Leki a sex.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

PSSD - Post SSRI Sexual Dysfunction

przez Pasman 16 lip 2011, 22:03
No to całe szczęście że nie dałem wcisnąć sobie seroxatu na dłużej ...
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez conscious 31 lip 2011, 20:27
_Jack_ napisał(a):Mam podobny problem.Już 1,5 roku niestety. Odstawiałem lek, zmieniałem na leki niezaburzające libido i niestety nic a nic nie pomogło.Już to zaakceptowałem.

A jak długo zażywałeś paroksetynę? Teraz coś zażywasz?
Bo ja nic nie biorę od kilku miesięcy.

przez _Jack_ 09 sie 2011, 09:03
conscious napisał(a):
_Jack_ napisał(a):Mam podobny problem.Już 1,5 roku niestety. Odstawiałem lek, zmieniałem na leki niezaburzające libido i niestety nic a nic nie pomogło.Już to zaakceptowałem.

A jak długo zażywałeś paroksetynę? Teraz coś zażywasz?
Bo ja nic nie biorę od kilku miesięcy.

Paroksetyny nie zażywałem w ogóle.Zażywałem wenlafaksyne przez 4 lata, w między czasie była odstawiana, trittico oraz obecnie Anafranil. Myślę, że jest to po prostu cena jaką się płaci za leczenie depresji. A jak u Ciebie zmieniło się coś w tej kwestii?
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 09 sie 2011, 10:52
conscious, _Jack_, Panowie? Czy oprócz leków uczęszczacie na terapię?
Obrazek
Główny Moderator

przez conscious 10 sie 2011, 01:21
co ma do tego terapia? skoro przed lekami i też jeszcze w trakcie ich zażywania było z tą sferą wszystko w porządku? Terapia terapią ale ja czuję, że to leki zabrały mi libido, nie ma innego wytłumaczenia. Kiedyś seks był czymś wspaniałym dla mnie, teraz może nie istnieć, kiedyś miałam libido normalne, kilka razy w tygodniu seks to dla mnie była norma, teraz może go już nigdy nie być! To niemożliwe, żebym nagle(a raczej stopniowo im dłużej brałam leki) straciła zainteresowanie seksem i w ogóle płcią przeciwną. Nagle z nerwicy przeskoczyłam na hipolibidemię? Sugerujesz, że mi się aż tak w psychice poprzestawiało? Ja czuję, że to nie o to chodzi, ja czuję, że to jest w ciele, nie w umyśle, to ciało i moje reakcje są w tym temacie dysfunkcyjne, nie psychika.

-- 10 sie 2011, 00:25 --

_Jack_ napisał(a):. Myślę, że jest to po prostu cena jaką się płaci za leczenie depresji. A jak u Ciebie zmieniło się coś w tej kwestii?

Też tak myślę.
Niewiele się zmieniło ale coś tam czasem odczuwam normalnie jak kiedyś, libido czasem się odzywa ale jest to o wiele wiele rzadziej niż kiedyś. Kiedyś seks 3 razy w tygodniu był dla mnie normą, teraz przeciętnie 1 raz w miesiącu albo i rzadziej, równie dobrze może go wcale nie być...

przez _Jack_ 10 sie 2011, 09:12
Monika1974 napisał(a):conscious, _Jack_, Panowie? Czy oprócz leków uczęszczacie na terapię?

Ja uczęszczałem rok na samym początku leczenia.Potem 3 lata na samych lekach.Natomiast teraz zamierzam pójść od przyszłego miesiąca na indywidualną.Nie wiem czy coś to da.

conscious napisał(a):co ma do tego terapia? skoro przed lekami i też jeszcze w trakcie ich zażywania było z tą sferą wszystko w porządku? Terapia terapią ale ja czuję, że to leki zabrały mi libido, nie ma innego wytłumaczenia. Kiedyś seks był czymś wspaniałym dla mnie, teraz może nie istnieć, kiedyś miałam libido normalne, kilka razy w tygodniu seks to dla mnie była norma, teraz może go już nigdy nie być! To niemożliwe, żebym nagle(a raczej stopniowo im dłużej brałam leki) straciła zainteresowanie seksem i w ogóle płcią przeciwną. Nagle z nerwicy przeskoczyłam na hipolibidemię? Sugerujesz, że mi się aż tak w psychice poprzestawiało? Ja czuję, że to nie o to chodzi, ja czuję, że to jest w ciele, nie w umyśle, to ciało i moje reakcje są w tym temacie dysfunkcyjne, nie psychika.

-- 10 sie 2011, 00:25 --

_Jack_ napisał(a):. Myślę, że jest to po prostu cena jaką się płaci za leczenie depresji. A jak u Ciebie zmieniło się coś w tej kwestii?

Też tak myślę.
Niewiele się zmieniło ale coś tam czasem odczuwam normalnie jak kiedyś, libido czasem się odzywa ale jest to o wiele wiele rzadziej niż kiedyś. Kiedyś seks 3 razy w tygodniu był dla mnie normą, teraz przeciętnie 1 raz w miesiącu albo i rzadziej, równie dobrze może go wcale nie być...

