Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez Kalebx3 23 mar 2014, 11:23
Chyba lepiej jest się dowiedzieć czegoś od lekarza, a nie np. z Internetu.


chyba .
A tak naprawdę najwięcej zależy to na jakiego lekarza trafisz .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>
Avatar użytkownika
Offline
Posty
9026
Dołączył(a)
26 cze 2011, 00:09
Lokalizacja
człowiek śmiertelny i grzeszny

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.

przez wredny 23 mar 2014, 16:01
Czy przymus ruchu po fluoksetynie i haloperidolu mija? Jeśli tak, to po jakim czasie? Czy i haloperidol ma duży wpływ na libido i erekcje? Czy stosowanie go na zaburzenia osobowości, sen i bodajże zaburzenia kompulsyjne, o ile dobrze pamiętam wypowiedź lekarza, ma sens? Dawka 1-0-1, 1mg.
Offline
Posty
68
Dołączył(a)
14 gru 2013, 13:47
Lokalizacja
krk

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.

przez Marian_Paździoch 23 mar 2014, 17:14
halo to wg badań jeden z najbardziej niebezpiecznych neuroleptyków. Stosuje się go głównie w trakcie hospitalizacji ostrych psychoz i stanów maniakalnych. Ten przymus ruchu może wynikać np. tylko z powodu haloperidolu, coś a'la akatyzja, bo lek mocno obniża poziom dopaminy. U mnie 40mg fluoksetyny nie powoduje przymusu ruchu.
Marian_Paździoch
Offline

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.

przez wredny 23 mar 2014, 17:56
I jeszcze szczękościsk i wykręcanie gęby po haloperidolu. Zaraz chyba zęby sobie połamię.
Offline
Posty
68
Dołączył(a)
14 gru 2013, 13:47
Lokalizacja
krk

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez khaleesi 01 kwi 2014, 13:42
Koncentracja zerowa. Dobra pamięć jedynie
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Avatar użytkownika
Offline
Mistrz Avatara
Posty
12625
Dołączył(a)
20 lis 2010, 22:09
Lokalizacja
Kraina Czarów ekm Smoczków! :)

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.

przez xsydney 09 kwi 2014, 00:53
witajcie!
i ja niestety dołączyłam do grona biorących
niska wiara w siebie, niezadowolenie z siebie, poczucie winy towarzyszą mi od kiedy pamiętam, od wielu lat borykam się z objawami somatycznymi przed pójściem do szkoły, następnie pracy. parę miesięcy temu doszło "męczenie się" (psychiczne) pracą, poczucie rutyny, aż w końcu duży wstrząs - przykre wydarzenie w moim życiu (utrata najbliższej osoby). No i od razu refleksja, ze nie poradzę sobie z tym sama, miarka się przebrała i potrzebuje iść na terapię. Terapeutka jest także psychiatrą i już na pierwszym spotkaniu zaproponowała leki. Najpierw się wahałam, ale mówiła, ze dzięki temu terapia będzie efektywniejsza, że to po prostu podwyższy poziom serotoniny, który spadł... no i dałam się namówić. Parę lat wcześniej (przy pójsciu na studia inna psychiatra wypisała mi rexetin, który źle na mnie działał, zarzuciłam po króciutkim czasie brania leków i kolejne 6 lat nie czułam potrzeby ich brania), w związku z tym obecna lekarka wypisała mi moklobemid, małą dawkę. Brałam jakieś 3tygodnie, bez poprawy, zaczęłam mieć myśli o tym, że wolałabym umrzeć (zanim zaczełam brać ten lek miałam tylko obawy jak ja sobie w zyciu poradze p tej stracie, co ja zrobię z tym życiem, wszystko mnie przerazało), jak powiedziałam o tych myślach samonicestwiających, zdecydowała że należy zwiększyć dawkę i na pewno pomoże. Ale z dnia na dzień było coraz gorzej- gonitwa negatywnych myśli w głowie, bezwładne ręce, myśli rezygnacyjne, poczucie, jakby mi świadomość ulatywała, nie widziałam co robie, czasem łaziłam w kółko po pokoju, walenie serca... Potem dowiedziałam się, ze to był lęk, bo serio nie czułam nawet tego lęku, czułam takie silne otępienie, były chwile, że czułam, że to na mnie dosłownie "spływa" ta ciemność, myślałam, że umieram, resztkami sił modliłam się, żeby mnie nie pochłonęła, na szczęście wygrałam o_O. na szczęście to trwało jakieś 3 dni, bo miałam kolejna wizytę. Psychiatra zmieniła mi lek na citabax i dała lorafen, żeby mi dać ukojenie, póki citabax nie zacznie działać. Powiem wam, że ten lorafen to jest cudo jak ja piii ;p. Myślałam, że normalne zycie jest juz dla mnie niedostępne, a parę godzin później trajkotałam mamie o jakichs głupotach ;p. Oczywiście już go nie biorę, ale w razie co wiem, że to jest coś, co może uratować życie... Dzięki Bogu citabax zaczął działać, obecnie czuję się dobrze. Jedynie jakoś w trzecim czy czwartym tygodniu brania go miałam silny epizod nerwicowy - znowu łaziłam w kółko po pokoju, bałam się pójść do sklepu (pierwszy raz takie coś miałam), ale jakoś się przemogłam. Tym razem typowo odczuwałam, że to jest lęk, fizycznie czułam bardzo nieprzyjemne kłucie w rękach i klatce piersiowej... ulżył mi po już jedynie 0,25mg lorafenu (nie brałam go juz wtedy praktycznie wogóle). no ale do czego zmierzam ;). nigdy czegoś takiego nie przeżyłam (tych dwóch opisanych sytuacji), jestem wstrząśnięta, że mój organizm mógł coś takiego "wygenerować" (zwłaszcza tą pierwszą sytuację, bo to było szczególnie straszne). Chciałabym wiedzieć, czy to możliwe, że źle dobrany lek pogorszył mój stan?? Nie chciałabym żyć ze świadomoscią, że sama potrafię doprowadzić się do takiego stanu, że to mogłoby się powtórzyć. Trzymam się myśli, że to moklobemid pogorszył mój stan, bo naprawdę, nigdy w życiu czegoś takiego nie przeżyłam, czułam się nienajgorzej, byłam pozytywnie nastawiona do tego leku i czekałam aż zacznie działać. Czy mogę mieć rację?
Offline
Posty
41
Dołączył(a)
27 gru 2013, 00:57

