jaki lek na stres?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Najlepszy lek na strach/stres (NIE lęki)

przez młodyzrdk 01 lip 2011, 16:57
Chyba nic lepiej nie doda odwagi jak alkohol. :smile:

jaki lek na stres?

przez rafalx 24 paź 2011, 11:14
Witam,
Mam już dość siedzenia i nic z tym nie robienia. Jestem wciąż bardzo zestresowany. Każda sytuacja mnie stresuje, nawet najmniej ważna. Jak z tym walczyć? Może są na to dobre leki? Czy może psycholog?
Pozdrawiam.

jaki lek na stres?

przez bigfish 24 paź 2011, 11:27
Piwo bezalkoholowe ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

jaki lek na stres?

przez linka 24 paź 2011, 11:51
rafalx, ale co mamy ci polecić? Po leki na receptę trzeba iść do psychiatry, leki bez recepty możesz testować sam. Natomiast wizyta u psychoterapeuty zapewne nie zaszkodzi.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

jaki lek na stres?

przez Lord Kapucyn 25 paź 2011, 17:06
Hydroksyzyna [Hydroxyzinum], benzodiazepiny (alprazolam [Afobam/Neurol/Xanax/Zomiren), diazepam [Relanium], klonazepam [Clonazepamum] itd.), mianseryna [Lerivon], buspiron [Buspirone/Spamilan], a bez recepty to Kalms, Validol, Persen, Nervosol/Nervomix itd.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

jaki lek na stres?

przez JERZY62 06 lis 2011, 20:53
Mad_Scientist napisał(a):Hydroksyzyna [Hydroxyzinum], benzodiazepiny (alprazolam [Afobam/Neurol/Xanax/Zomiren), diazepam [Relanium], klonazepam [Clonazepamum] itd.), mianseryna [Lerivon], buspiron [Buspirone/Spamilan], a bez recepty to Kalms, Validol, Persen, Nervosol/Nervomix itd.

KACZOR jak zwykle żartuje :D
♪♪♪

jaki lek na stres?

przez Pasman 06 lis 2011, 21:04
Dodam jeszcze jeden skuteczny lek: nie narażanie się na stres.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

Najlepszy lek na strach/stres (NIE lęki)

przez ephedra 24 cze 2012, 00:56
Adamo napisał(a):Mam na myśli bardzo silne, stałe działanie przeciwlękowe. Jak po benzodiazepinach, brak strachu. Duże dawki paroksetyny?

Mój problem polega na tym, że w trudnych, bardzo stresowych sytuacjach zaczynam się rozsypywać, choćbym nawet przez tydzień miał dobry nastrój i brak lęków.

Ktoś czuje się aktualnie nieustraszony? ;)

Podbijam temat, mam również sytuacje nagłe, gdy strach, nieważne przed czym, ogarnia mnie i rozbija życie. To są okazjonalne rzeczy związane z sądem, itp.
Na co dzień byłem na velafaxie, potem przerzuciłem się na słabszy coaxil. Teraz mam znów sprawę nerwową i zaczynam się robić kłębkiem nerwów.
Co byście polecali, jaki lek? Jaką dawkę?

ps
velafax odstawiłem w sumie niedawno, z miesiąc temu. Miałem trochę dość pocenia się i chciałem spróbować na czymś lżejszym, tym bardziej, że miałem dość spokojny okres w życiu. Teraz mogę powrócić do velafaxu, ale szybko lub coś innego, lub mix - velafax+ xanax, lofaren?

ech, doradźcie ludzie, tylko bez wymądrzania.
zbanowany

jaki lek na stres?

przez nickyfour13 24 cze 2012, 10:52
Przeciwlękowo najlepiej działa paroksetyna, dobry jest też escitalopram. Wenlafaksyna jest dobra jeślli brakuje Ci energii...

jaki lek na stres?

przez *Wiola* 24 cze 2012, 11:30
ephedra, Xanax i lorafen to tylko okazyjnie, bo szybko wsiąkniesz. Jeśli wenla u Ciebie działała, to najlepiej do niej wróć. Podobny jest anafranil, ale pocenie możesz mieć na nim większe, choć niekoniecznie .
Moderator

jaki lek na stres?

przez ephedra 24 cze 2012, 13:41
no właśnie velafax był ok, tylko lało się ze mnie nieraz, co nie ustępowało, pomimo ponad rocznej kuracji, dlatego zresztą odstawiłem.
Byłem bez energii, stąd escitalopram i cipralex słabio na mnie działały. Wcześniej je testowałem.
Wrócę do Vel. Po jego odstawieniu wszedłem na Coaxil, w sumie mógłbym okresowo z nim coś łączyć, ale boję się już samego faktu, że to nie jest to.
zbanowany

jaki lek na stres?

przez Michuj 24 cze 2012, 13:50
pisałem w innym poście. Jak było ok to nie marnuj czasu na eksperymenty z innymi lekami. Ja dzięki temu straciłem tak 2 lata.
Loża szyderców

jaki lek na stres?

przez ephedra 24 cze 2012, 14:08
Michuj napisał(a):pisałem w innym poście. Jak było ok to nie marnuj czasu na eksperymenty z innymi lekami. Ja dzięki temu straciłem tak 2 lata.

masz rację, dzięki, czasem wyraźny sygnał otrzeźwia.
Wrzucę temat odnośnie Vel, ale w innym wątku. Dzięki.
zbanowany

Sortuj wg