Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy

przez _Jack_ 12 kwi 2012, 12:55
Jak jest u was moi drodzy forumowicze z waszą sprawnością psychofizyczną i intelektem po lekach antydepresyjnych. Mnie psychotropy strasznie otępiają i ogłupiają. Z jednej strony Lekarz mi mówi ,że ma pacjentów którzy jeżdżą samochodem i pracują intelektualnie pod wpływem tych leków i ,że wszystko na nich można robić. Ja brałem już kilka leków po 3 miesiące każdy i żadnych efektów tylko otępienie.Jak ich nie biorę 1,5 miesiąca to ledwo podnoszę się z łóżka o losie drogi i jak tu żyć na tym świecie.Tak źle i tak nie dobrze.I jeszcze pytanie czy te leki niszczą mózg.Mogę być kaleką umysłowym po np. 10 latach brania tych leków?
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez *Wiola* 12 kwi 2012, 13:15
_Jack_, Samochodem jeżdżę, czasami zdarza mi się jeszcze myśleć :mrgreen: , aczkolwiek moja sprawność intelektualna i pamięć na pewno bardzo ucierpiały. (jestem na lekach prawie 20 lat)
Moderator

przez Zenonek 12 kwi 2012, 13:39
_Jack_, Są to kwestie bardzo osobnicze...znam osobę, które non stop jest na potęznym zestawie leków (antydepresant +neuroleptyk + stabilizator ) od kilkunastu lat...i ma się bardzo dobrze.

Odpowiednio dobrane leki nie powinny otępiać. W każdym razie jazda samochodem nie powinna stanowić żadnego problemu.

Mówisz, że jak nie bierzesz leków to nie możesz się z łóżka zebrać..moze potrzebujesz troche noradrenaliny ?

Próbowałeś Fluoksetyne lub Imipramine ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez _Jack_ 12 kwi 2012, 15:40
*Wiola* napisał(a):_Jack_, Samochodem jeżdżę, czasami zdarza mi się jeszcze myśleć :mrgreen: , aczkolwiek moja sprawność intelektualna i pamięć na pewno bardzo ucierpiały. (jestem na lekach prawie 20 lat)

Piszesz ironicznie czy na poważnie?Pracujesz w ogóle zawodowo pod wpływem tych leków, chodzi mi o prace stricte umysłową? To bardzo ważne dla mnie.

Zenonek napisał(a):_Jack_, Są to kwestie bardzo osobnicze...znam osobę, które non stop jest na potęznym zestawie leków (antydepresant +neuroleptyk + stabilizator ) od kilkunastu lat...i ma się bardzo dobrze.

Odpowiednio dobrane leki nie powinny otępiać. W każdym razie jazda samochodem nie powinna stanowić żadnego problemu.

Mówisz, że jak nie bierzesz leków to nie możesz się z łóżka zebrać..moze potrzebujesz troche noradrenaliny ?

Próbowałeś Fluoksetyne lub Imipramine ?

Nie próbowałem.Tylko Velafax,Aurorix,Anafranil i Trittico piździcho po którym miałem straszne myśli samobójcze.Teraz stosuje bioenergoterapie.Coś tam daje, ale tylko trochę spokoju, więc to za mało. Pamiętam jak zacząłem się leczyć Velafaxem 4 lata temu to efekt był piorunujący przez rok miałem euforie potem odstawiłem i znowu nawrót, potem znowu powrót i znowu lepiej przez 3 lata w międzyczasie odstawiałem i zawsze wracała depresja.Aż w końcu wylądowałem w szpitalu i zrezygnowałem z pracy po odstawieniu.Teraz nie mogę dobrać leku.Depresja się pogłębiła.Mam impotencje zaburzone synapsy. Jak biorę lek to okropnie otępia(aktualnie 2 miesiące bez leków). Tak się właśnie zastanawiam czy warto rzucić te leki w cholere i dać sobie z nimi spokój, bo po co truć organizm i niszczyć mózg? Sam już nie wiem co mam robić. U mnie rodzina traktuje te leki jakbym brał jakąś amfetamine i się uzależnił, lekarz mówi ,że mam być jak cukrzyk który bierze insulinę, ja mam brać leki antydepresyjne.I weź tu bądź człowieku mądry?
10 mg Escitalopram

przez *Wiola* 12 kwi 2012, 15:49
_Jack_, Poważnie: już na lekach zrobiłam prawko, zaliczyłam kilka kursów, pracowałam. Tak jak napisałam: sprawność intelektualną mam na pewno niższą niż kiedyś, ale kaleką umysłowym nie jestem.
Moderator

przez _Jack_ 12 kwi 2012, 15:53
*Wiola* napisał(a):_Jack_, Poważnie: już na lekach zrobiłam prawko, zaliczyłam kilka kursów, pracowałam. Tak jak napisałam: sprawność intelektualną mam na pewno niższą niż kiedyś, ale kaleką umysłowym nie jestem.

Uważasz ,że to kwestia leków czy ogólnie kwestia wieku(przepraszam ,że nie jestem gentelmanem) i czy lekarz mówił CI coś w tej kwestii i pracujesz dalej?
10 mg Escitalopram

przez *Wiola* 12 kwi 2012, 15:56
_Jack_, Uważam ,że to kwestia leków. Ostatnio podczas rozmowy na ten temat lekarka zasugerowała mi jednak ,że może to być również wina samej nerwicy.Teraz nie pracuję, ale bardziej w podjęciu pracy przeszkadzają mi objawy somatyczne np zmęczenie czy lęki niż sprawność intelektualna.
Moderator

przez _Jack_ 12 kwi 2012, 16:05
*Wiola* napisał(a):_Jack_, Uważam ,że to kwestia leków. Ostatnio podczas rozmowy na ten temat lekarka zasugerowała mi jednak ,że może to być również wina samej nerwicy.Teraz nie pracuję, ale bardziej w podjęciu pracy przeszkadzają mi objawy somatyczne np zmęczenie czy lęki niż sprawność intelektualna.

No to jest to raczej kwestia nerwicy.Masz CHad czy Dystymie? Ja mam Dystymie
10 mg Escitalopram

przez *Wiola* 12 kwi 2012, 16:08
_Jack_, Nerwicę lękową .
Moderator

przez Maciej farmaceuta 12 kwi 2012, 23:21
Ja biorę leki od 14 lat,teraz wenlafaxynę 150 i fluanxol 1 mg,dzięki temu żyję,studiuję,mogę myśleć o czymś innym niż o sznurze...

przez Michuj 13 kwi 2012, 10:28
Maciej farmaceuta, a jak długo wenlę bierzesz?
Loża szyderców

przez carmen1988 13 kwi 2012, 10:31
Czy ktoś odnotował brak apetytu po lekach?
nerwica wegetatywna

przez Michuj 13 kwi 2012, 10:32
NIestety u mnie przeważnie odwrtonie było :(
Loża szyderców

przez carmen1988 13 kwi 2012, 10:36
Michuj, u mnie to jest pierwszy lek, który w ogóle działa na łaknienie.
nerwica wegetatywna

Sortuj wg