Leki a interakcje z pokarmami

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Leki a interakcje z pokarmami

przez wormie 05 wrz 2006, 19:07
no wiec tak..chcialbym rowiac tutaj wszystkie mity jakich sie nasluchalem o lekach przeciwdepresyjnych i uspokajajacych.. otoz co do tych pierwszych to slyszalem ze sa takie typy co w czasie brania trzeba unikac SEROW.....? i paru innych rzeczy bo mogap owodowac niebezpieczne skoki cisnienia....
poza tym podobno miedzy innymi BÓB zawiera jakis skladnik ktory wchodzi w ta sama reakcje z tymi lekami - podobno lekarz powinien udzilac informacji na ten temat ale moj lekarz zrobil tylko wielkie oczy:P
no i co dalej... slyszalem ze GREJFRUTY :P (to jest dobre bo ja jem ich duzo bo podobo lagodza male nadcisnienie - ktore ja wlasnie mam - pewnie z nerwow:P) no wiec , nie wolno tez ich jesc jak sie leczy nerwy bo moga nasilac dzialanie lekow..... serio???????/
i jeszcze zostaje czosnek ... ponoc jego tez raczej nie uzywac?
sa w ogole jakies zasady zywienia podczas leczenia takimi lekami? no bo na ulotce tez nic nie pisze...
ja narazie biore Afobam i mam jeszcze wieksze leki przez to jak np. w gosciach jest jedzenie z serem i musze sie poczestowac.... atak murowany... smiesznie to brzmi bo ja tez sie z tego lacham ale w rzeczywistosci mimo ze sie ztego smieje to i tak mi sie to przytrafia -poprostu to sie dzieje poza mna - nie mam juz na to wplywu..... wystarczy ze wiem ze kiedys przeczytalem ze to szkodzi i juz........ jestem nienormalny? czy to serio szkodzi?

przez dalilah 05 wrz 2006, 21:06
jesli chodzi o sok grejfrutowy to generalnie nie powinno sie nim popijac zadnych lekow, natomiast ja bralam wiele roznych lekow z roznych grup i doprawdy zadne pozywienie nie powodowalo u mnie jakis dodatkowych "efektow", nawet zdarzylo mi sie bardzo przesadzic z alkoholem ktory jest niby zakazany i spokojnie to przezylam. Mysle ze nie ma sie czym za bardzo przejmowac :D
Secret Garden "Nocturne" - opowiesc o mnie

przez bwahlfipe03 05 wrz 2006, 21:28
nie wolno popijać żadnych leków (nie tylko psychotropów) herbatą, ponieważ obniża ona ich działanie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kretka 27 wrz 2006, 14:12
Na ulotce od Asentry rzeczywiście jest wyraźnie napisane, żeby nie popijać sokiem grejfrutowym. O serach i bobie nic nie ma, więc nie przejmowałabym się.

Sortuj wg