Jaki lek?Sugestie przed wizytą u lekarza

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Jaki lek?Sugestie...

przez clone 30 gru 2011, 13:07
Neuroleptyki też sprawdzają się w tej roli. I myślę, że działają nawet szybciej.

przez Stonka 12 kwi 2012, 11:08
Substancje,które euforyzują/podnoszą nastrój.

Nie chodzi mi o narkotyki, ale mogą to być leki uzależniające, słyszałam o jakichś lekach p/bólowych czy jakichś...wiem, że to niedobre, niemoralne, ale ja już nie mogę unieść tego cierpienia...choć boję się, że wpędzę się w jeszcze gorsze...ale na trazie tlyko pytam

przez Zenonek 12 kwi 2012, 11:24
Stonka, Od leków przeciwbólowych trzymaj się z daleka...na chwilę jest duużo lepiej a potem silne uzależnienie fizyczne i psychiczne (tak mówią ci , którzy biorą, ja nigdy nie próbowałem)...

Jezeli chodzi o bezpieczne leki, które często podnoszą nastroj to np :

- zolpidem na wiele osób tak działa (2-4 godziny euforii)

- diazepam też ma własciwosci odurzające

- Xanax (alprazolam) też na niektórych działa w ten sposób, że podnosi nastrój...ale to bardzo osobnicza kwestia..są tacy którym pomagają mikrodawki na poziomie 0,5 mg...a są też tacy co nic poniżej 2-3 mg nie czują . Ale przy silnych lękach i nerwicach stosuje się nawet do 10 mg dobowo.

- 2-3 duże piwa wipite w krótkim czasie np w 15 minut

- popularna Maryśka...dobry gatunkowo towar na wiele ludzi działa mocno antydepresyjnie (nie próbowałem)

Ja z powyższych stosowałem tylko piwo i zolpidem.

Zolpidem kilka razy - i rzeczywiście działał na mnie o wiele mocniej i efektywniej niż alkohol.

Piwo - dobre działanie antynerwicowe i uspokajające - ale w małej dawce ! Max to 3 piwa...jak się przedobrzy to efekt odwrotny od zamierzonego !

I żeby nie było do niczego nie namawiam...ja zolpidem wziąłem ledwie pary razy i na tym koniec. Piwko 2-3 razy w miesiącu też nikomu jeszcze nie zaszkodziło.

-- 12 kwi 2012, 11:26 --

Pamiętaj, że każda z w/w substancji ma pewien potencjał uzależniający (mniejszy bądź większy) i dlatego powinno się stosować je doraźnie, nie częściej jak 1-2 razy w tygodniu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez j77 12 kwi 2012, 20:13
Witam,

Mam 25 lat, moim głównym problemem jest erytrofobia. Istnieje kilka metod walki z tą chorobą, mi zdecydowanie najlepiej pomagają leki. Byłem 3 miesiące na paroksetynie (Seroxat, 20mg). Bardzo mi pomogła, natomiast nie wyleczyła mnie całkowicie. Objawy uboczne, które najbardziej mi przeszkadzały: bardzo rzadko dziwne migotanie przy zamkniętych oczach - psychiatra powiedział, że to nic groźnego, ale przede wszystkich trochę większa niż zwykle senność w ciągu dnia i powiększone źrenice - nawet w 3 miesiącu zażywania. Postanowiłem zatem dać szansę innemu lekowi i za namową psychiatry wybrałem escitalopram (Lexapro, 10mg). Pomagał +/- tak samo jak Seroxat i nie powiększał źrenic, niestety po 4 miesiącach wciąż powodował problemy ze snem, czasem senność w ciągu dnia, a przede wszystkim "napięcie" w mózgu, co zaczęło powodować tik - potrzebę poruszenia głową podczas leżenia. Dlatego musiałem zrezygnować z Lexapro. W punktach:

Na korzyść Seroxatu:
- brak problemów ze snem i z obraniem stałego trybu dnia
- brak "napięcia" w mózgu, czasem jedynie "szumy" w głowie
- lepiej wpływa na pracę żołądka, wręcz poprawił mi trawienie
- cena

Na korzyść Lexapro:
- nie powiększa źrenic, nie wpływa negatywnie na oczy
- mniej oddziaływuje na jadra

Zastanawiam się czy wrócić do paroksetyny czy spróbować coś nowego. Co moglibyście mi polecić do spróbowania (niekoniecznie SSRI)? Jest jakiś lek, który może pomóc i nie odbierać energii?

PS. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie bierzecie za mnie odpowiedzialności, proszę jedynie o sugestie oprate na Waszym doświadczeniu.
Ostatnio edytowano 12 kwi 2012, 20:23 przez Artemizja, łącznie edytowano 3 razy
Powód: połączono z uwagi na tematykę
j77

przez Michuj 12 kwi 2012, 20:21
Bierzesz najdroższe leki, więc nie pisz o takich minusach jak cena.

