Jaki lek?Sugestie przed wizytą u lekarza

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

dobranie leku przy zaburzenach,pomożecie??

przez Onrossi 11 sie 2011, 13:39
witam mam zaburzenia schizotypowe cos takiego jak psychoza albo schizofrenia.

biore lek ketrel na noc bo nemoge spac w dawce 150-200mg.Jedank musze zrezygnowac z tegoleku , poniewaz skutkiem ubocznym jest zapychanie sie nosa ,które unemozliwia zasniecie..dlategobiore krople do nosa xylometazolin od poltora roku. Wczraj przeczytalem ze niemozna kropli tych łączyc z zadnymi pschotropamii ehhhh..... ide we wtorek do lekaza. Będe potrzebował jakiegos leku po którym nieprzytyje
i bedzie zamulał mnie na noc.brałem zolafren i w moim przypdku odpada , ketrel był dobry bo nietyłem ale niestety czas na zmiany bo tych kropl niemozna łączyć teraz niwiem jakie skutki ywołały te krople w połaczeniu z ketrelem :(..
Ostatnio edytowano 11 sie 2011, 13:49 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z działu zaburzenia osobowości

przez *Wiola* 11 sie 2011, 13:48
Onrossi, A nie lepiej odstawić krople? Jakoś nie wydaje mi się ,żeby one były konieczne. Z tego co się orientuję to też nie wolno ich stosować tak długo. Czy lekarz wie o tych kroplach?
Ostatnio edytowano 11 sie 2011, 13:49 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono
Moderator

przez *Monika* 11 sie 2011, 13:51
Onrossi, Powiedz psychiatrze,że masz takie skutki po braniu tego leku.
Może zmieni i nie bedziesz musiał korzystać z kropli.
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kahir 11 sie 2011, 15:10
przy neuroleptykach możesz stosować xylometazolinę, a praktyka pokazuje, że możesz ją stosować przy każdym innym leku. ważne jest jednak to czy chcesz mieć śluzówkę, czy nie. jeśli będziesz dalej stosował xylometazolin, możesz się z nią pożegnać. i to niebawem. na razie spróbuj przerzucić się na sulfarinol. są to mniej skuteczne krople obkurczające śluzówkę, ale również powinny pomagać. na neuroleptykach nie znam się zbyt dobrze, ale na pewno nie polecałbym sertindolu, ze względu możliwy nieżyt nosa. olanzapina również odpada, bo powoduje silne przybieranie na wadze. jedyne co mi przychodzi do głowy to risperidon.
świat jest pełen psychologów.

przez uzytkownik 11 sie 2011, 15:25
Ja też mam problem z nosem. Biorę naprzemian po ok. tydzień Sudafed (pseudoefedryna) i Otrivin (ksylometazolina). Najbezpieczniej dla nosa.
Nie zaleca się ich łączyć z trójpierścieniowcami i MAO - nic więcej.

Wcześniej po Trittico CR nos mi się momentalnie zapychał. Teraz natomiast jakaś alergia... ale z tego co wiem, to do września nie można robić testów alergologicznych ze względu na sezon pyłkowy.
uzytkownik

przez Onrossi 11 sie 2011, 21:57
dzieki nic mi niepomoglscie , jak mam niebrac kropel jak inemoge oddychac i sie dusze pomysl troche wiola.

kurde Nie zaleca się ich łączyć z trójpierścieniowcami i MAO - nic więcej , czyli co mozna je brac?? ja niechce napierd....kropel chce jakis lek na zamulenie który niezaleznia i niezapycha nosa prosze o pomoc :)

przez *Wiola* 11 sie 2011, 22:04
Onrossi, Miałam na myśli to ,że łatwiej zastąpić krople niż lek psychotropowy. Poza tym kahir Ci napisał co te krople robią na dłuższą metę. Poza tym jesteś pewien ,że to od ketrelu masz ten zapchany nos?
Moderator

przez kahir 11 sie 2011, 22:09
Onrossi, przeczytaj co napisałem. spróbuj risperidonu, a póki co przerzuć się na sulfarinol, jeśli chodzi o krople. jeżeli nie będzie skuteczny, to bierz xylometazolinę, ale w dawce 0,05%.

przez linka 11 sie 2011, 22:44
kahir, :roll: bawisz się w psychiatrę?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Onrossi 11 sie 2011, 23:39
napewno od ketrelu

we wtorek do psychiatry chce zmienic lek niechce kropli

przez apolakipsa 11 sie 2011, 23:59
mi pomoglo zmniejszenie dawki, zapychalo przy 400 a przy 200 juz luzik, moze sproboj 100?

A pozatym nie wiem czy sobie zdajesz sprawe ale jestes uzalezniony od kropli ;) zmiana leku nic nie da musisz najpierw odstawic krople a bedzie pewnie ciezko

pozdrawiam

przez kahir 12 sie 2011, 00:25
potwierdzam. sam brałem xylometazolinę dwa lata. odstawianie trwało chyba z miesiąc. nie najlepiej wtedy spałem. substancja prowadzi do uzależnienia fizycznego, mimo, że działa domiejscowo.

przez Onrossi 12 sie 2011, 11:14
obojetnie jaka dawke wezme zapycha mi sie nos...ale no jak ma je odstawic zmienic na inne krople??

czy co zmienic lek skoro ten mi zapycha nos kur*a

przez kahir 12 sie 2011, 13:28
na razie przestaw się na xylo 0,05% jeśli bierzesz 0,1%, bo krople tak czy inaczej musisz odstawić, a to bywa problematyczne. zapuszczaj mniejsze ilości, następnie, jeśli będzie to możliwe (czyt. jeśli będzie działał) przerzuć się na sulfarinol. w tym czasie zaplanuj sobie wizytę u psychiatry. i nie używaj xylometazoliny z żadnymi nawilżaczami, bo na dłuższą metę jeszcze bardziej paprzą Ci śluzówkę (opinia lekarska, nie mój wymysł). trochę poczytałem i risperidonu jednak nie polecam, głównie ze względu na możliwość przybrania na wadze. z tego co udało mi się wyczytać, to aripiprazol, obok kwetiapiny jest neuroleptykiem najbardziej pozbawionym skutków ubocznych, w tym tycia. zapytaj lekarza.

Sortuj wg