Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy

Avatar użytkownika
przez *Monika* 16 lip 2012, 21:42
monia85, Nexpram to jeden z generyków, handlowych preparatów escitalopramu. Escitalopram to S-enancjomer citalopramu (Cital)

:arrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/Escitalopram
:arrow: escitalopram-lexapro-lenuxin-depralin-mozarin-escitil-elicea-t19594.html
Obrazek
Avatar użytkownika
Offline
Główny Moderator
Posty
18813
Dołączył(a)
16 paź 2009, 19:20
Lokalizacja
Ślązaczka z krwi i kości

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy

Avatar użytkownika
przez Kalebx3 16 lip 2012, 22:57
Monia 85 ,a na co chorujesz ? I w jakich dawkach lekarz Ci go kazał brać?
Pozdro.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>
Avatar użytkownika
Offline
Posty
9027
Dołączył(a)
26 cze 2011, 00:09
Lokalizacja
człowiek śmiertelny i grzeszny

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy

przez monia85 17 lip 2012, 08:31
Kalebax3, lekarz stwierdził u mnie depresje ale zaznaczył , że nie jest pewny swojej diagnozy. Podejrzewa też u mnie CHAD ale mam zbyt wiele objawów pasujących według niego do różnych chorób i jednoznacznie nie może ani potwierdzić ani wykluczyć CHAD.Boje się brania Nexpramu ze względu na skutki uboczne, lekarz też mi powiedział , że trochę się boi jak ja zareaguje na ten lek i mam się po 2 tygodniach pokazać na kontroli. Efekt tego wszystkiego jest taki, że leku jeszcze nie zaczęłam brać a bardzo chciałabym wrócić do normalnego życia.
Offline
Posty
3
Dołączył(a)
16 lip 2012, 21:21

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy

Avatar użytkownika
przez Guzik 17 lip 2012, 08:51
monia85 Jeśli masz taką możliwość rozpocznij brać lek w dniu kiedy nie musisz wykonywać żadnych obowiązków, nic specjalnie nie planuj. Jeśli jest to Twój pierwszy lek tego typu organizm może zareagować różnie. Nexpramu nigdy nie brałam, ale skutki uboczne przy tego typu lekach są bardzo podobne. Ja pierwszego dnia brania pierwszego mojego leku byłam jakaś osłabiona, miałam jakieś napięcie w szczęce, uczucie mrowienia mózgu, okropny jadłowstręt, przeleżałam cały dzień na kanapie. Nie było źle! Każdy inaczej reaguje na leki, zacznij brać lek, to może być Twoja droga powrotu do normalnego życia! Im wcześniej tym lepiej! Powodzenia!
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1643
Dołączył(a)
14 wrz 2010, 16:56
Lokalizacja
Trójmiasto

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy

Avatar użytkownika
przez Kalebx3 18 lip 2012, 21:29
Efekt tego wszystkiego jest taki, że leku jeszcze nie zaczęłam brać a bardzo chciałabym wrócić do normalnego życia.

Monia ,a jakbyś zachorowała na zapalenie płuc też miała byś takie obawy ,czy w ogóle i jaki wziążć antybiotyk? Bo skutki uboczne.Jesteś "świeża " ,więc słuchaj się lekarza , bo nieleczona depresja może ( i nie przesadzam ) zaprowadzić Cię na sznur. Takich spraw się nie bagatelizuje ,nawet pomimo strachu i niepewności. Bierzesz i tyle ,na pewno nie zwariujesz, nie postradasz zmysłów ,nie zatracisz się . Ciekawe co powiesz lekarzowi za dwa tygodnie. Stawiam ,że nie pójdziesz .
A tak poza tym to albo w tę albo wewtę. Albo się leczysz i masz nadzieję na poprawę ,albo stękasz i nic nie robisz .
Każdy z nas chciałby wrócić do normalnego życia ,nie jesteś wyjątkiem .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>
Avatar użytkownika
Offline
Posty
9027
Dołączył(a)
26 cze 2011, 00:09
Lokalizacja
człowiek śmiertelny i grzeszny

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy

przez monia85 19 lip 2012, 13:13
Dziękuje za mocne słowa, są bardzo mobilizujące. Faktycznie planowałam przełożyć kontrole u lekarza ale to już nieaktualne. Dzięki
Offline
Posty
3
Dołączył(a)
16 lip 2012, 21:21

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy

przez ja2210 03 sie 2012, 11:30
cześć:) mam takie małe pytanko:) od 2 dni biorę paroxinor i czuje większe leki niż przed ich braniem, czy to normalne? jeżeli tak, to długo taki stan może trwać? pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi
Offline
Posty
2
Dołączył(a)
03 sie 2012, 11:24

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy

Avatar użytkownika
przez Lord Kapucyn 03 sie 2012, 11:32
Skutki uboczne zwykle ustępują w pierwszych tygodniach leczenia, efekt terapeutyczny leku pojawia się po 4-6 tygodniach stosowania. To trochę taki paradoks, ale leki o działaniu przeciwlękowym mogą w początkowym okresie nasilać lęki.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Avatar użytkownika
Offline
Moderator/ R2 - D2
Posty
14243
Dołączył(a)
05 maja 2011, 00:00