Wenlafaksyna ;)
Loża szyderców

przez norma_baker 15 kwi 2012, 05:47
SSRI [Sertralina/Fluoksetyna] + Sulpiryd
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez miś wesołek 15 kwi 2012, 05:58
moja lekarka : "escitalopram jest słabszy niż citalopram, ale ma mniej efektów ubocznych"
w sumie wydaje mi się to logiczne
miś wesołek

przez Maciej farmaceuta 18 kwi 2012, 04:37
miś wesołek napisał(a):moja lekarka : "escitalopram jest słabszy niż citalopram, ale ma mniej efektów ubocznych"
w sumie wydaje mi się to logiczne

Escitalopram to enancjomer(odmiana)citalopramu która ma największe dzialanie antydepresyjne,najbardziej wybiórczy.Dla tego ma mnie skutków ubocznych."escitalopram jest słabszy niż citalopram, ale ma mniej efektów ubocznych" ?dziwne,wszędzie pisze i wszyscy mówią że silniejszy...

przez kbk1 15 wrz 2012, 10:30
Cześć.

Mam bardzo ciężką sytuację życiową (rodzinną) i odbija się to poważnie na moim funkcjonowaniu - natrętne myśli, strach, stres, poczucie beznadziei , problemy ze snem (śpię po 4 h, normalnie spałem po 6-8).

Wiem, że kazdy problem kiedyś przemija, ale aby normalnie funkcjonować chciałem udać się do lekarza specjalisty i otrzymać coś solidnego na nerwy i bezsenność.

Tutaj pojawia się moje pytanie - co ewentualnie mogę dostać w takiej sytuacji , jakie środki wchodzą w grę i przez jaki okres czasu można je stosować ?

Wiem , że dokładnie porozmawiam z lekarzem, ale chciałem się dowiedzieć, czy w ogóle jest sens iść - czy jeżeli nie mam żadnych schorzeń/chorób, to czy dostanę coś co mi pomoże, a nie coś w stylu melisy i persenu...

Jeżeli dostanę coś to co to może być ?

Czy są to środki bardzo niebezpieczne ? Czy picie alkoholu jest przy nich niewskazane (nie piję często, ale chodzi mi o wyjście na imprezę np.) ?

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie rady

przez Maciej farmaceuta 15 wrz 2012, 11:52
Powinieneś pójść do lekarza.Problemy nie pozwalają Ci normalnie funkcjonować-to są wystarczające przesłanki do leczenia.Dostaniesz pewnie alprazolam albo lorafen na dzień,na sen doraźnie zolpidem(benzodiazepiny,działają od razu,nie brać dłużej niż 2 tygodnie-uzależnienie,nie można pić przy nich.Będziesz je brał, dopóki antydepresanty nie zaczną działać).Do tego pramolan albo sertralinę,na noc Tritico-antydepresanty,nie uzależniają,ale zaczynają działać co najmniej po 2 tyg.Rodzinny z marszu wypisze Ci benzodiazepiny,ale idź jak najszybciej do psychiatry,żeby odpowiednio dobrał antydepresanty(nie trzeba skierowania,to żaden wstyd,a może wypisywać leki ze zniżką)Pozdrawiam,trzymaj się!!!

przez kurtz 25 wrz 2012, 14:07
mam pytanie ile opakować z reguły przepisują Wam lekarze? tzn. na jaki okres brania leków, na miesiąc, czy na dłużej?

przez cytrynka84 25 wrz 2012, 21:32
kurtz, przeważnie przepisują leki na miesiąc.Lekarz musi mieć kontrole nad ppacjentem,nad tym jak się pacjent czuje,czy leki na niego działają itp
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez silverhand 26 wrz 2012, 02:24
witam wszystkich
mam depresję,nerwicę natręctw,lękową,psychozę,paranoję,i też ogólnie,rzecz biorąc schizofrenię jak połączyć to wszystko te objawy i wogóle, świadomość mam w pełni i z tym niemam problemu wiem co się wokół mne dzieje,ale mam inny troszkę tok rozumowania taki niepozorny,ale bardzo dziwny niewytłumaczę wam teraz może innym razem jak się bardziej poznamy i jak będę bardziej otwarty i jak ktoś mnie o to poprosi,żebym mu o moich chorobach opowiedział troszkę, mam takie pytanie otóż lekarz ma zamiar mi zmienić lekarstwa ponieważ te niedziałają ponieważ brałem już za wielkie dawki długo i zmniejszyłem,bo......... i nici z tego i pytanie do was doradcie mi jakieś dobre lekarstwa na te choroby najlepiej z 2,3 bo widomo mieszanka jest dobra i w moim przypadku potrzebna, cena niegra roli-ponieważ zdrowie jest najważniejsze,wiadomo ,że każdy lek na każdego inaczej działa,ale trzeba wypróbowywać.do usłyszenia.Pozdrawiam.....
Ostatnio edytowano 26 wrz 2012, 02:33 przez silverhand, łącznie edytowano 1 raz
"Zło istnieje po to, abyśmy starali się być lepsi......"

przez tahela 26 wrz 2012, 02:29
silverhand,
skądś znam ten Twój opis, tylko teraz nie pamietam skąd artykuł, książka?hm :arrow: :? :?: :szukam:

-- 26 wrz 2012, 02:08 --

a co masz własiwie stwierdzone przez lekarza , bo te psychozy nie śa typowe dla nerwicy, lekarz Ci te schizofreie stwierdził?
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Sortuj wg