Po jakim czasie poczułem działanie antydepresantu-Ankieta

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Od chwili przyjęcia 1 tabletki antydepresanta zauważalną poprawę nastroju poczułam/łem już po:

1.4-7 dniach
7
23%

2.po tygodniu
2
6%

3.8-12 dniach
1
3%

4. dwóch tygodniach
2
6%

5.14-17 dniach
1
3%

6.18-20 dniach
0
Brak głosów

7. trzech tygodniach
1
3%

8.22-24 dniach
0
Brak głosów

9.25-27 dniach
0
Brak głosów

10. czterech tygodniach
3
10%

11.29-32 dniach
0
Brak głosów

12.33-34 dniach
1
3%

13. pięciu tygodniach
1
3%

14.36-38 dniach
0
Brak głosów

15.39-41 dniach
0
Brak głosów

16. sześciu tygodniach
4
13%

17.43-45 dniach
0
Brak głosów

18. 46-48 dniach
0
Brak głosów

19. siedmiu tygodniach
0
Brak głosów

20.50-52 dniach
0
Brak głosów

21.53-55 dniach
0
Brak głosów

22.ośmiu tygodniach
4
13%

23.57-62 dniach
0
Brak głosów

24.dziewięciu tygodniach
0
Brak głosów

25.dziesięciu tygodniach i dłużej
4
13%

Liczba głosów : 31

przez Michuj 29 lis 2011, 14:15
Zbychowi ewidentnie chodzi o to, kiedy po leku było bumszakalaka, stąd po 2 dniach nie mógł działać. Co najwyżej miałaś szczęście, że skutki uboczne okazały się przyjemne (tak jak w przypadku początkowej euforii u mnie po fluo).
Michuj

przez paradoksy 29 lis 2011, 14:17
akatyzja przyjemna? Michuj, wiesz co to akatyzja? nic przyjemnego :roll:
paradoksy

przez Michuj 29 lis 2011, 14:18
też miałem akatyzje po sertralinie i nie było to przyjemne. Do strawienia, ale nie przyjemne.
Michuj

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michuj 29 lis 2011, 14:24
w takim razie prawo głosu mają tylko osoby ''statystyczne'' :pirate:
Michuj

przez Korba 29 lis 2011, 15:57
biorę od lat i niewiele to zmienia.
mam zamiar zacząć odstawiać te wszystkie tabsy. to już postanowione.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez intel 29 lis 2011, 16:06
Korba napisał(a):biorę od lat i niewiele to zmienia.
mam zamiar zacząć odstawiać te wszystkie tabsy. to już postanowione.

słuszna uwaga.
Ja już jestem po podjęciu tej decyzji.
Odstawianie to piekło.
Ale po 6 tygodniach od rozpoczęcia odstawiania zaczynają się u mnie mistyczne przebłyski jasności umyslu i energia, ktorych nie doświadczyłem od prawie 5 lat.
Nie jestem i nie będę raczej w 100% zdrowy.To oczywiste. Lecz bez leków jestem jakby mniej chory.
Mam tylko objawy choroby a nie objawy choroby + skutki uboczne leków, które i tak właściwie gó.wno na tę chorobę dają....
Poza tym zauważyłem, że odkąd zacząłem systematycznie aczkolwiek powoli odstawiać caly ten psychotropowy syf , psychoterapia zaczyna na mnie działać. I nie są to złudzenia. Ani pobożne życzenia.
Byłem jednym z większych oponentów psychoterapii. Chodziłem na nią niejako dla świętego spokoju, aby w dniu kiedy popełniałbym samobójstwo móc z czystym sumieniem powiedzieć że spróbowałem wszystkiego.
intel

