Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez .Tomek 15 lis 2007, 19:53
Jeżeli masz taki skutek uboczny to lepiej szybko leć do lekarza. I wszystko jest możliwe :roll:
...to tylko kolejne rozwiązanie.
Offline
ExModerator
Posty
1118
Dołączył(a)
09 sie 2007, 17:16
Lokalizacja
Daleko :)

szumy uszne

przez Wera 17 lis 2007, 10:39
jak zwiększyłam dawkę efectinu na 150 mg powstały u mnie nieprzyjemne szumy w uszach i w głowie, zmniejszyłam dawkę na 75 mg zazywam biliobil a szumy nie przechodzą, czy zną ktoś jakich skuteczny srodek na tę nieprzyjemną dolegliwość

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 4:52 pm ]
czy ktoś brał kroplówki na szumy uszne i czy pomogły
Offline
Posty
236
Dołączył(a)
18 cze 2006, 19:35
Lokalizacja
Śląsk

przez ag6pus 24 lis 2007, 17:41
Witam
Mam pewien problem a mianowicie moja mama jest na cos chora. Osobiscie uwazam ze to przez zazywanie lekow wlasnie m.in. pernazyne.Byla u psychiatry i on powiedzial ze to depresja. Zaczela tracic pamiec, nic nie pamieta np co jadla, majaczy, nie mogla spac. Brala pramolan potem aurex z Cloranksenem potem aurex tyle ze z pernazyna a na koniec sama pernazyna.Czy jest mozliwe aby te jej objawy pojawily sie przez zazywanie lekow?Robila tomograf i badania wyszly dobrze, prosze piszczcie!Jak cos to napiszcie na maila ag6pus@interia.pl bede bardzo wdzieczna i zobowiazana
Offline
Posty
3
Dołączył(a)
24 lis 2007, 17:11

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez .Tomek 24 lis 2007, 17:47
Lekarzami nie jesteśmy dlatego polecam iść do lekarza żeby mieć pewność.
...to tylko kolejne rozwiązanie.
Offline
ExModerator
Posty
1118
Dołączył(a)
09 sie 2007, 17:16
Lokalizacja
Daleko :)

Avatar użytkownika
przez Bad Girl 24 lis 2007, 23:37
ag6pus nie wiem w jakim wieku jest twoja mama, ale u ludzi nieco starszych mogą występować stany splątania... kto wie czy to nie od tych leków... nie wiem co to za lek bo pierwsze o nim slysze.... najlepsze na depresje są leki antytepresyjne typu SSRI. chyba najbezpieczniejsze. radziłabym rzeczywiście pójść do lekarza i zastanowić się nad zmianą leków. jeśli przyczyną tych zaburzeń są właśnie one...
ide coś przeczytać o tej pernazynie.
pozdrawiam!

Zobacz co znalazłam w internecie o wskazaniach tego leku:
'Wskazania:
Psychozy pochodzenia organicznego (miażdżycowe, pourazowe, infekcyjne), schizofrenia, zespoły urojeniowe, zespoły maniakalne, stany pobudzenia i napięcia z hiperkinezją i splątaniem; przewlekłe nerwice natręctw, stany lękowe, niepokój psychoruchowy."
czy twoja mama cierpi na naprawde poważną depresje? to podobno bardzo stary lek, teraz już nawet rzadko używany, i jak widzisz, stosowany podczas schizofreni i psychoz.... to mnie przeraża właśnie
Avatar użytkownika
Offline
Posty
349
Dołączył(a)
25 lut 2007, 13:46
Lokalizacja
Poznań

Avatar użytkownika
przez Topa 09 gru 2007, 19:57
Ja na poczatek odstawilabym kawe albo przenioslabym sie na bezkofeinowa... Bez tego to nawet Mg nie pomoze bo kofeina go wyplukuje...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
87
Dołączył(a)
09 lis 2006, 12:02

przez Rockon 13 gru 2007, 22:06
Przerabiałem szumy i dzwonienie w uszach przez ponad 6 lat.Na pocz,atku panikowałem,zresztą jak nie panikować jak nagle u zdrowego jak byk faceta zaczynają się objawy których za cholerę nie rozumie.Na uszy brałem świece woskowe i inne szarlatańskie świństwa.Nic nie pomoże.Mam do dzisiejszego dnia od czasu do czasu.Przechodzi samo w raz z ustepującymi objawami depresji.Ale jak wszyscy wiemy,ta nigdy całkiem nie przejdzie.
............żyj tak,jakby następny dzień miał być ostatnim,to zła maksyma dla zdołowanych.
Offline
Posty
4
Dołączył(a)
13 gru 2007, 21:43
Lokalizacja
wrocław

przez Wera 13 gru 2007, 22:41
mnie szumi w uszach i głowie cały czas można zwaryjować zażywam środki uspakajające, które niewiele pomagają może to efectin powoduje, pozdr
Offline
Posty
236
Dołączył(a)
18 cze 2006, 19:35
Lokalizacja
Śląsk

Antydepresanty a płynność mowy (jąkanie)

przez fraglin1 21 gru 2007, 11:02
Tak się zacząłem zastanawiać. Od sierpnia 2006 do marca 2007 brałem
citalopram i sertralinę. W tym czasie nastąpiło znaczne pogorszenie
płynności mowy, i tak trafiłem do logopedy. Diagnoza: jąkanie
kloniczne. Zniechęcony brakiem rezultatów przestałem chodzić na
zajęcia. Po odstawieniu leków wszystko wróciło do normy (!).

