Leki i trądzik.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Avatar użytkownika
przez mono 16 sty 2007, 13:02
MI po lekach nic się nie pogorszyło. Właściwie jak zacząłem brać psychotropy to zaprzestałem leczenie trądziku antybiotykiem. Trzeba uważać na te sprawy bo dermatolodzy bardzo chętnie wypisują kolejną receptę na leki a nie myślą o tym że to może wyniszczyć organizm. Ja musiałem sam zdecydować się na zaprzestanie bo przy każdej kolejnej wizycie słyszałem "ładnie... poprawia się, będziemy już powoli kończyć ale przepisze jeszcze jedno opakowanie i zobaczymy za miesiąc" I ta sama gadka za miesiąc ;) Brałem tetracyklinę przez niewiele ponad rok. Właściwie polecam ale tak jak mówię, trzeba uważać. A teraz zostałem przy Differinie, też dobre to ale trzeba się liczyć z kosztami - kosztuje 45 zł. Właściwie to mi starcza na 2-3 miesiące, ale w przypadku kiedy trzeba jeszcze kupić psychotropy to wychodzi całkiem niezła sumka.
Lęku pręcik, gdzieś za mostkiem, przy aorcie żarzy się bez przerwy...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
57
Dołączył(a)
10 gru 2006, 21:52

Avatar użytkownika
przez silesiaster 16 sty 2007, 15:37
moze komuś sie przyda:

wbrew reklamom i wielkiej propagandzie medialnej - mleko w takiej postaci w jakiej jest(płynnej) ulega zbyt wolnemu procesowi trawienia co moze wpływac znaczaco na pogorszenie sie cery - takoż w niektórych wyrobach zawierajacych sladowe ilosci mleka - jak np czekolada tez może wywołać złe efekty co do równowagi w organizmie - natomaist mleko przetworzone np. w postaci twarogu jest bardzo zdrowe

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Offline
Posty
193
Dołączył(a)
09 gru 2006, 20:18

Avatar użytkownika
przez mono 17 sty 2007, 12:06
Słyszałem że czekolada źle wpływa na cerę. Już od wieków nie jem tego wynalazku. Tyle że ja czytałem o innym powodzie, nic o mleku ale mówili że po czekoladzie wytwarzane sa duże ilości insuliny która psuje te sprawy. Tak czy siak, fakt że bez czekolady cera się poprawia.

Jeszcze coś sobie przypomniałem. Kiedyś myłem twarz taką emulsją - Lubexyl. Też pomaga. Tylko uważajcie na ubrania i brwi bo może wam wybielić :lol:
Lęku pręcik, gdzieś za mostkiem, przy aorcie żarzy się bez przerwy...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
57
Dołączył(a)
10 gru 2006, 21:52

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Avatar użytkownika
przez aniołek 17 sty 2007, 13:50
a to dobre....wlaśnie wypilam 3 duze kubki mleka a takie dobre było!
jutro pewnie zamienie sie w biedronke :)
'LUDZIE LUDZIOM......'
Avatar użytkownika
Offline
Posty
161
Dołączył(a)
19 lip 2006, 20:55

Avatar użytkownika
przez silesiaster 17 sty 2007, 14:26
aniołek napisał(a):a to dobre....wlaśnie wypilam 3 duze kubki mleka a takie dobre było!
jutro pewnie zamienie sie w biedronke :)


sie śmiejesz - zeby nie być gołosłownym prosze:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nietolerancja_laktozy

jeśli komuś sie nie chce czytac to chodzi mniej wiecej o to, ze dorośli ludzie około 70% nie mogą przetwarzać mleka co wplywa negatywnie na organizm - czyli jeśli aniołek nie masz jeszcze swoich lat to IMO nic Ci nie bedzie:)

i dorzuce jeszcze - co znalazłem:

http://integra.xtr.pl/teksty/PijMleko.htm

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Offline
Posty
193
Dołączył(a)
09 gru 2006, 20:18

przez Moniunia27 29 lut 2008, 14:44
ja zawsze mialm piekna cera niestety odkad lecze sie na depreche mam tragiczna pryszczy multum i to w takim wieku a okres dojrzewania pamietam jak sie dziwilam i cieszylam ze ani jednego pryszca a teraz na starosc tak obrodzilam :? i wszystko przez te leki bo to wtedy sie zaczelo.kupilam sobie caly zestaw pure zone moze co pomoze. :roll:
Offline
Posty
66
Dołączył(a)
27 lut 2008, 19:09
Lokalizacja
Myslenice

Avatar użytkownika
przez xCarmen 29 lut 2008, 14:54
Moniunia27 napisał(a):kupilam sobie caly zestaw pure zone moze co pomoze.


