Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Skutki uboczne antydepresantów

przez JaLukas! 15 kwi 2007, 12:39
Słuchajcie mam pytanie, moze to gdzieś było, moze to nie ten dział, ale nie mam ochoty szukać, powiedzcie mi jakie skutki uboczne w organizmie wywołują leki antydep.??
I co sądzicie o takim braniu leków jak ja to robię: Biorę leki przez 2 tygodnie i kiedy czuję się lepiej, odstawiam, a potem znów zaczynam,
Lepiej jest tak? CZy może brać przez długi okres??
Offline
Posty
33
Dołączył(a)
21 lis 2006, 23:37

Avatar użytkownika
przez Mona75 16 kwi 2007, 09:05
Nie powinieneś sam odstawiać leków bez konsultacji z lekarzem, może właśnie dlatego masz nawroty. A jeśli chodzi o skutki uboczne, to każdy organizm reaguje inaczej. To co Ciebie np. usypia innych pobudzi. Musisz sam obserwować i najlepiej notuj żeby porozmawiać o tym z lekarzem
Avatar użytkownika
Offline
Posty
601
Dołączył(a)
24 mar 2007, 12:19
Lokalizacja
Wrocław

Avatar użytkownika
przez Róża 16 kwi 2007, 09:57
JaLukas!,leki antydepresyjne należy brać dosyć długo,żeby zadziałały.Takie przerywanie zaburza tok leczenia.Możesz zacząć odstawiać,jak zaczniesz czuć się dobrze,ale w porozumieniu z lekarzem.
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Avatar użytkownika
Offline
Przyjaciel forum
Posty
1197
Dołączył(a)
02 gru 2006, 22:18
Lokalizacja
z ogrodu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez justynak26 18 kwi 2007, 19:56
Hej... nie odstawiaj samodzielnie leków. Ja popełniłam ten błąd. Odstawiłam na miesiąc później wzięłam i .... film mi się urwał. Nie wiem czy ktoś z Was tak miał, ale nie pamiętam 2 dni z życia. Spałam prawie cały czas a jak wstałam to podobno normalnie gadałam, ale ja nic nie pamiętam. Miał ktoś z Was coś takiego??
Offline
Posty
68
Dołączył(a)
10 lut 2007, 21:40
Lokalizacja
Ostróda

Avatar użytkownika
przez nerwiczka 19 cze 2007, 12:47
Mam pytanko może ktoś sie orientuje Od 4 dni biorę po ćwiartce tabletki Lekarz zalecił mi tak brać na początku przez siedem dni Cały czas czuje lęk a dziś miałam krótki zanik orientacji a jak piszę na kompie to wszystko mi sie pląta Czy to normalne i co będzie jak wezmę większą dawke a mam stopniowo zwiększaę
Tam, gdzie jest nasza niemoc, tam też jest siła.
Tam gdzie jest nasza nędza, tam też jest nasza wielkość. Tam, gdzie jest ciemność, tam także panuje światło...
Jednak tylko wiara może nam o tym powiedzieć
i jedynie nadzieja pozwala nam to usłyszeć
Avatar użytkownika
Offline
Posty
11
Dołączył(a)
11 kwi 2007, 20:00

przez freakishweather 21 cze 2007, 22:35
Osobiście jestem po kilku dawkach Luxety (którą dostałam po Efectinie ER) i jedynie, co mogę o niej powiedzieć, to to, że trochę mnie uspokaja, nieco zwiększa senność (przez co do pewnego stopnia burzy koncentrację), trochę też boli mnie brzuch i odrobinę mnie mdli, ale myślę, że to jeszcze w większości przeminie... Ważne, że naprawdę wprowadza te trochę spokoju i oczyszcza myśli, przynajmniej w moim wypadku.
Offline
Posty
2
Dołączył(a)
21 cze 2007, 22:28
Lokalizacja
Szczecin

przez dorotaH 27 cze 2007, 21:40
A co wiecie o przybieraniu na wadze po takich lekach? po jakim czasie mozna zauwazyc ewentualne przybranie na wadze, bodz chudniecie?, czy to kwesta tygodni, czy miesiecy? jak to wyglada?, boje sie tych lekow, a bede musiala cos brac..... chce wiedziec co to bedzie...

pozdrawiam
Offline
Posty
5
Dołączył(a)
25 cze 2007, 10:17

przez MaRiAnEk 28 cze 2007, 15:05
...
Ostatnio edytowano 30 wrz 2007, 13:42 przez MaRiAnEk, łącznie edytowano 1 raz
Offline
konto zablokowane
Posty
738
Dołączył(a)
04 kwi 2007, 22:36

Po leku czuję się padnięty, bez jakiejkolwiek siły

przez staram się 04 lip 2007, 22:05
Zażywam trilafon. Po miesiącu brania nagle zachciało mi sie spać i na nic nie mam ochoty. Jestem totalnie zmęczony. Czy mieliście podobnie? Lek, oczywiście po konsultacjach z psychiatrą, zakończę brać.
Offline
Posty
241
Dołączył(a)
24 cze 2007, 10:39

przez MaRiAnEk 04 lip 2007, 23:43
...
Ostatnio edytowano 20 sie 2007, 23:16 przez MaRiAnEk, łącznie edytowano 1 raz
Offline
konto zablokowane
Posty
738
Dołączył(a)
04 kwi 2007, 22:36

przez staram się 05 lip 2007, 10:09
a czemu nie chcesz go zmienić przecież nie możesz tak żyć
Offline
Posty
241
Dołączył(a)
24 cze 2007, 10:39

przez MaRiAnEk 05 lip 2007, 12:12
...
Ostatnio edytowano 20 sie 2007, 23:17 przez MaRiAnEk, łącznie edytowano 1 raz
Offline
konto zablokowane
Posty
738
Dołączył(a)
04 kwi 2007, 22:36

przez weronika 05 lip 2007, 13:07
nie wiem czy ma sens to jak na mnie działał efectin, bo może u każdego jest inaczej, ale to dziwne, bo wyobraźcie sobie że na mnie ten lek tj efekti zadziałał niezwykle pobudzająco, byłam aktywna jak nigdy przez całe życie , na wszystko miałam siły a rano wstawałam o 6 wypoczęta, może warto jeszcze poczekać , to do marianka, a powiedz jeszcze ile bierzesz w mg tego efektinu? a jak długo zażywasz afobam i ile na dzień i w jakich porach dnia?tak pytam bo ja brałam to samo i chce porównać jak to u mnie wyglądalo, do stram się: ja nie jestem lekarzem ale to dziwne że po miesiącu masz taki objaw, bo twój stan powinien się właśnie poprawić i unormować, skonsultuj to z lekarzem, może jeszcze trzeba poczekać na efekty, a może zmienić lek, bo są właśnie takie pobudzające dla bardzo przemęczonych fizycznie chorobą
Offline
Posty
254
Dołączył(a)
11 kwi 2006, 16:43

przez staram się 06 lip 2007, 09:40
ja teraz dostałem leki pobudzające do trilofany bioxetin i acespargin
Offline
Posty
241
Dołączył(a)
24 cze 2007, 10:39

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Przeskocz do