Leki na bazie melisy, czy waleriany?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Introvertic 28 sty 2012, 23:55
Mój pierwszy post na forum, więc od razu witam się pośpiesznie, później może zajrzę do odpowiedniego tematu. Póki co jednak trapi mnie jedna kwestia, w kontekście nerwicy lękowej. Otóż do tej pory, gdy zbliżał się atak lękowy brałem "Tabletki uspokajające Labofarm" na bazie waleriany. Posiadające w składzie oczywiście melisę (i parę drobniejszych roślinek), ale w mniejszych ilościach.

Lekarka z kolei zaś, wypisując mi ostatnio skierowanie do psychiatry, zaleciła mi Neopersen Forte, który to waleriany w swoim składzie nie ma w ogóle. Jest to praktycznie jedna wielka bomba melisowa z małym dodatkiem pomniejszych ziółek. I teraz zastanawiam się, czy naprawdę warto, bo pieniędzy niestety nie mam, by tak wykupywać wszystko kolejno i patrzeć, co działa najlepiej. Argument na "nie" póki co jest taki, że melisę, to ja sobie przecież mogę zaparzyć i będę miał to samo. Tak mi się w każdym razie wydaje. Jeszcze inny argument na "nie" jest też taki, że znalazłem w internecie jakieś opinie, jakoby Neopersen Forte powodował zawroty głowy, których na chwilę obecną i tak mi nie brakuje.

Jakie jest zatem zdanie użytkowników forum? Lek na bazie melisy, czy waleriany? Która roślinka działa skuteczniej? Który lek Wy osobiście preferujecie? Dziękuję za każdą ewentualną odpowiedź, mimo tego, że mój problem może się wydawać błachy :). Ale ja ogólnie nienawidzę leków, nawet witaminy C w pastylce, więc jak już mam coś brać, to analizuję to dokładnie pod kątem składu, działania i wszystkiego, co tylko możliwe.
Ostatnio edytowano 29 sty 2012, 05:17 przez *Wiola*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono:)

przez malwina77 30 sty 2012, 11:26
Ja gdybym juz miala brac cos na bazie roslinnej, to przeszlabym sie do lekarza rodzinnego po recepte na Bellergot.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez anna_s1 02 lut 2012, 11:58
Ja stawiałabym raczej na walerianę, chociaż to pewnie kwestia indywidualna. Na mnie krople walerianowe i walidol w przypadkach ataków paniki i silnego lęku działają bardzo dobrze, często nawet nie muszę do tego już dodawać żadnych trakwilizatorów. Przez lata korzystałam z benzodiazepin, ale wiadomo, zanim podziałają, to już umrzeć z lęku można :) Powoli więc się przestawiam na szybsze i bardziej "lekkie" rozwiązania. Kropelki na bazie 70% etanolu są całkiem dobre :D Jedna łyżeczka starcza. Smak paskudny, ale cóż, wszystko ma swoje plusy i minusy...
Pomóż kotom: http://www.miauczykotek.pl/
Kosmetyki nietestowane na zwierzętach: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=500654

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nextMatii 02 lut 2012, 12:02
anna_s1, tez wole walerianę jak juz melisa na mnie nie dziala...wcale...
nextMatii

przez gumoweucho 31 maja 2014, 00:50
Na mnie dużo bardziej działają tabletki z walerianą, ale może dlatego, że biorę takie, w których jest nieco większa dawka tego zioła (relana forte).

przez barbieturan 31 maja 2014, 05:15
anna_s1 napisał(a):Ja stawiałabym raczej na walerianę, chociaż to pewnie kwestia indywidualna. Na mnie krople walerianowe i walidol w przypadkach ataków paniki i silnego lęku działają bardzo dobrze, często nawet nie muszę do tego już dodawać żadnych trakwilizatorów. Przez lata korzystałam z benzodiazepin, ale wiadomo, zanim podziałają, to już umrzeć z lęku można :) Powoli więc się przestawiam na szybsze i bardziej "lekkie" rozwiązania. Kropelki na bazie 70% etanolu są całkiem dobre :D Jedna łyżeczka starcza. Smak paskudny, ale cóż, wszystko ma swoje plusy i minusy...

muszę przetestować !
Jestem pod nieustannym gradem niepokojów. Czego chcę teraz, tego już nie chcę za chwilę. Gdy wszedłem już po schodach na górę, nie wiem jeszcze, w jakim będę nastroju, gdy wejdę do mieszkania. Muszę nagromadzić w sobie niepewności, zanim staną się one jakąś małą pewnością.

przez estera1 31 maja 2014, 07:42
Waleriana mocniejsza ale mozesz łączyc te dwa zioła.Ja brałam przed zaśnięciem neopersen forte lub lunapret tam jest mega dawka waleriany.Valused zawiera mniejszą dawkę

-- 31 maja 2014, 06:46 --

Waleriana mocniejsza ale mozesz łączyc te dwa zioła.Ja brałam przed zaśnięciem neopersen forte lub lunapret tam jest mega dawka waleriany.Valused zawiera mniejszą dawkę

przez nerwosol-men 31 maja 2014, 09:21
w łagodnych stanach to może takie leki pomagają
Załóż wy­god­ne bu­ty, bo masz do przejścia całe życie... Obrazek

http://www.poomoc.pl

przez kumak9 09 cze 2014, 23:58
Mi pomagała właśnie waleriana, tylko w chyba nieco większej dawce (Relana Forte).

Sortuj wg