Moniunia27 jesli masz powazne problemy z twarza to pure zone nic nie da chociaz to zalezy jak skora zareaguje... tez uzywalam ale dzialal dosyc "powierzchownie"
ja uzywam dosyc mocnej masci i narazie pomaga .. bo oczywscie problemy z cera sie powiekszyly od kiedy biore leki na depresje i nerwice...

hm zastanawilam sie nad jakimis hormonalnymi lekami ale boje sie ze przytyje ...
Zbudź się, motylu -
Późno, całe mile
Są przed nami.

Basho Matsuo
Avatar użytkownika
Offline
Posty
487
Dołączył(a)
10 sty 2008, 00:20

przez Moniunia27 29 lut 2008, 15:01
o kurde to ja juz kupilam caly zestaw i dosc drogi byl :? u dermatologa tez bylam wiele razy nawet antybiotyki mialam przepisane i nic mi nie pomoglo :(

tez myslalam nad terapia hormonalna bo taka tez lekarz mi zalecil ale powiedzial ze bardzo sie po niej tyje-a ja juz tak strasznie duze przytylam 25 kilo od tych lekow depresyjnych ze nie potrzebuje wazyc 100 kilo wole miec pryszcze.

jem bardzo duzo owocow i wazyw nie jem wogole slodyczy ,czekolad moze to cos da ponoc jedzenie tez ma duze znaczenie jak wyglada nasza skora.
Offline
Posty
66
Dołączył(a)
27 lut 2008, 19:09
Lokalizacja
Myslenice

Re: Leki i trądzik.

Avatar użytkownika
przez Radek 26 gru 2008, 16:21
A ja mam w tym temacie trochę inne pytanie. Czy leki stosowane na trądzik mogą powodować zaburzenia psychiczne?

Od 3 miesięcy biorę antybiotyk Azithromycinum doustnie i muszę przyznać, że trądzik mi zniknął (a miałem najgorszą odmianę). Jednak nie za bardzo się z tego cieszę, bo po 1,5 roku od odstawienia leków psychiatrycznych wróciła mi depresja :( Zastanawiałem się co może być tego przyczyną i mam podejrzenia, że to właśnie przez antybiotyk. Na ulotce jest napisane, że bardzo rzadko może powodować niepokój i obniżenie nastroju. U mnie właśnie po ok miesiącu zażywania tego antybiotyku pojawiły się lęki i strasznie obniżyła mi się odporność. Ciągle byłem przeziębiony i w końcu dopadła mnie taka deprecha, że musiałem iść do psychiatry. Dopiero wczoraj skojarzyłem, że ten nawrót zbiegł się w czasie z kuracją Azithromyciną. Miał ktoś takie skutki uboczne? Mam jeszcze całe opakowanie tego leku ale nie wiem czy brać to dalej. Wolę już mieć trądzik niż depresję :(
per aspera ad astra
Avatar użytkownika
Offline
Posty
147
Dołączył(a)
13 gru 2006, 16:50
Lokalizacja
Dolny Śląsk

Re: Leki i trądzik.

Avatar użytkownika
przez Victorek 26 gru 2008, 23:03
Ja ma podobne pytanie co kolego wyżej tzn. czy słyszał ktoś może o tym iż od antybiotyka takiego jak Unidoź czyli teracyklinę bądź Zinerytu można było dostać jakiejś choroby od układu nerwowego czy coś.
Ja łykałem to pierwsze przez ponad rok czasu a tym drugim smaruje się do tej pory, może jest jakaś zależność
Jak by ktoś chciał pogadać, szczególnie o depersonalizacji jestem na GG
Możesz wcisnąć świnię we frak ale nie powstrzymasz chrumkania :)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1137
Dołączył(a)
10 wrz 2008, 13:31
Lokalizacja
Łódź

Re: Leki i trądzik.

Avatar użytkownika
przez MOCca 26 gru 2008, 23:43
Ja dołączam się do zapytania o Zineryt, właśnie zamierzam sobie kupić i widze że macie obawy ?
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1550
Dołączył(a)
09 lip 2008, 23:45
Lokalizacja
Łódź

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: zzYxx i 11 gości

Przeskocz do