Leki a sex.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Citronil a obniżone libido

przez LSDisland 26 lut 2009, 12:38
Witam
Czy po Citronilu (citalopram) ma się obniżone libido i impotencję?
Dostałem receptę na ten lek i nie wiem co o nim sądzić.
Jest obszerna dyskusja na temat Citalu, ale nikt nie napisał czy występują takie skutki uboczne jak wyżej napisałem...
Jeśli ktoś miał takie doświadczenia z tym lekiem niech się wypowie...
pozdrawiam
Wolny od leków?

Re: Citronil a obniżone libido

przez miko84 26 lut 2009, 16:08
SSRI chyba na każdego jakoś wpływa w sferze seksualności. U mnie występuje opóźnienie ejakulacji, oraz lekkie osłabienie reakcji na bodźce seksualne. Problemów z erekcją nie zauważyłem. A obniżone libido? Tak z pewnością, bo ssri zmniejszają transmisję dopaminergiczną, co przekłada się na zmniejsze libido ( choć nie u wszystkich ). Pozdrawiam.
miko84

przez LSDisland 26 lut 2009, 16:14
a jak z tym walczyć, można to jakoś przezwyciężyć albo chociaż złagodzić?
Wolny od leków?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 27 lut 2009, 07:25
Można. U niektórych pomocne jest dodanie do kuracji Buspironu lub Mianseryny.
miko84

Anafranil SR - brak erekcji

przez DP 04 mar 2009, 15:18
Witam. Choruje na nerwice natręctw około 10lat...leczę się farmakologicznie od około 3lat. Obecnie biorę Anafranil SR, a wcześniej chyba z 8-10 innych leków na nerwicę natręctw..po wszystkich lekach jakie brałem...mam jeden główny efekt uboczny a mianowicie brak erekcji. Przeszkadza to mi i mojej dziewczynie...proszę o POMOC. Czy mogę brać coś do tego Anafranilu co spowodowałoby że nie miałbym tego problemu, ponieważ od ponad 2lat nie występuje u mnie w ogóle erekcja, natomiast wytrysk tak, ale co z tego jeśli nie mogę się kochać z moja dziewczyną. PROSZĘ o pomoc.
Ostatnio edytowano 08 mar 2009, 15:04 przez scrat, łącznie edytowano 1 raz
Powód: edit tematu, scalenie z doublem z sąsiedniego subforum
DP

Re: Anafranil SR-brak erekcji.

przez Katarzynka35 04 mar 2009, 22:06
Witaj!
Nie wiem czy cos można brać dodatkowego, ale na pocieszenie Ci powiem, że niestety po większości antydepresenatów są tego typu skutki uboczne:( Zarówno u facetów jak i u kobiet:( libido kiepskie, brak ochoty na seks, brak orgazmu, ale bardzo płytki, inny niz kiedyś... też nie bardzo sie z tym moge pogodzić, ale cóż mi pozostaje... MOże Twoja dziewczyna zrozumie Cię...wiem, ze to trudne...
trzymaj się
Katarzynka35

Re: Brak erekcji, proszę o pomoc.

przez miko84 05 mar 2009, 00:38
Buspiron lub Mianseryna do Anafranilu. Ewentualnie bupropion.
miko84

przez Mak 12 mar 2009, 14:07
Witam :smile:

Ja stosuje Citronil od 3tygodni.Jak narazie wielkich efektów nie zauważyłem jeżeli chodzi o moją głowę-mam nadzieje ,że wkrótce się to zmieni.
Natomiast zmiany zauważyłem tak jak kolega napisał z opóźnieniem ejakulacji,jednym słowem mogę dłużej :D
Ale mam też pytanie odnośnie Citronilu,tzn planujemy z żoną za jakieś 4miesiące dzidziusia-czy muszę przerwać leczenie czy mogę kontynuować leczenie?

Pzdr
Mak

przez LSDisland 12 mar 2009, 15:48
Jeśli chodzi o mężczyzn to chyba nie ma znaczenia. Kobiety w ciąży nie powinny zażywać leku, a mężczyźni chyba mogą :)
Wolny od leków?

Re: Anafranil SR - brak erekcji

przez olo20 10 maja 2009, 18:09
Na poprawę erekcji dobry jest podobno trazodon (Trittico) - poszukaj w necie. Ale nie wiem, czy znosi działanie Anafranilu osłabiające libido (?).

A ja mam inne pytanie - czy brak potencji ustępuje po jakimś czasie stosowania Anafranilu lub po jego odstawieniu??? :shock:

Z góry dzięki. Pozdrawiam.
"Dajcie mocny napój ginącemu i wino strapionemu na duchu!Niech piją i zapomną o nędzy i nie pomną już swojego trudu". Przypowieści, 31:6-7

przez Anna R. 16 maja 2009, 20:00
Proponuję zmniejszyc dawke Anafranilu do podtrzymujacej/minimalnej i dodac do niego 60 do 90 mg Lerivonu.
Ewentualnie zejsc z Anafranilu i sprobowac kombinacji niewielkiej dawki Seronilu i maksymalnej Lerivonu. Mozna tez zobaczyc jak bedziesz czul sie psychicznie na samym Lerivonie. On zdecydowanie poprawia jakosc zycia seksualnego, przywracajac orgazm/erekcję w przypadku ich zaburzenia.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez miko84 17 maja 2009, 10:38
Ano, Lerivon, albo Trazodon ( ma w ostrzeżeniach priapryzm, czyli długotrwały wzwód członka :P ), dobry jest też Bupropion.
miko84

przez Anna R. 17 maja 2009, 11:41
Miko, do kazdego leku dolaczona jest ulotka na temat objawow ubocznych i sa ich z pewnoscia miliony. Co nie znaczy, ze kazda osoba przyjmujaca te medykamenty ich wszystkich doswiadczy. Np Voltaren przeciwbolowy moze wywolywac miedzy innymi anemie aplastyczna i lysienie. Biore go i na brak uwlosienia skory glowy nie narzekam. Takze nie dajmy sie zwariowac.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez miko84 18 maja 2009, 07:32
To o priapryzmie było z przymrużeniem oka ;) Chociaż jak kogoś dopadnie to i amputacja członka wchodzi w grę.
miko84

Sortuj wg