Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez ladywind 24 wrz 2014, 14:00
Meg1985, poczekaj to napewno minie, a szkoda rezygnowac z leku skoro działa
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez estera1 24 wrz 2014, 14:08
2 łyżki zmiel w młynku.Kupuj siemie lniane w ziarkach nigdy zmielone i tuz przed podaniem zmiel.Nigdy nie powinno mielić siemienia na zapas.Mozesz posypac sobie na kanapke lub do sałaty.Możesz go też zalać kilkoma łyżkami wrzącej wody tak aby wytworzyła sie papka przypominająca kisiel .W smaku takie sobie ale warto przemęczyc sie bo jest skuteczne

-- 24 wrz 2014, 13:09 --

http://zycienaszczycie.pl/siemie-lniane ... asciwosci/

poczytaj sobie :) tam tez pisze jak stosować :)

przez Meg1985 24 wrz 2014, 16:44
Dobrze, dziękuję Wam bardzo, idę kupić siemię lniane:)

-- 26 wrz 2014, 16:46 --

Jakie to niesprawiedliwe. Jak już by się wydawało, że wszystko się zaczyna powoli układać i iść w dobrym kierunku, to pojawia się biegunka, która trwa już 2 tyg. i nie ma się zamiaru skończyć!!! Nie chcę odstawiać leku, który wreszcie działa!!
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vizir 27 wrz 2014, 16:08
Meg1985 napisał(a):Dobrze, dziękuję Wam bardzo, idę kupić siemię lniane:)

-- 26 wrz 2014, 16:46 --

Jakie to niesprawiedliwe. Jak już by się wydawało, że wszystko się zaczyna powoli układać i iść w dobrym kierunku, to pojawia się biegunka, która trwa już 2 tyg. i nie ma się zamiaru skończyć!!! Nie chcę odstawiać leku, który wreszcie działa!!

Megi, nie będę tu podważał rad od moich poprzedników, ani ich komentował - każdy zadowolony jest z rozumu jaki sam ma. Jednakowoż od siebie odradzam ci tracenie pieniędzy na siemie, gorzkie czekolady i inne bezwartościowe w tym przypadku bzdury. Układ trawienny, a w szczególności jelita oplecione są siatką nerwową w której syntezowana jest i używana do procesów sterowania trawieniem serotonina. Normalnie przy zbyt wysokim jej poziomie SERT wychwytuje nadmiar neuroprzekaźnika, a główny mechanizm działania SSRI polega właśnie na blokowaniu transportera serotoniny ;) Resztę dopowiedz sobie sama. Jeżeli lek serotogeniczny nie ma działania antycholinergicznego, to nie ma zaparć, wysokiego ryzyka nabawienia sie zespołu jelita drażliwego i gromadzenia toksyn w orgaiźmie jak np. w wypadku klomipraminy, jednak u niektórych pojawia się koszmar jelitowy, fontanna z dupy itd. - sertralina w grupie SSRI słynie z tego że ma ten efekt najsilniejszy, pewno wynika to z najbardziej niekorzystnej (w tym względzie) spośród leków SSRI kombinacji blokowania poszczególnych rodzajów SERT. Jeżeli biegunka będzie się utrzymywała parę tyg. to niestety, będziesz musiała zmniejszyć dawkę, lub jeśli nie minie - zmienić lek :( Póki co jak masz jakieś ważne wyjście z domu , itp. to węgiel zwykły apteczny, staraj się nie jeść przez ten okres produktów które długo się trawią - czyli tłuszczu + wszystkiego co zdrowe i z niskim IG :P w tym nierozgotowane warzywa, które bardzo długo, ciężko się trawią i pewno bedziesz mogła je tuż po wprowadzeniu do rury znaleźć na jej końcu w postaci prawie niezmienionej ... no może trochę bardziej brązowo-żółtej :D

przez Meg1985 27 wrz 2014, 19:21
Vizir, za tą długą i wyczerpującą wypowiedź. Niestety jeśli chodzi o to wnikliwe działanie antydepów to jestem laikiem i niektóre rzeczy, o których piszesz są dla mnie trochę niejasne. Ale Jestem trochę podłamana, bo zapowiada się, że będę musiała odstawić taki super lek. Załatwiam sobie wyjazd do pracy w Niemczech, ale jeśli będę musiała odstawić lek, to raczej nici z wyjazdu. Niestety jestem strasznym lękowcem, mam napady paniki i nerwicę i ten lek był dla mnie ostatnią deską ratunku...Straciłam kupę kasy na leki (Nifuroksazyd, Loperamid i Stoperan). Jem siemię lniane, kupuję gorzką czekoladę, jem też kleiki ryżowe, takie jak się kupuje małym dzieciom. I to wszystko że tak powiem o kant dupy roztrzaskać!! Czasem nie zdążę dobrze połknąć Stoperan, a już muśzę lecieć do toalety. Nie wiem jak to się dla mnie skończy. Oby nie grobową deską.... i to wcale nie żart :((
Vizir, najlepsze, że biorę lek od 2,5 miesiąca i wszystko było super, a biegunka mnie dopadła dopiero 2 tyg. temu i trwa do dziś. A wszystko przez zwiększenie dawki Setaloftu.

