Leki a sex.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Jak odzyskać seksualność?

przez Golden_Queer 30 cze 2010, 12:24
Myślę teraz, że są jednak ważniejsze rzeczy w życiu, niż udany seks: chociażby normalne odżywianie się, albo możliwość realizacji zawodowej, czy artystycznej... No i relacje międzyludzkie, które nie mają charakteru seksualnego. One też są ważne. Nie musimy mieć jakichś odlotowych przeżyć, chociaż jest to przykre, co tu dużo mówić, kiedy ewidentnie widzimy, że proces orgazmu jest hamowany przez ulubiony neuroleptyk... trudno! Można uprawiać seks w celach jedynie więziotwórczych :) Kiedyś może przestanę brać neuroleptyki i doznania wrócą, ale póki co... wolę brać, bo to jakoś skleja mnie w całość i zapobiega jeszcze większej dezintegracji życia i osobowości. Co do lerivonku - mam w szafie, ale mam wrażenie, ze przy trilafonie to i tak już nic nie zmieni, a może źle wpłynąć na stan umysłu. I ta koszmarna senność! Mam też w szafie Abilify, ale po tym podobno NOSI, a ja muszę mieć spokój, żeby móc siedzieć na d... i tworzyć. (Chociaż Abilify to, jak powiedziała pewna młoda piosenkarka, lek dla twórców). Tak, że na razie wolę zaakceptować swoją niepełnosprawność seksualną niż próbować nowego leku.

Re: Jak odzyskać seksualność?

przez Golden_Queer 28 lip 2010, 13:34
A propos stosowania leków w zaburzeniach osobowości - bo pisałem co się stało po odstawieniu seroxatu: znalazłem artykuł w internecie - nie mam w tej chwili linka - może znajdę i zamieszczę - napisany przez polską lekarkę, czy psycholożkę - który dotyczy leczenia farmakologicznego osobowości borderline: badania, które przeprowadzano w ciągu wielu lat dowodzą, że leki działają jedynie objawowo, nie są w stanie wyleczyć - nie są w stanie zmienić charakteru, temperamentu, osobowości... to może zmienić jedynie psychoterapia, o ile w ogóle chcemy coś w sobie zmienić - ja nigdy nie chciałem - to by wyjaśniało, dlaczego odstawienie seroxatu niemal natychmiast pozbawiło mnie optymizmu, ochoty do działania, tworzenia, zadowolenia z życia etc... na szczęście to jakby powoli wraca do normy - względnej normy

No a poza tym czas działa na moją korzyść: moja psychiatra cieszy się, że niedługo będę mieć 30 lat - i już rozpoczęła The Final Countdown. Podobno ukończenie trzydziestego roku życia działa bardzo stabilizująco na psychikę.
:)

Re: leki obniżające libido/leki a seks

przez Rzabba 31 sie 2010, 14:16
basior napisał(a):kazdy SSRI obniza libido

Oj chyba nie każdy SSRI. Po Sertragenie (biorę 200 mg) moja ochota na sex poszybowała w górę a same pieszczoty sprawiały mi o wiele wiekszą przyjemność. Jednak jak to w życiu bywa to co piekne nie trwa długo. Lekarz dołożył mi Depakine Chrono 300 i teraz bardziej pociagajaca dla mnie jest drzemka niż seks. :why:
“...Monsters are real, and ghosts are real too. They live inside us, and sometimes, they win.”

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: leki obniżające libido/leki a seks

przez Balbina^^ 31 sie 2010, 14:19
Po escitalopramie (SSRI) totalna gleba. Mam nadzieję, że mi zmienią ten lek. Ale np po sertralinie było spoko. Bardzo spoko :twisted: Sprawa indywidualna.
Balbina^^

Re: Natrectwa - jaki lek nie polozy libido ?

przez PoLaK6677 05 paź 2010, 03:23
Powiedzcie mi prosze jak Xetanor wplywa na libido ?? wiem ze moze troche nie na temat ale pisze w innych watkach i dostaje jedna odpowiedz na tydzien i jeszcze na dodatek malo konkretna...
Wiec. Jak leki SSRI (xetanor) wplywaja na libido ?? zupelny zanik, malo checi do zblizenia, niechec do sexu, brak wzwodu ?? Jak to jest prosze niech mi ktos to sprostuje bo przydalo by sie zebym zaczal wkoncu cos wcinac :P a mam pietra ze zostane impotentem w wieku 21 lat ... A no i czy wogole da sie odstawic ten lek zeby znowu lipy nie bylo z nerwica ?? Bo jesli libido zanika tylko w czasie kurwacji a pozniej wraca to spox moge zaczac to brac ale prosil bym o jakies streszczenie jak to wyglada :P

:uklon: :uklon: :uklon: blagam odpiszcie :) (milo by bylo dostac info od Anny R. bo wyglada na to ze jestes bardzo kumata osoba :))
...ale zmulam xD

przez tomek33 05 paź 2010, 22:28
To niestety najgorszy lek z SRRI jesli chodzi o wpływ na libido. Miałem krotka przygode (kilka tabl.), ale jak zobaczyłem co sie dzieje odstawilem i wiecej tego nie wezmę. Nie chce byc impotentem; wiadomo jakie to dla faceta wazne. Jak odstawisz, wszystko wróci do normy, ale przeciez nie odtsawisz leku za miesiac, czy dwa. Zakladam, że bedziesz zazywał dłużej (rok?).
Jesli bieże sie długo (latami) tego typu leki, moim zdaniem po całkowitym odstawieniu juz nie jest tak, jak dawniej...

