Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Jak poradzić sobie z działaniami ubocznymi leków?

przez miko84 09 lis 2010, 23:43
Nie wywołuje u mnie i to bardzo dobry lek. Posłuchaj lekarza gdy mówi że trzeba dodać stabilizator. On Ci pomoże ze skutkami ubocznymi ssri.
miko84

Re: działania uboczne/niepożądane zażywanych leków

przez kacha73 12 lis 2010, 18:58
Ja biorę od tygodnia Cital pół tabletki rano i przechodzę gehennę.Biorę też pół tabletki amitricykliny na noc,oprócz tego propramolol i lek na szumy w uszach.Pierwszego dnia po wzięciu leków nasiliły mi się lęki i depersonalizacja, zawroty głowy.Po 2 dniach doszedł potworny migrenowy ból głowy i spałam od 13 do 8 następnego dnia.Nic mi się nie chce,leżę tylko na łóżku(przed lekami czułam się źle ale coś robiłam np. sprzątałam,teraz nic.Cały czas mam uczucie odrealnienia,nie mogę oglądać telewizji ani słuchać muzy bo mnie wkurza.Depersonalizacja powoduje u mnie nasilenie lęków i robi się błędne koło.Zmniejszyłam dawkę leków o ćwierć i troszkę pomogło.Mam dwoje dzieci i mamę śmiertelnie chorą i nie mogę czuć się jak żywe zombie i spać całe dnie.Muszę się nią zająć.Lekarza mam dopiero 7 grudnia ale czuję,że moja przygoda z citalem(jeśli to on powoduje) się zakończy.

przez Guzik 12 lis 2010, 19:20
Ja po rispoleptcie umieram całymi dniami na bezczynność, nie mogę nic zrobić, czuję się w sumie tak jak przed rozpoczęciem leczenia tylko że bez tego cierpienia i bólu, nie wiem czy on ma tak działać czy to uboczne? Bo może minie po kilku dniach? Czy to możliwe? Nie mogę sobie pozwolić na spędzenie całych dni w łóżku! Wolę lęki i inne dolegliwości niż taką umieralnię.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Misiek_NL 12 lis 2010, 20:38
jowita, Ja mam podobnie...
Misiek_NL

przez Wujek_Dobra_Rada 12 lis 2010, 20:49
Misiek_NL, to posty sprzed 2 lat :mrgreen:
Wujek_Dobra_Rada

przez Misiek_NL 12 lis 2010, 20:55
Wujek_Dobra_Rada, No fakt... :mrgreen: Nie zauważyłem :)
Misiek_NL

przez lunatic 18 lis 2010, 23:10
miko84 napisał(a):Tak jak już pisałem spróbuj poprosić o stabilizator nastroju do ssri - u mnie to zadziałało na część objawów ubocznych fluwoksaminy. Biorę lamotryginę 50 mg. Pozatym zostaje Ci benzo - one są dodawane dla przetrzymania skutków ubocznych.

A na jakie dokładnie te objawy uboczne zadziałało?

przez miko84 19 lis 2010, 11:38
Na akatyzję, roztrzęsienie, bezsenność. Z kolei na potliwość działa mirtazapina.
miko84

przez lunatic 19 lis 2010, 22:37
A ja akurat po SSRI mam senność i zmęczenie, więc mi ten lek chyba na to nie pomoże, a czy powoduje jakieś kłopoty z pamięcią i koncentracją? zacząłem go brać i poza tym pojawiły się dziwne bóle pleców i stawów

jak długo można czekać na ustąpienie biegunki?

przez xanax 30 mar 2011, 23:43
Jak długo powinno się czekać na ustąpienie biegunki po Andepinie? Czy to przechodzi/normalizuje się w trakcie tygodnia, dwóch, czy jak biegunka nie przechodzi po paru dniach, to trzeba lek odstawić?
xanax

przez karolina89 01 kwi 2011, 17:25
może spróbuj dorzucić sobie coś naturalnego na powstrzymanie biegunki, wiadomo, ze jak będzie długo trwała to źle się to dla czlowieka skończy ;/
pewnie i kroplówkami...
leków raczej bym nie odstawiala.
można przejsć się do naszego lekarza i spytać ... (najlepsza opcja)

Czarna borówka (czarna jagoda) pomaga naturalnie zwalczyć biegunki...

pozdrawiam.
Kocham życie, przyjacielu, i nawet wtedy, kiedy zraniło mnie tak bardzo, że przez krótką chwilę zapragnęłam umrzeć, nawet wtedy nie popełniłam zdrady.

Halina Poświatowska

przez paradoksy 01 kwi 2011, 17:26
xanax, po każdym leku masz biegunki?
bo to już któryś Twój temat o tym....
paradoksy

przez xanax 26 kwi 2011, 22:30
nie wiem, czy to po lekach, ale ma problem z tym, teraz odstawiłem lek, bo normalnie mam dość, muszę zacząć eliminować ew. przyczyny, ale do lekarza muszę pójść, bo leku mi zabraknie.
xanax

objawy po antydepresantach

przez xanax 20 maja 2011, 20:54
Zjem coś - robię się senny, zasypiam na parę godzin nawet, może koło mnie grać orkiestra i mnie nie ruszy.
Po drugie - wieczorne biegunki, to dość uciążliwe.
O ile po fluoxetynie miałem je parę razy w ciągu dnia, to po sertralinie są raz-dwa razy dziennie, b. duże parcie połączone z biegunkowym luźnym wypróżnieniem. Kurcze, aż tyłek boli.
Mam tego dość, wizyta kontrolna u lekarza umówiona, ale co ja mu powiem? Żeby próbował kolejnego leku?
Czy mieliście takie problemy po antydpresantach?
xanax

Sortuj wg