Na angielskiej wikipedii czytamy, że antydepresanty zwiększają
jąkanie, a nawet czynią z niejąkających - jąkających się:

Antidepressants Increase Stuttering
Some antidepressant medications boost dopamine. These medications
include the selective serotonin reuptake inhibitor (SSRI) class,
which includes Prozac and Zoloft. These medications have increased
stuttering in stutterers. In a few cases, these drugs caused non-
stutterers to stutter.

Another stutterer wrote:

I have tried 3 antidepressants: Prozac, Wellbutrin, and Zoloft. All
increased my stuttering noticeably. The antidepressants that I have
tried make me more able to get out of bed in the morning and restore
my "get up and go"; however, they have caused me to go from being a
person with a barely noticeable stutter to a more pronounced stutter.

I went into my psychiatrist yesterday and explained that the current
antidepressant is making my stutter significantly worse. However, in
the 10 minutes we talked I was practically perfectly fluent. He then
concludes that obviously "it's not that unmanageable."

He prescribed 10mg Propanolol to take before I have to be in a
difficult speaking presentation. It is supposed to "reduce
performance anxiety." I don't feel like I have a tremendous amount
of performance anxiety; stuttering just isn't very fun. I think he
doesn't believe me about the severity of the stuttering.

I tak, od dwóch miesięcy zażywam fluoksetynę na nowo. I od razu
zaczęły się problemy z mówieniem - po dwóch tygodniach od wzięcia
pierwszej dawki.

Jakie są wasze doświadczenia w tym zakresie ?
Offline
Posty
3
Dołączył(a)
21 gru 2007, 10:35

przez Wera 29 gru 2007, 11:06
czy antydepresanty ( efectin er ) mogą uszkodzić narząd słuchu, chodzi mi o szumy uszne, pozdr
Offline
Posty
236
Dołączył(a)
18 cze 2006, 19:35
Lokalizacja
Śląsk

przez Goplaneczka 29 gru 2007, 13:25
raczej nie, nie słyszałam o tym...
ale zawsze można zapytać lekarza.
mi się wydawało, że effectin pogorszył mi wzrok. Ale moja okulista stwierdziła, że to niemożliwe... A z tego co wiem, sporo osób się na to skarży... Może depresja i stres obniżają jakoś przyswajanie witamin?
Cholera te leki wie...
Ja wiem jedno-leki poważnie obniżają zdolności koncentracji i skupienia. I to nawet długo po zaprzestaniu brania.
Goplaneczka
Offline

przez Wera 29 gru 2007, 13:43
Goplaneczko
wiele osób skarży się na szumy uszne czy pogorszenie wzroku?
Offline
Posty
236
Dołączył(a)
18 cze 2006, 19:35
Lokalizacja
Śląsk

przez Goplaneczka 29 gru 2007, 13:55
na szumy to nie wiem, ale na pogorszenie wzroku tak.
Ja już i tak mam sporą wadę wzroku-mam -2,5, do tego astygmatyzm, nie mogę nosić soczewek, a okularów nie lubię... Ale pytałam się i psychiatry i okulistki-oboje stwierdzili, że ludzie często o to pytają. Moi znajomi z depresją, szczególnie okularnicy, potwierdzają, że widzą gorzej.
Ale lekarze twierdzą, że to niemożliwe.
Więc pewnie nam się tak źle widzi, bo ogólnie źli jesteśmy... :lol:
Goplaneczka
Offline

Avatar użytkownika
przez linka 29 gru 2007, 13:59
Zgadzam się z Goplaneczką mi pogorszył się wzrok po Deprexetinie - co prawda nie byłam eszcze u okulisty ale czuje to u siebie.
Co do szumów - to tez je mam ae nie są one aż tak uciążliwe i im dłużej biorę leki tym są mniejsze.
Wiem, za to, że i jedno i drugie to mogą być skutki uboczne antydepresantów - ale jeśli faktycznie utrzymują się za długo i są zbyt uciążliwe to chyba najlepiej zmienić.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Avatar użytkownika
Offline
Przyjaciel forum
Posty
11446
Dołączył(a)
10 gru 2007, 14:11
Lokalizacja
Rivia

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Przeskocz do