przez PoLaK6677 05 paź 2010, 23:50
Ktos jeszcze jakies doswiadczenia z tym lekiem ?? Bo jak narazie same mocne negatywy wszyscy pisza...

przez refren 06 paź 2010, 00:53
A moim zdaniem to nie jest kwestia tylko rodzaju leku, ale i dawki. Czyli trzeba szukać najmniejszej skutecznej dawki, bo z jednej strony lek nas może zmulić, a z drugiej objawy też zmulają. Zawsze można zacząć od zmniejszenia.
Biorę wenlafaksynę i w małej dawce działa pobudzająco (zwłaszcza, że ciśnienie też podnosi), a przy większej odpływam.
refren

przez Anna R. 28 paź 2010, 11:12
Nie wiem czy ktoś jeszcze czyta ten wątek, ale jeśli nie chcecie walczyć z natręctwami tradycyjnie, pozostają do poeksperymentowania leki przeciwpsychotyczne, czasami niezwykle skuteczne przy tych zaburzeniach np prothipendyl (nazwa handlowa Dominal) stosowany przy zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych oraz lękowych. Jest tez lek o nazwie Melperon, działający przeciwdepresyjne i przeciwlękowo, znoszący niepokój wewnętrzny i natrętne myśli oraz ułatwiający zasypianie.
"Melperon ist ein niederpotentes Neuroleptikum aus der Klasse der Butyrophenone. In dieser Wirkstoffklasse besitzt es eine atypisch niedrige antipsychotische Potenz (im Gegensatz von zum Beispiel Haloperidol). Melperon hat eine ausgeprägte beruhigende (sedierende) und angstlösende (anxiolytische) Wirkung, außerdem noch eine gewisse stimmungsaufhellende (antidepressive, thymoleptische) und in höheren Dosen auch eine schlafanstoßende (hypnotische) Wirkungskomponente. Es wird bei Erregungs-, Spannungs- und Schlafstörungen eingesetzt. Melperon hat eine sehr niedrige Inzidenz der sog. EPS (extrapyramidale Störungen), es hat im Vergleich mit anderen niederpotenten Neuroleptika einen geringen Einfluss auf das Herz-Kreislauf-System, und eine sehr geringe Delir-induzierende Wirkung, so dass es häufig bei gerontopsychiatrischen Patienten Einsatz findet"

U mnie np czynności przymusowe i myśli obsesyjne bardzo złagodził Fluanxol, ale zastanawiam się nad Melperonem z powodu zaburzeń snu.
Jak wypróbuję, to podzielę się doświadczeniami. Leku nie ma na polskim rynku, ale jeśli dostaniecie receptę, dowolna apteka internetowa przyśle wam z Niemiec.

Wrzucam linka do leków przepisywanych przy NN, jak widać neuroleptyki tez się stosuje z powodzeniem:
http://www.sanego.de/Krankheiten/Zwangsstörung/
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez *Wiola* 28 paź 2010, 13:35
Anna R.
Mam prośbę, jeśli masz gdzieś fajny link do polskiego rzetelnego opisu działania tego Melperonu , to wklej proszę.
Moderator

przez Anna R. 28 paź 2010, 14:05
Przykro mi Wiola :bezradny: , nie natknęłam się nigdzie na polskie opracowania, mam jedynie linki do niemieckich stron.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez sew333 01 lis 2010, 14:54
POnoć Setaloft wpływa dobrze:) Znaczy najmniej obniża poped:). Ale moze sie myle. Narazie biore od 2 dni po 0,2 g i jest ok.Ale to chyba za mało. Lekko sie załamie jak nie bede mógł osiągnąć wytrysku , ale cóż...

przez Zenonek 01 lis 2010, 19:48
Anna R.,

Wielkie dzieki za info o tym ciekawym leku Melperon.

przez rober6666 01 lis 2010, 21:40
sew333 napisał(a):POnoć Setaloft wpływa dobrze:) Znaczy najmniej obniża poped:). Ale moze sie myle. Narazie biore od 2 dni po 0,2 g i jest ok.Ale to chyba za mało. Lekko sie załamie jak nie bede mógł osiągnąć wytrysku , ale cóż...

Ile tego bierzesz???
200mg na dobę?!!!!
Niezła dawka na początek,heheheh
Sertralina mi położyła libido jak gazrurka kładzie kolesia.
Popęd był OK jak zwykle , lecz chcieć a móc to dwa inne światy w tym przypadku.
Po 2 tygodniach mój mały był "zdrętwiały" i znieczulony jak szczęka po zastrzyku u dentysty.Totalna lipa.twardość-budyń.
Masz tu link do fajnego artykułu na ten bolesny,a właściwie niestojący temat

http://www.slam.katowice.pl/wydawnictwa ... ucia_K.pdf

pozdrawiam
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

Sortuj wg