przez Korba 29 lis 2011, 16:22
intel, brawo, dobrze powiedziane.
strasznie tęsknię za tą jasnością umysłu i świadomością, że ja kieruję swoim samopoczuciem, a nie leki.
minie dużo czasu i mam zamiar to robić stopniowo i pod kontrolą lekarza, ale wierzę, że mi się uda i zacznę wreszcie żyć.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez linka 29 lis 2011, 17:32
Babola stworzyłeś autorze, nie ankietę, pytanie nie sprecyzowane a te numerki przy pytaniach nie potrzebne... działanie poczułam już drugiego dnia, jak doksy i była to akatyzja natomiast działanie lecznicze około 4 tygodnia zażywania - Fluoksetyna.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez intel 29 lis 2011, 17:36
Ja aby dojrzeć do tej decyzji musiałem bezskutecznie wypróbować prawie wszystkie leki z każdej grupy.
I dopiero wtedy , mając w 100% pewnośc , że leki to w MOIM ( u innych może być inaczej ) przypadku syf, ktory pogarsza sytuację mogłem przystąpić do odstawiania
Poniewaz jest to bardzo trudne i bolesne ( w psychiatryku miałem możliwośc obserwować jak wieloletni alkoholicy calkiem lajtowo odstawiają alko- wychodzi na to że alko w porównaniu z psychotropami to mocno rozcieńczona delikatna benzodiazepina) trzeba mieć absolutne przekonanie co do słuszności odstawiania leków.
Ja takie przekonanie miałem.
I po kilku tygodniach poczucia postradania zmysłów teraz mam juz z gorki.
intel

przez paradoksy 29 lis 2011, 17:58
Zbychu77 napisał(a):linka pomine to co napisałas wiele sugerującym milczeniem.

jakoś nie widać tego milczenia.
paradoksy

przez Zmęczonyyy 29 lis 2011, 17:59
Mam tylko objawy choroby a nie objawy choroby + skutki uboczne leków, które i tak właściwie gó.wno na tę chorobę dają....
Cóż, ja brałem tylko 5 miesięcy SSRI, ale po przeczytaniu ulotki trochę się przeraziłem, bo większość skutków ubocznych sertraliny to było dokładnie to z czego miała ona mnie wyleczyć, a mówiłem lekarzowi co mi jest. I nie były to skutki rzadko występujące, tylko jedne z częstszych. I po dwóch miesiącach nie wiedziałem już, czy to co czuję to nadal moja choroba, czy skutki uboczne leku połączone z chorobą, wcześniej miałem o tyle rozeznanie, że wiedziałem, wszystko co czuję to zaburzenie, w czasie stosowania leku nie mogłem wiedzieć.
Ostatnio edytowano 29 lis 2011, 18:11 przez Zmęczonyyy, łącznie edytowano 1 raz
Zmęczonyyy

przez paradoksy 29 lis 2011, 18:02
Zmęczonyyy napisał(a):Cóż, ja brałem tylko 5 miesięcy SSRI, ale po przeczytaniu ulotki trochę się przeraziłem, bo większość skutków ubocznych sertraliny to było dokładnie to z czego miała ona mnie wyleczyć, a mówiłem lekarzowi co mi jest. I nie były to skutki rzadko występujące, tylko jedne z częstszych. I po dwóch miesiącach nie wiedziałem już, czy to co czuję to nadal moja choroba, czy skutki uboczne leku połączone z chorobą, wcześniej miałem o tyle rozeznanie, że wiedziałem, wszystko co czuję to zaburzenie, w czasie stosowania leku nie mogłem wiedzieć.

a nie wyczytałeś, że ssri na początku mogą nasilać wszystkie objawy (skutki uboczne = nasilenie choroby), aby później zacząć WŁAŚCIWIE działać?
paradoksy

przez malwina77 29 lis 2011, 18:03
paradoksy napisał(a):znaczy co, czujesz się wyjątkowo czy co, bo nie rozumiem?

Wyjatkowosci nie czuje, a jedynie potrzebe, zeby dowiedziec sie o co w tym wszystkim chodzi. Meczy mnie zonglerka lekami i niepotrzebne nadzieje na poprawe. Moze to twoim zdaniem nieistotne, ale chcialabym przezyc te kilka lat, jakie mi pozostaly, we wzglednie dobrym samopoczuciu.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Zmęczonyyy 29 lis 2011, 18:10
a nie wyczytałeś, że ssri na początku mogą nasilać wszystkie objawy (skutki uboczne = nasilenie choroby), aby później zacząć WŁAŚCIWIE działać?
Ale 5 miesięcy nie było żadnego efektu, tylko po odstawieniu na moment się coś zmieniło, na gorsze.
Zmęczonyyy

Sortuj wg