Leki a wyjazd za granicę.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Leki a wyjazd za granicę.Wątek zbiorczy.

przez Michuj 18 wrz 2011, 15:55
Hej,
Takie pytanko. Mam do przewiezienia do Belgii: 12 paczek Anafranilu i Fluoksetyny, 5 Sulpirydu ,do tego kilka opakowań benzo, ketanolu i antybiotyk. Oczywiście wszystko legalnie przepisane przez lekarza.
Ogólnie zajmuje mi to połowę sporej szuflady i zajmie większość bagażu podręcznego. Czy wiązac taki zestaw mogę się czegoś obawiać?
Przechodził ktoś, coś podobnego?
Michuj

Wywóz leków za granicę (na terenie UE)

przez linka 18 wrz 2011, 15:58
Ja bym tego nie brała absolutnie w podręczny, jeśli już to w rejestrowany i przy takiej ilości leków po pierwsze wzięłabym zaświadczenie od lekarza, i zadzwoniła na lotnisko dowiedzieć się jakie przepisy obowiązują w tym temacie.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Michuj 18 wrz 2011, 15:59
Będę jechał autobusem. Tak się zastanawiam, podskoczyłbym może do apteki i wziął ksero recept?
Michuj

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 18 wrz 2011, 15:59
Michuj, Myślę, że nie musisz się niczego obawiać, skoro to leki tylko i wyłącznie dla Ciebie.
Moja sugestia jest taka: żebyś tego nie wklądał do bagażu podręcznego. Po co się tłumaczyć w razie czego.
Zapakuj to razem z ubraniami.
Lecisz? Czy jedziesz?

A.............już doczytalam, że jedziesz.
Obrazek
Główny Moderator

przez Michuj 18 wrz 2011, 16:04
No teoretycznie nie ma się czego obawiać bo wszystko jest legalne. Ale szlak by mnie trafił, gdybym został zatrzymany i cofnięty do polandi w celu udowodnienia legalności pochodzenia...
Michuj

przez paradoksy 18 wrz 2011, 16:06
generalnie jeśli lecisz samolotem to zapomnij o jakichkolwiek tabletkach w jakimkolwiek bagażu. chyba ze na zaświadczenie od lekarza, ale to byś musiał do firmy transportującej Cię zadzwonić i zapytać dokładnie jak wygląda takowa procedura.

JEśli jedziesz autokarem to luz, to przewoźca nie sprawdza bagażu, chyba że na granicy was skontrolują i pies coś wyniucha.
paradoksy

przez Thazek 18 wrz 2011, 16:07
Michuj, Jak jechałem do Belgii to nigdzie mnie nikt nie sprawdzał. Nawet paszportu ;)
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!
http://www.youtube.com/watch?v=jYj7T9eEQ4U
F41.0<--- Było minęło... F41.1<--- już prawie nie ma :D CHYBA ZDROWIEJĘ :D

przez Michuj 18 wrz 2011, 16:08
Thazek, może dlatego, że jechałeś schowany w płycie podłogowej z 1000 kartonami fajek? :pirate: :P

-- 18 wrz 2011, 15:09 --

paradoksy, ale czy pies jest wytresowany na niuchanie leków? W takim razie więszkość ma jakieś Apapy, ibupromy itd... przy sobie. Więc takie trzepanie autokaru by trwało wieki ;)
Michuj

przez linka 18 wrz 2011, 16:09
No teoretycznie nie ma się czego obawiać bo wszystko jest legalne

Nonono uważaj, bo jak nie masz papierów, że to twoje to jest mało legalne, ksero recept to możesz sobie wywalić do kosza - potrzebne jest specjalne zaświadczenie od lekarza. Na lotnisku mógłbyś mieć kuku, kontrola jest dość ostra, natomiast nie wiem jak to wygląda w przypadku autobusów.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Thazek 18 wrz 2011, 16:10
Michuj, Nie, jechałem autobusem na strajk do Brukseli pod Parlament ;)
a miałem ze sobą pięć paczek L&M ukraińskich i nigdzie nikt nic nie sprawdzał ;) przy okazji mieliśmy Hotel w Holandii i nikt nic nie sprawdzał. :mrgreen:
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!

przez _wovacuum_ 18 wrz 2011, 16:11
Michuj, tak jak mowilam wez czesc lekow,resztè wysle paczkà ktos bliski z domu..Bo takie zastanawianie siè czy bèdzie kontrol czy nie- nie ma sensu;Nikola jechala do mnie i miala dwa razy kontrol,mimo,ze juz nie mamy granic-znowu zaczeli trzepac bagaze na granicy mièdzy Niemcami i Belgià jak rowniez Polska-Niemcy.

przez Michuj 18 wrz 2011, 16:14
Thazek, to był taki żarcik sytuacyjny ;)
A wiecie ile fajek+ tytoniu do skrętów można zabrać? W sumie do anglii jak jechałem ostatnio to miałem 12 kartonów w bagażu podręcznym, na szczęscie trzepali tylko bagaż główny i nie wleźli z pieskiem do autobusu ;)
Michuj

przez linka 18 wrz 2011, 16:14
a miałem ze sobą pięć paczek L&M

Z tego co wiem wolno mieć dwa wagony na osobę....więc kilka paczek nie stanowi problemu ;)
Przyjaciel forum

przez Thazek 18 wrz 2011, 16:16
linka, Wiem przecież żartuję ;) moja siostra jak latała do UK to brała ze sobą sporo paczek Stimulotonu
i nie miała z tym problemów ;)
a ja jak jechałem właśnie do Belgii to na prawdę nigdzie nic nie sprawdzał...

Sortuj wg