Leki a wyjazd za granicę.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Wywóz leków za granicę (na terenie UE)

przez Thazek 18 wrz 2011, 17:02
halenore, No byłem tam za czasów jeszcze bez nerwicy ale za to z depresją już niestety,
Więc lęków jako tako nie było.
;)
Szczytny cel?? No tak należę do związków zawodowych w pracy to za darmo mieliśmy wyjazd 8)
świnka jest fajna i zawsze poprawia mi humor :P
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!
http://www.youtube.com/watch?v=jYj7T9eEQ4U
F41.0<--- Było minęło... F41.1<--- już prawie nie ma :D CHYBA ZDROWIEJĘ :D

przez halenore 18 wrz 2011, 17:07
Ah te związki :105: ...zawodowe :pirate:
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez Thazek 18 wrz 2011, 17:12
halenore, Że niby co? :twisted:
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!
http://www.youtube.com/watch?v=jYj7T9eEQ4U
F41.0<--- Było minęło... F41.1<--- już prawie nie ma :D CHYBA ZDROWIEJĘ :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez halenore 18 wrz 2011, 17:33
Thazek :angel: ;)
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez bretta 18 wrz 2011, 20:44
linka napisał(a):Thazek, ale Ty cały czas piszesz o autobusie?
Bo na lotnisku w podręcznym by nie przeszło.....

lecąc samolotem leki MUSISZ mieć w bagażu podręcznym. Takie są przepisy. Jakby znaleźli w luku to można by mieć problemy. W teorii przynajmniej ;). Jak się wiezie jakieś leki mocniejsze czy więcej to trzeba mieć zaświadczenie od lekarza. Ale przy takiej ilości i autobusem to nie mam pojęcia, najlepiej zadzwonić do przewoźnika i się go zapytać ;)..
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez Amon_Rah 11 paź 2011, 13:23
Jak lecialem samolotem do Irlandii to mialem cala fure lekow w bagazu (niepodrecznym) i nikt zupelnie sie nie czepial, przeszly sobie normalnie przez kontrole. W obydwoch krajach. Identycznie jak lecialem do Anglii.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez Out of the blue 17 paź 2011, 18:33
Paczki sa przeswietlane przez sluzby celne. Jesli lek w danym kraju jest niezarejestrowany albo jest tych lekow duzo to zostaje zatrzymany a adresat dostaje wezwanie do urzedu w celu zlozenia wyjasnien.
Co do przewozu autokarem to ja bym sie nie obawiala. Czesto latam z lekami, ale wieksze ilosci tylko w bagazu rejestrowanym. Jesli lekow mi zaczyna brakowac rodzina podsyla mi jedno, dwa opakowanie listem priorytetowym.

przez lekopawel 08 sty 2013, 23:31
Witam,

Czy ktoś z Was miał podobny problem? Otóż za kilka tygodni jadę do USA. Muszę zabrać ze sobą całkiem sporą ilość leków.
Czy trzeba podjąć jakieś specjalne kroki w celu bezpiecznego przewiezienia ich w samolocie?
Czy trzeba mieć specjalne zaświadczenie od lekarza o konieczności zażywania tych konkretnych leków (w jakim języku)?
Czy kontrola celna/graniczna może mnie z powodu posiadania leków nie wpuścić do USA?
Czy są jakieś limity co do przewożenia leków w ten sposób (np. ilościowe)?
Jakie są przepisy związane z kontrolą celną/graniczną w sprawie przewożenia leków (polskie, amerykańskie)?
Jakie są przepisy związane z przewozem leków samolotem (czy poszczególne linie mają inne przepisy, czy są one ujednolicone)?

To tylko kilka przykładowych pytań, oczywiście chcę wiedzieć jak najwięcej w tej sprawie.
W związku z tym proszę Was o pomoc. Może macie doświadczenie w takich sytuacjach, a może macie namiary na jakieś dokumenty lub przepisy z tym związane?

Z góry dziękuję!
Ostatnio edytowano 09 sty 2013, 08:20 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

przez Candy14 08 sty 2013, 23:54
Do USA nie wolno wwozić wielu leków, między innymi silnych leków psychotropowych, leków nasercowych, anty-depresantów, tabletek nasennych. Jeżeli masz problemy zdrowotne, a używanie takich lekarstw jest w twoim przypadku niezbędne, możesz przewiać tylko ilość, która będzie Ci potrzebna podczas pobytu w USA. Lekarstwa muszą być w oryginalnych opakowaniach. Ponadto trzeba mieć przy sobie pisemne oświadczenie lekarza po angielsku, że leki, które przewozisz są przez Ciebie zażywane tylko i wyłącznie w celach zdrowotnych.

źródło-

http://www.migracje.gov.pl/?2,19,-1
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez lekopawel 31 sty 2013, 23:19
Dzięki za odpowiedź Candy14!

Mam jeszcze tylko jedno pytanie:
Czy odprawa celna ma jakikolwiek związek z visą pracowniczą?
Chodzi mi o to, czy we wniosku o visę muszę przyznać się, że cierpię na zaburzenia psychiczne?

Jakie są Wasze doświadczenia w sprawie wypełniania wniosku o visę i zamieszczonego tam pytania dot. leczenia psychiatrycznego?

przez śliwka_ 12 paź 2013, 18:29
Minęło już ponad 2 lata odkąd odwołałam mój wyjazd za granice ze względu na strach przed przewożeniem leków psych. za granicę.Dalej nie przekonuje mnie że zaświadczenie od lekarza wystarczy.Nie umiem sobie poradzić z tym.Chce gdzieś wyjechać,ale wydaje mi się ciągle że ktoś mnie zamknie w więzieniu za przemyt.To jest nieracjonalne,ale ja w to wierze.Macie jakieś rady?

przez evka 18 gru 2013, 23:24
Ja jechalam rok temu z 5 paczkami escilatopramu i 5 paczkami pernazyny i nawet zapomnialam o mozliwosci kontroli :D
Sertralin 50 mg

przez renee.madison 19 gru 2013, 16:34
mimo wszystko zawsze warto zrobić ksero recepty przed wykupieniem leków-dla własnego spokoju :)
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez evka 19 gru 2013, 22:51
renee.madison napisał(a):mimo wszystko zawsze warto zrobić ksero recepty przed wykupieniem leków-dla własnego spokoju :)

najlepiej żeby miec dowody ;)

Ja teraz chodzę za granicą do lekarza, jakoś chciałam tylko w polsce ale się przełamałam ;) Mój język nie jest idealny ale się umie dogadac ;) I przynajmniej w porównaniu do moich zarobków za granica płace mało za tabletki bo kasa finansuje ;) 5 euro za 100 tabletek ;) Nawet dzisiaj mi do domu przywieźli bo byłąm w aptece i nie mieli na stanie to pani mi tam powiedziała że mają kuriera jak będzie i nie trzeba za niego płacic to może podrzucic ;)
Sertralin 50 mg

Sortuj wg