Niestety to jest główny skutek uboczny leków antydepresyjnych. U mnie 1,5 roku temu wysiadło całkowicie. Kombinowałem z lekami słabszymi które nie zaburzały tej sfery oraz z odstawianiem ,ale nic to nie dało,ponieważ nasilała się depresja i nie mogłem sobie już totalnie poradzić .W tym momencie zaufałem Anafranilowi ,który kładzie potencje, ale mówie trudno zdrowie psychiczne jest ważniejsze niż jakiś tam sex. Przynajmniej mam spokój od Bab.Żyje skromnie, oszczędzam bardzo dużo pieniędzy na konto i nie mam takich problemów jak niektórzy moi koledzy ,że zostali z gołą dupą i z ratami do spłacenia za prezent urodzinowy.Więc są też i plusy:).Oby tylko lek ustabilizował nastrój i nie zamulał.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez *Monika* 10 sie 2011, 09:40
_Jack_ napisał(a):Ja uczęszczałem rok na samym początku leczenia.Potem 3 lata na samych lekach.Natomiast teraz zamierzam pójść od przyszłego miesiąca na indywidualną.Nie wiem czy coś to da .

Witaj!
Oooo, to świetny pomysł.Polecam na prawdę. Sama uczęszczam.
A w jakim nurcie będzie Twoja terapia?
Oczywiście sprawa z dobraniem leków bywa trudna. Ja sama na początku brałam Velaxin przez okres 3,5 miesiąca, natomiast na dzień dzisiejszy egzystuję bez leków wspierając się psychoterapią, także indywidualną w nurcie psychodynamicznym.
conscious napisał(a):co ma do tego terapia? skoro przed lekami i też jeszcze w trakcie ich zażywania było z tą sferą wszystko w porządku? Terapia terapią ale ja czuję, że to leki zabrały mi libido, nie ma innego wytłumaczenia.

No właśnie, to stwierdzenie powinno dać do myślenia.
Można brać leki i jednocześnie uczęszczać na sesje terapeutyczne.
Jest jeden malkament...terapia wymaga czasu.
No, ale ja sobie bardzo chwalę.
Obrazek
Główny Moderator

przez ExxonValdez 15 sie 2011, 00:44
Monika1974 napisał(a):
_Jack_ napisał(a):Ja uczęszczałem rok na samym początku leczenia.Potem 3 lata na samych lekach.Natomiast teraz zamierzam pójść od przyszłego miesiąca na indywidualną.Nie wiem czy coś to da .

Witaj!
Oooo, to świetny pomysł.Polecam na prawdę. Sama uczęszczam.
A w jakim nurcie będzie Twoja terapia?
Oczywiście sprawa z dobraniem leków bywa trudna. Ja sama na początku brałam Velaxin przez okres 3,5 miesiąca, natomiast na dzień dzisiejszy egzystuję bez leków wspierając się psychoterapią, także indywidualną w nurcie psychodynamicznym.
conscious napisał(a):co ma do tego terapia? skoro przed lekami i też jeszcze w trakcie ich zażywania było z tą sferą wszystko w porządku? Terapia terapią ale ja czuję, że to leki zabrały mi libido, nie ma innego wytłumaczenia.

No właśnie, to stwierdzenie powinno dać do myślenia.
Można brać leki i jednocześnie uczęszczać na sesje terapeutyczne.
Jest jeden malkament...terapia wymaga czasu.
No, ale ja sobie bardzo chwalę.

A na co chorujesz tak mniej więcej , można wiedzieć :P ???
"Szaleństwem jest zachowywać się w ten sam sposób i oczekiwać innego rezultatu"

Antydepresanty i sex

przez adamo_ 23 sie 2011, 14:00
Rozpocznijmy w 2011r. ten dość drażliwy temat :mrgreen:

Po wenli w ogóle nie chciał stawać, jak zmniejszyłem do 75 mg to działa nieźle. Libido zawsze mam takie same w sumie. Teraz na paro ciężko mi dojść, ale to się dopiero wkręca lek.

Słyszałem, że na dużych dawkach sertraliny jest super, poza tym czasem pomaga buspiron, mirtazapina i mianseryna.

Nie mówiąc już o dodaniu agonistów dopaminy, penis był bardzo wrażliwy na każdy dotyk, było super.

A co wy myślicie? Podupcyłbym sobie :mrgreen:
adamo_

Antydepresanty i sex

przez shinobi 23 sie 2011, 14:05
Myślę, że jak se człowiek będzie wkręcał, że po tym mu stanie, po tym nie, po tym będzie z kolei zaś krótszy, po czym innym możliwe, że dłuższy, a jeszcze po czymś tam jakby twardszy, to nie ma bata, ale nerwica murowana.
Od czytania takich tematów ruchać mi się odechciewa.

Antydepresanty i sex

przez adamo_ 23 sie 2011, 14:30
Muszę chyba znaleźć ładniejszą dziewczynę :mrgreen:
adamo_

Antydepresanty i sex

przez shinobi 23 sie 2011, 14:35
Albo zamiast "Gazety Polskiej" połóż jej na twarz "Playboya". ;)))

Antydepresanty i sex

przez kahir 23 sie 2011, 15:08
shinobi napisał(a):Albo zamiast "Gazety Polskiej" połóż jej na twarz "Playboya". ;)))

rozjebałeś mnie :mrgreen:
świat jest pełen psychologów.

Antydepresanty i sex

przez adamo_ 23 sie 2011, 15:16
Nie spamować tumany :roll:

-- 23 sie 2011, 15:20 --

Wracając do sertraliny, ktoś pisał, że przy 200 mg jest super (bo wtedy mocno dopaminergicznie działa), co myślicie?
adamo_

Sortuj wg