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy

przez tomek0700 12 paź 2012, 17:23
Witam,
Lecze sie u psychiatry na nerwice jelit (mialem duzo badan endoskopowych, tomografie itp itd) i nic nie wykryto (mialem bakterie wiec najprawdopodobniej cos poinfekcyjnego lub zostalo mi w glowie), cierpie na przewlekla biegunke (rozwolnienie, duza objetosc stolca). Do tego nadmierne odbijanie i spadek wagii.
Najpierw bralem cital - rzeczywiscie, biegunka znikla, stolec stal sie normalny. Natomiast po wyproznianiu sie raz dziennie przez pare dni przyszedl czas na bardzo brzydkie gazy, ktore robilem caly dzien i uczucie, ze ciagle mi sie chce do toalety bez rezultatu. Odlozylem, biegunki wrocily, gazy zniknely.
Dostalem Parogen, jako, ze Cital mi taki skutek uboczny powodowal. No i prosze, zaczalem znowu wyprozniac sie raz dziennie, stolec ok, po paru dniach znowu pojawily sie gazy - moze nie tak jak w citalu ale tez brzydko pachna, i robie je bardzo czesto. Plus efekt dziwnego uczucia w jelitach. Az sie boje co bedzie sie dziac za pare dni, wydaje mi sie, ze tak jak w przypadku citala, nie bede mogl sie wyproznic i beda co chwile brzydkie gazy oddawac.
Czy ktos sie spotkal z takimi skutkami ubocznymi? o co chodzi? czy to lek tak dziala i powoduje zaparcie i dlatego znikla biegunka, czy naprawde mam nerwice? Co z tymi gazami? czy mam jakies uczulenie? czy moze to minie? cital przyjmowalem jakies 40 dni i nie minelo to. (Podczas przyjmowania citalu mialem rozwolnienie, wszystko wylecialo, potem znowu 6 dni raz dziennie oddawalem stolec i pojawily sie te gazy)
Parogen przyjmuje okolo 2 tygodni.

pozdrawiam
Offline
Posty
88
Dołączył(a)
06 sie 2012, 13:01

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy

przez natalia1981 21 lut 2013, 18:41
Witam, jestem tu "nowa".
Od 5 dni biorę efectin er75, nie czuję żadnej poprawy jeśli chodzi o skutki uboczne przyjmowania leku.
Mam ciągłe zawroty głowy, mdłości, ból mięśni. I przede wszystkim osłabienie.
Bardzo proszę o odpowiedz będę bardzo wdzięczna może to podniesie mnie na duchu, bo wymyślam- w tej chwili- dla siebie mnóstwo innych choróbsk.
Offline
Posty
11
Dołączył(a)
18 lut 2013, 12:20
Lokalizacja
Warszawa

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy

przez Noxon 21 mar 2013, 17:17
Witam. Ja także jestem tu nowy. Walczę z nerwicą. 3 dni temu miałem swoją pierwszą wizytę u psychiatry. Przepisał mi Mozarin. Od 2 dni biorę po pół tabletki 10mg. Jeszcze przed tym zanim zacząłem brać Mozarin było znośnie, właściwie nie miałem żadnych złych doświadczeń. Sporo naczytałem się o skutkach ubocznych typu napady lęku itd. I właśnie w tym problem. Biorę ten lek dopiero 2 dni i już dziś przytrafił mi się mój pierwszy od miesiąca atak paniki. Mam pytanie czy te skutki uboczne pojawiają się tak szybko czy to po prostu placebo w wyniku naczytania się o skutkach ubocznych tego leku? I co myślicie. Powinienem przerwać branie czy kontynuować? Wizytę mam dopiero za miesiąc i nie mam gdzie szukać porady. ;/
Offline
Posty
16
Dołączył(a)
21 mar 2013, 17:05

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy

przez Babilon 21 mar 2013, 18:23
Noxon, jak juz ktos napisał powyzej, zadne z tego typu leków nie działają od razu, z reguły po ok. miesiącu, albo i dłuzej. Mysle ze powinienes brac dalej.
Offline
Posty
176
Dołączył(a)
25 paź 2012, 14:09

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy

Avatar użytkownika
przez Little Red Fox 21 mar 2013, 18:28
Noxon, ja również biorę escitaloparm i na początku również przytrafił mi się okropny atak paniki :roll: nie przerywaj tylko bierz dalej, takie leki bardzo często na samym początku pogarszają Twój stan, u mnie uspokoiło się po około tygodniu, a po dwóch skutki uboczne zupełnie znikły ;)
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek.
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.


(Ewa Białołęcka)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
5988
Dołączył(a)
17 sty 2012, 17:36

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy

przez Noxon 21 mar 2013, 18:44
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Trochę się przestraszyłem bo na prawdę rzadko zdarzają mi się ataki paniki. Do tego czuję się teraz nie najlepiej.
Offline
Posty
16
Dołączył(a)
21 mar 2013, 17:05

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Przeskocz do