przez planB 28 wrz 2014, 17:37
Ja po Setalofcie też miałem takie jazdy ...masakra ,ale za ierwszym razem jak go brałem ...tak po ok 2tyg się włączyło aż musiałem odstawić ,za drugim podejściem już takich jazd nie doświadczyłem.
I Dare, readY

przez Vizir 28 wrz 2014, 17:51
Meg1985 napisał(a):Vizir, za tą długą i wyczerpującą wypowiedź. Niestety jeśli chodzi o to wnikliwe działanie antydepów to jestem laikiem i niektóre rzeczy, o których piszesz są dla mnie trochę niejasne. Ale Jestem trochę podłamana, bo zapowiada się, że będę musiała odstawić taki super lek. Załatwiam sobie wyjazd do pracy w Niemczech, ale jeśli będę musiała odstawić lek, to raczej nici z wyjazdu. Niestety jestem strasznym lękowcem, mam napady paniki i nerwicę i ten lek był dla mnie ostatnią deską ratunku...Straciłam kupę kasy na leki (Nifuroksazyd, Loperamid i Stoperan). Jem siemię lniane, kupuję gorzką czekoladę, jem też kleiki ryżowe, takie jak się kupuje małym dzieciom. I to wszystko że tak powiem o kant dupy roztrzaskać!! Czasem nie zdążę dobrze połknąć Stoperan, a już muśzę lecieć do toalety. Nie wiem jak to się dla mnie skończy. Oby nie grobową deską.... i to wcale nie żart :((
Vizir, najlepsze, że biorę lek od 2,5 miesiąca i wszystko było super, a biegunka mnie dopadła dopiero 2 tyg. temu i trwa do dziś. A wszystko przez zwiększenie dawki Setaloftu.

Pisałaś , że to zaczęło sie dopiero po zwiększeniu dawki sertraliny do 150mg/d ? Więc może zejdź na powrót do 100mg/d plus podziel sobie przyjmowanie leku na 50mg rano + 50mg wieczór . Powinno pomóc , a róznica nie powinna być wielka. Moim zdaniem odczułaś róznicę nie przez zwiększenie dawki, a przez dodatkowy czas przyjmowania leku wogóle. Zaburzenia lękowe/nerwicowe charakteryzują się o wiele dłuższym czasem koniecznym do uzyskania remisji , niż jest to w wypadku depresji, kiedy to stan potrafi sie poprawic i ustabilizować już 2 - 3 tyg. po rozpoczęciu stosowania leku. Natomiast w wypadku nerwic nierzadko potrzeba czekać na pełne rozwinięcie efektu leczniczego ponad 3miesiące na dawce DOCELOWEJ ! . Więc tak od serca proponuję ci wrócić na 100mg/d, przyjmować w dawce rozbitej na 2x50mg o różnych porach dnia i dać sobie czas, bo potrzeba go przy twoich objawach znacznie więcej, a podwyższaniem dawki leku tego nie zmienisz, jedyne co narobisz to problemy jak teraz. Uważam , że w twojej sytuacji jest to najlepsze wyjście, a na sertralinie zjadłem zęby ;) Pozdrawiam.

przez Meg1985 28 wrz 2014, 23:54
Vizir, dzięki Ci bardzo za radę, szkoda, że lekarz dający mi ten lek nie wiedział, że mając nerwicę powinnam dłużej pobrać jedną dawkę, a nie tak szybko zwiększać. Organizm doznał szoku i się zaczął buntować, ale po 2 tygodniach wreszcie przestał. :yeah:
Ale dawkę musiałam zmniejszyć i jestem właśnie na 100 mg. Jak teraz to zrobić żeby za jakiś czas podnieść i nie przechodzić tego samego?

przez Petek 29 wrz 2014, 00:08
Czy zauważyliście negatywne objawy wyglądu twarzy po braniu psychotropów?
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez Meg1985 29 wrz 2014, 00:13
Petek, nie, wręcz przeciwnie mam wrażenie, że mam ładniejszą cerę, ale biorę może za krótko, a co Ty dziwnego zauważyłeś?

przez Petek 29 wrz 2014, 00:18
Na początku lecznie przez rok seronil 5 lat perazyne teraz chlorprotixen na sen 4 lata. Patrząc na siebie wygladam gorzej od rowiesnikow i .
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez Goryla Gorillas 07 paź 2014, 20:07
Mi po wszystkich neuroleptykach pojawia się egzema na twarzy.

przez Vizir 07 paź 2014, 20:50
Goryla Gorillas napisał(a):
Mi po wszystkich neuroleptykach pojawia się egzema na twarzy.

Neuroleptyki zawsze na propsie XD

przez Goryla Gorillas 08 paź 2014, 09:42
Nie ma się z czego śmiać. Bardzo dobrze czułem się na kwetiapinie, ale zawsze po jej wzięciu blokował mi się nos na godzinę. Na te blokady pomagał steryd do nosowy od alergologa. Oprócz tego, na tym leku miałem mocną egzemę na twarzy oraz uczulałem się na różne rzeczy.

Teraz przez 5 dni brałem risperidon na którym również czułem się dobrze i niestety - po trzech dniach zaczął pojawiać się rumień na twarzy oraz kichanie i nagłe pokrzywki.

Może to wina tego, że te leki mają wpływ na histaminę? Kwetiapina akurat najmocniej...

Sortuj wg