Leki na uspokojenie bez/i na receptę.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez coccinella 11 maja 2015, 20:39
Arasha napisał(a):coccinella, słuszna uwaga, żeby wypróbować wcześniej ;) Pamiętam, jak się nas radziłaś odnośnie Lorafenu ... to zdecydowanie nie jest najlepsze benzo na takie sytuacje. Lepiej powinien sprawdzić się zaproponowany alprazolam ( nie musi być od razu Xanax, tylko jakiś tańszy odpowiednik ), ja ze swej strony mogłabym Ci jeszcze polecić taki dość stary lek Bellergot zawierający aż 3 substancje czynne ( na niektórych nie działa w ogóle, ale znam osoby, u których na 1-razowe sytuacje stresowe sprawdza się świetnie ... ja swego czasu też brałam i sobie chwaliłam, lek bardzo tani, działanie szybkie, oczywiście na receptę, ale rodzinny powinien przepisać Ci bez problemu ... tylko nie sugeruj się za bardzo wskazaniami zapisanymi w ulotce, bo dowiesz się z niej, że to lek stosowany m.in. do łagodzenia objawów menopauzy :? pewnie na to też pomaga, tego akurat nie spr. :mrgreen: ale nie tylko ... ale tu moja sugestia, żeby zrobić jednak próbę parę dni wcześniej ). Petarda to zdecydowanie nie jest ;) ( ja brałam jednorazowo 2 tabsy i z tego, co znam osoby, to brały taką ilość )

Jasne, że mogłabyś spróbować coś z ziołowych lub homeopatii, ale mam obawy, czy przy Twoim doświadczeniu z różnymi psychotropami, cokolwiek poczujesz ... to już decyzja należy do Ciebie ;)

dzięki za odpowiedź. Homeopetię chyba na razie odpuszczę... skoro nie działają na mnie mocniejsze leki, to pewnie to też nie zadziała.
A powiedz mi czy xanax działa usypiająco? Czy wszystkie tego typu leki działają usypiająco?
Nie chce mi się.

przez coccinella 21 maja 2015, 19:34
hmm?
Nie chce mi się.

przez cytrynka84 21 maja 2015, 20:50
coccinella, mnie Xanax nie usypial.Jednak wszystko zależy od indywidualnej reakcji,co zapewne wiesz ;)
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Małgośka85 23 maja 2015, 12:59
Ja jak wiem, że czeka mnie jakieś stresujące wydarzenie to biorę forstres. Generalnie nei jestem zwolennikiem leków uspokajających na receptę bo to juz naprawdę ostateczność. A takie ziołowe są wg mnie ok.

przez TheMan 25 lip 2015, 15:12
Witam potrzebuje wiedzy na temat lekow uspokajajacych dostepnych w Anglii dobrych na recepte lub bez. Jak tu jest z dostepem do lekow. Mialem Swoje ale mi sie skonczyly potrzebuje lekow. Mam pytanie czy moze sa jakies lepsze srodki tu dostepne ktorych nie ma w Polsce.

przez Evia 09 sie 2015, 22:43
Może ktoś polecić coś bez recepty na natręctwa, tiki i napięcie?
Muszę coś łyknąć bo już nie wyrobię dłużej :?

przez caliope 07 wrz 2015, 12:40
Sprobuje Revitasens a poczujesz roznice :) Sama biore od niedawna i juz widze ze dobrze na mnie wplywa- lepiej funkcjonuje, bez stresu a za to z duza checia do zycia i koncentracja :)