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.

przez dzama 11 kwi 2014, 19:56
Podwyższona prolaktyna przez która lecą mi włosy i to najbardziej mi przeszkadza. Schudnięcie mimo iż tak byłam bardzo chuda.. chociaż jem tak samo,ale się poce bardzo ;d wiecej skutków nie zauważyłam.
Strach zdominował moje życie. Odebral marzenia i ambicje...
Offline
Posty
21
Dołączył(a)
03 lip 2011, 16:10
Lokalizacja
Dolny Slask

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.

Avatar użytkownika
przez estera1 11 kwi 2014, 20:31
dzama ja tez mialam podwyższona prolaktyne przez leki ale nie lecialy mi wlosy.Wypadanie włosów to temat rzeka powodów może byc mase
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1170
Dołączył(a)
20 sty 2011, 20:26

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.

przez dzama 12 kwi 2014, 16:56
stera1 wiem,że włosy lecą również z innych powodów,ale to nie pierwszy raz gdzie mam podwyższoną prolaktynę przez leki i wiem ,że od niej włosy wypadają. Najgorsze ,że nie wiem czy mam odstawić leki bo zażywam je 3 miesiące i nie bardzo czuje się na siłach,żeby beż nich funkcjonować... Nie chce powrotu nerwicy. :(
Strach zdominował moje życie. Odebral marzenia i ambicje...
Offline
Posty
21
Dołączył(a)
03 lip 2011, 16:10
Lokalizacja
Dolny Slask

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.

przez tomasz_xyz 17 kwi 2014, 18:14
jestem rozkojarzony i mam słabą pamięć na ssri- jeśli chodzi o główny temat postu
tomasz_xyz
Offline

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.

przez Moody789 12 maja 2014, 18:08
Witam!
Otóż mam problem związany z tym że po jakimś czasie (ok 2 tygodni) zauważyłem,że coraz trudniej mi osiągnąć wzwód a co dopiero skończyć.
Nie wiem w końcu czy to wina leku czy czegoś innego.Jeśli to wina leku to mam go zmienić?Lek biorę ponad miesiąc.
Pozdrawiam!
Ostatnio edytowano 26 maja 2014, 21:26 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem zbiorczym.
Offline
Posty
2
Dołączył(a)
12 maja 2014, 18:03

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.

przez Popiół 12 maja 2014, 18:29
Tak, to wina leku, wszystkie ssri w większym lub mniejszym stopniu wpływają negatywnie na te sprawy.
Leki które nie powodują zaburzeń funkcji seksualnych to np. mirtazapina, mianseryna, trazodon, moklobemid, wellbutrin, tianeptyna.
Popiół
Offline

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.

przez Moody789 12 maja 2014, 18:32
Więc lepiej będzie jak pójdę do lekarza i dobiorę inny lek, bo ten działa dość dobrze.
Dzięki za pomoc :D
Offline
Posty
2
Dołączył(a)
12 maja 2014, 18:03

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.

przez anonim037 02 cze 2014, 14:55
Witam,

Przypisano mi leki TRITTICO CR w dawce 150mg, biorę 1/3 na noc. Wziąłem dopiero 2 raz i czuje się źle mam jeszcze większe lęki, czuję się zmęczony jakiś otępiały, bez sił i jest mi słabo. Co prawda szybciej zasypiam ale coś jest nie tak mam jakieś dziwne sny i się budzę co jakiś czas, a rano jeszcze ciężej wstać i mam gorszego doła.

Czy miał ktoś takie coś ? czy to normalne ? a może musi się organizm przyzwyczaić ?

Pozdrawiam
Offline
Posty
6
Dołączył(a)
14 maja 2014, 19:51

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: zzYxx i 18 gości

Przeskocz do