Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez czarnygrubykot 20 kwi 2015, 11:49
take napisał(a):Ostatnio biorę 10 mg Parogenu na dobę (mniej, niż wskazuje psychiatra). Mimo niewielkiej dawki wpływ leku zdaje się być nie taki mały. Przedwczoraj położyłem się ok. 20 (nie usnąłem od razu, tylko leżałem przez może ok. 2 godziny (i to z przerwami)), wstałem na dobre chyba ok. 9.25. Czyli ok. 13 godzin przeleżałem. Wczoraj położyłem się po 20, a dziś wstałem chyba ok. 8.20. Przez Paroksetynę jestem pewnie bardziej senny. Nie powiedziałbym, że w takim stanie wolno mi prowadzić samochód (nawet nie próbowałem robić prawa jazdy). Mimo tego uważam, że po leku jestem spokojniejszy.

dlatego ja paro biorę na noc... w dzień po dawce 40 mg zasypiałam przy biurku :mrgreen:

przez Inga_beta 22 kwi 2015, 18:46

przez take 30 maja 2015, 14:35
W "Domowym Poradniku Medycznym" z 1984 r. znalazłem następujący fragment odnośnie leków neuroleptycznych (drugi "akapit" (nie widzę wcięcia na początku linijki (przynajmniej w wydaniu, które mam w domu)) pod tytułem "Leki neuroleptyczne" na stronie 368):

"Związki powyższe hamują swoiste czynności życiowe komórek, zwłaszcza ośrodkowego układu nerwowego, obniżając ich przemianę oddechową. Działanie ich jest jednak dość złożone. W dawkach leczniczych działają silnie uspokajająco, obniżając aktywność umysłową i ruchową oraz reakcje emocjonalne. Usuwają uczucie lęku, agresywności, niepokoju, pobudzenie ruchowe (drgawki). Poprzez ośrodki układu autonomicznego obniżają ciśnienie tętnicze i hamują wymioty. Same nie działają wprawdzie narkotycznie, ale potęgują działanie narkotyków, środków przeciwbólowych, nasennych i alkoholu."

U mnie wystarczyło 10 mg paroksetyny, aby mieć obniżenie aktywności umysłowej i ruchowej, reakcji emocjonalnych. Lęku, niepokoju, agresywności też jakoś zbytnio nie czuję. "Obniżenie aktywności umysłowej i ruchowej" może mieć ewidentne złe strony (np. ograniczać wydajność pracy).

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez alone05 14 cze 2015, 21:34
Lek Alventa.
Możliwe skutki uboczne:

Występowanie wielu działań niepożądanych zależy od dawki. Częste działania niepożądane to zwiększone stężenie cholesterolu w surowicy (szczególnie związane z długotrwałym leczeniem oraz prawdopodobnie podczas stosowania dużych dawek leku, zaleca się więc pomiary stężenia cholesterolu), zmniejszenie masy ciała, bezsenność, senność, nerwowość, nieprawidłowe sny, zaburzenia orgazmu (u mężczyzn), zawroty głowy, ból głowy, zwiększone napięcie mięśni, uspokojenie, drżenia, zaburzenia akomodacji oka, rozszerzenie źrenic, nieprawidłowe widzenie, nadciśnienie (zalecane są pomiary ciśnienia tętniczego), rozszerzenie naczyń (najczęściej uderzenia gorąca), wybroczyny, krwawienie z błon śluzowych, ziewanie, zaburzenia apetytu, zaparcia, nudności, wymioty, anoreksja, suchość błony śluzowej jamy ustnej, pocenie się (w tym poty nocne), zaburzenia oddawania moczu (najczęściej przerywane oddawanie moczu), zaburzenia ejakulacji, zaburzenia wzwodu, zmniejszenie libido, osłabienie/zmęczenie. Lek możne niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

przez Lord Kapucyn 14 cze 2015, 21:41
take, Paroksetyna nie jest neuroleptykiem, tylko tymoleptykiem.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez welans 09 lis 2015, 00:38
Kochani czy ktoś z Was brał PROPRANOLOL albo SPAMILAN?

Czy zauważyliście jakieś skutki uboczne?Chodzi mi o tycie,wzmożony apetyt i zatrzymanie wody w organiźmie

przez hellian 09 lis 2015, 10:52
Propranolol- u mnie zero skutków ubocznych
hellian

przez back2black 03 sty 2016, 15:40
potrzebuję porady w sprawie rozwiązania zagadki mojego ataku padaczkowego, półtora miesiąca temu miałam pierwszy w życiu napad padaczkowy połączony z utratą świadomości. do tej pory zastanawia mnie który lek mógł przyczynić się do wywołania ataku? brałam przez kilka miesięcy relanium i xanax, w różnych ilościach, później tramal, a od listopada przyjmowałam fluo 20 mg (andepin przez dwa tygodnie), schodziłam też wtedy z benzo (2,5 diazepamu na dobę), dwa dni przed końcem "kuracji" odstawiłam leki samowolnie, cztery dni później miałam napad. który z leków- ssri, benzo czy może tramal mógł mieć największy wpływ na wystąpienie ataku? czy może wszystkie te leki i objawy abstynencyjne po nich wywołały go?

przez klex 07 sty 2016, 18:07
Ojciec znajomej cierpiał na chad zażywał depakine i inne leki latami zachorował na raka wątroby miesiąc później już nie żył :? .
12513238

przez Olalala 07 sty 2016, 22:52
Inga_beta napisał(a):SSRI
Dla kobiet w ciąży
http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzi ... index.html

Inga_beta, ciekawy artykuł.

To tylko potwierdza moje przypuszczenia - że najpierw trzeba wyjść z tego syfu, a dopiero potem zabierać się za rodzenie dzieci.

przez ryska 17 sty 2016, 22:37
Czy bardzo duża senność (przesypianie prawie całej doby) w drugim tygodniu brania Anafranilu (20 mg na dobę) to norma? Czy to minie po pewnym czasie?
Co brać zamiast Aviomarinu na zawroty głoty i mdłości przy Anafranilu?
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

przez boogyman 05 lut 2016, 19:55
Czy nadmierne gazy po SSRI to normalne ? Jestem tym przerażony.
Pocące dłonie i stopy też mi przejdą?
Obecnie nic

przez bolo999 26 kwi 2016, 18:14
Zawsze zanim coś wezmę zastanawiam się który tym razem skutek uboczny mnie dotknie...

przez kinia06 29 kwi 2016, 07:46
Macie też po lekach takie hmmm.. intensywne, dokładne sny? Zawsze śniły mi się takie strzępki, urywki snów i zawsze jakieś koszmarki itp. a teraz od kiedy biorę leki ( afobam i trittico) mam te sny bardzo intensywne.

Sortuj wg