przez khaleesi 14 wrz 2015, 14:11
Evia, znalazłaś coś? Wątpie, ze coś na natrectwa będzie bez recepty.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez littleMi 16 wrz 2015, 16:39
Witam,
Starałam się znaleźć odpowiedź przeglądając posty, ale nie ogarniam, a zresztą, chcę odpowiedź do mojego konkretnego przypadku.
Chciałabym zacząć zażywać jakiś lek na uspokojenie. Myślę o takim na receptę, bo w te ziołowe nie wierzę za bardzo. Ostatnio bardzo się stresuję, w tym roku mam inżynierkę. Nie uważam, żebym miała bardzo wielkie problemy z lękami, jednak znacząco uprzykrzają mi życie, boję się ludzi i gdy przychodzi do mówienia czegoś przed większą liczbą osób, niż sztuk dwie, to stresuję się bardzo bardzo. Nie biorę żadnych leków. Nie chcę czegoś mocnego, ani na dłuższą metę. Raczej coś na pojedyncze przypadki, gdy mam mały atak paniki, bądź wystąpienie publiczne (seminarium itp.), problem ze snem. Zależy mi też, żeby jak najmniej wpływało na zdolność "trzeźwego" myślenia, oraz żeby nie usypiało itp., chcę po tym jak najlepiej funkcjonować (w miarę możliwości, bo wiem, że jednak jakieś działanie będzie). Propranolol ktoś brał? Czy to nie przeszkadza, jeśli się ma niskie ciśnienie? Pomaga?
Zbuduję czołg
Złożony z części dwóch
Z mej wiary w siebie i
Niezłomnej woli, by
Ten wielki czołg
Nigdy nie poddał się

przez kmlt 17 wrz 2015, 00:05
littleMi napisał(a):Witam,
Starałam się znaleźć odpowiedź przeglądając posty, ale nie ogarniam, a zresztą, chcę odpowiedź do mojego konkretnego przypadku.
Chciałabym zacząć zażywać jakiś lek na uspokojenie. Myślę o takim na receptę, bo w te ziołowe nie wierzę za bardzo. Ostatnio bardzo się stresuję, w tym roku mam inżynierkę. Nie uważam, żebym miała bardzo wielkie problemy z lękami, jednak znacząco uprzykrzają mi życie, boję się ludzi i gdy przychodzi do mówienia czegoś przed większą liczbą osób, niż sztuk dwie, to stresuję się bardzo bardzo. Nie biorę żadnych leków. Nie chcę czegoś mocnego, ani na dłuższą metę. Raczej coś na pojedyncze przypadki, gdy mam mały atak paniki, bądź wystąpienie publiczne (seminarium itp.), problem ze snem. Zależy mi też, żeby jak najmniej wpływało na zdolność "trzeźwego" myślenia, oraz żeby nie usypiało itp., chcę po tym jak najlepiej funkcjonować (w miarę możliwości, bo wiem, że jednak jakieś działanie będzie). Propranolol ktoś brał? Czy to nie przeszkadza, jeśli się ma niskie ciśnienie? Pomaga?

Spróbuj może najpierw ziołowych - kto wie, czy nie okażą się pomocne, a po co truć się czymś mocniejszym:) na początek można też popróbować z herbatami ziołowymi. Porządna łyżka korzenia kozłka lekarskiego + łyżka liści melisy, zalać to wrzątkiem i popijać ze dwa razy na dzień - w łagodnych stanach napięcia potrafi pomóc:) Propranolol polecam, biorę regularnie w niewielkich dawkach. Na lęk przed wystąpieniami publicznymi środek jak znalazł, stosowany ponoć nawet przez artystów przed stresującymi wystąpieniami. ALE - ten lek docelowo obniża ciśnienie. Więc w razie, gdybyś się na niego zdecydowała, to zaczynaj od minimalnej dawki, np. 10 mg:) a jeszcze lepiej, jak po prostu skonsultujesz to ze swoim lekarzem. Na nerwy z łagodniejszych leków na receptę pomocny może być też Bellergot. Przyjemnie się po tym śpi, a rano nie ma się ochoty nawet wstawać:) Ale to również po konsultacjach z lekarzem i generalnie trzeba robić przerwy kilkudniowe co miesiąc, gdybyś brała to regularnie.

przez littleMi 23 wrz 2015, 22:23
kmlt, dzięki! :)
Staram się przyjmować ziołowe, nie jestem jeszcze w stanie ocenić czy mi w ogóle pomagają.
Zbuduję czołg
Złożony z części dwóch
Z mej wiary w siebie i
Niezłomnej woli, by
Ten wielki czołg
Nigdy nie poddał się

przez Wudezet 24 wrz 2015, 11:29
Pytanko: Lek uspokajający, po którym NIE ma tendencji do tycia? Z neuroleptyków to wiem, że zyprazydon. Są jeszcze jakieś alternatywy?

Sortuj wg