Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: leki przeciw depresyjne i skutki uboczne

przez Lili-ana 11 sie 2009, 23:36
przede wszystkim popełniałaś jeden podstawowy błąd: zmieniałaś leki co miesiąc a tak naprawdę zaczynają działać po około 2-3 miesiącach, również skutki uboczne mogą się utrzymywać do 3 miesięcy. Co za lekarz Cię leczy??!! I czemu nie wiesz takich rzeczy, że na działanie leku pzeciwdepresyjnego się czeka długo?... :roll:
Ja np biorę sertralinę i nie tyję po niej, nawet mam mniejszy apetyt, co w moim przypadku akurat nienajlepiej, bo należę do osób bardzo szczupłych.
Lili-ana
Offline

Re: Który z tych leków może powodować takie skutki uboczne ?

Avatar użytkownika
przez Majster 05 gru 2009, 08:08
Tak po mojemu, a troche w tym siedze, to to polaczenie lekow jakie podales swiadczy o bardziej zlozonym problemie. Olzapin nie jest typowym lekiem antydepresyjnym - stosuje sie go w schizofrenii. Paroxetyna to antydepresant, ale skutki uboczne wszystkie beda mialy podobne. Da sie z tym zyc czy nie wyrabiasz? Pozdrawiam :)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1859
Dołączył(a)
04 gru 2009, 18:24
Lokalizacja
Miasto korków pozbawione

Re: Który z tych leków może powodować takie skutki uboczne ?

przez Maciek 13 gru 2009, 01:04
Majster napisał(a):Tak po mojemu, a troche w tym siedze, to to polaczenie lekow jakie podales swiadczy o bardziej zlozonym problemie. Olzapin nie jest typowym lekiem antydepresyjnym - stosuje sie go w schizofrenii. Paroxetyna to antydepresant, ale skutki uboczne wszystkie beda mialy podobne. Da sie z tym zyc czy nie wyrabiasz? Pozdrawiam :)


cześć po długim czasie :)
daaa się z tym żyć... z resztą już się przyzwyczaiłem do wszystkiego :P

np. jak wezmę wieczorem sam anafranil to nie mogę zasnąć
za to jak standardowo wezmę anafranil i olzapin na wieczór, to spać się chce jak nie wiem :P i rano trudno wstać

z moich wszystkich doświadczeń stwierdzam, że to anafranil najprawdopodobniej powoduję większość moich skutków ubocznych

najgorsze jest to, że przy zmianie pozycji (z leżącej na stojącą itp.) robi mi się przez chwilę jasno przed oczami :P
trochę też mi szkoda tego, że kiedyś robiłem takie precyzyjne rzeczy jak byłem mały (klocki, modele, wieże z kart), a teraz mi się łapy trzęsą...

ale za to anafranil dość pomaga i dlatego trzeba przeżyć te skutki uboczne :P
Offline
Posty
47
Dołączył(a)
11 lip 2006, 16:43
Lokalizacja
okolice Bydgoszczy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Skutki uboczne leków - co zrobić?

przez The Joker 27 sty 2010, 18:33
Witam.

Mam do Was pytanie. Wizyta u psychiatry dopiero za tydzień (mimo, że próbowałem, prosiłem, nic nie dało się zrobić ; //), a ja boje się o moją dziewczynę. Od kilku dni ma dosyć nieprzyjemne skutki uboczne brania leków (Doxepin i Sulpiryd) a dokładniej mlekotok, leci jej z nosa krew, jak coś zje, po chwili znowu jest głodna, nieostro widzi, jest strasznie zmęczona i nie wiemy co robić, czy przestać brać te tabletki, czy brać aż nie spotkamy się z lekarzem. Na prawdę bardzo się boje i nie chce, aby sytuacja się pogorszyła ; /
Offline
Posty
10
Dołączył(a)
07 sty 2010, 16:36
Lokalizacja
z górskiej krainy

Re: Skutki uboczne leków - co zrobić?

przez shadow_no 27 sty 2010, 18:35
The Joker, skutki uboczne zazwyczaj mijają w pierwszych tygodniach, nie mniej jednak mocno wskazana jest kontrola u specjalisty. Jeżeli nie macie możliwości pójścia do lekarza który przepisał leki - proponuję udać się do lekarza rodzinnego.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Offline
Założyciel / Administrator
Posty
4758
Dołączył(a)
13 lip 2005, 01:45
Lokalizacja
Częstochowa

Re: Skutki uboczne leków - co zrobić?

przez The Joker 27 sty 2010, 18:43
W tym wypadku skutki pojawiły się po około 3 tygodniach leczenia.
Wydaje mi się, że lekarz rodzinny nie może i chyba nie powinien decydować, co z tym zrobić, bo to chyba nie jego dziedzina?
Offline
Posty
10
Dołączył(a)
07 sty 2010, 16:36
Lokalizacja
z górskiej krainy

Re: Skutki uboczne leków - co zrobić?

przez milkeaa 27 sty 2010, 19:39
mlekotok występuje przy sulpirydzie- niestety bo ingeruje w hormony i wytwarzana jest prolaktyna - jedyne rozwiązanie to odstawienie innego nie ma u młodych kobiet to jest częste- sama to przeszłam .
Drugiego leku nie znam wiec nie wiem, wczoraj rozmawiałam ze swoja lekarka i poinformowała mnie ze jak skutki występują na początku leczenia to jest ok bo potem znikną ale jak z czasem leczenia to nie jest okey.

a czy to jakiś problem zadzwonić do psychiatry prowadzącego ? ja ze swoim jestem non stop pod tel. bo nigdy nic nie wiadomo.
Offline
Posty
32
Dołączył(a)
07 paź 2009, 16:25
Lokalizacja
Katowice

Re: Skutki uboczne leków - co zrobić?

Avatar użytkownika
przez Majster 27 sty 2010, 20:13
The Joker napisał(a):Wydaje mi się, że lekarz rodzinny nie może i chyba nie powinien decydować, co z tym zrobić, bo to chyba nie jego dziedzina?
Tu nie chodzi o to zeby on ingerowal w farmakoterapie, bardziej o to zeby umial ocenic skutki uboczne jako grozne/niegrozne. Jesli uzna to za niebezpieczne to zaordynuje przerwe kuracji i wypisze skierowanie w trybie pilnym do psychiatry i nie bedziecie czekac w kolejce.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1859
Dołączył(a)
04 gru 2009, 18:24
Lokalizacja
Miasto korków pozbawione

Re: Skutki uboczne leków - co zrobić?

przez The Joker 27 sty 2010, 21:08
Okej, dziękuje za odpowiedź.
Offline
Posty
10
Dołączył(a)
07 sty 2010, 16:36
Lokalizacja
z górskiej krainy

Re: Skutki uboczne leków - co zrobić?

przez cytrynka84 27 sty 2010, 23:07
Sulpiryd powoduje mlekotok,choc osobiscie nie bralam Sulpirydu.Wiekszy apetyt to pewnie tez przez Sulpiryd.
Doxepin bralam,tez powodowal straszna sennosc,klopoty z pamiecia,tragedia,odstawilam za zgoda lekarza.
Idzcie do lekarza,bo moze trzeba zmienic leki.
Life is brutal!

Sertralina 100mg
Offline
Posty
1928
Dołączył(a)
23 sty 2010, 14:05

Re: Skutki uboczne leków - co zrobić?

przez kuzyn 27 sty 2010, 23:55
Sulpiryd jedyne co u mnie powodował to zaburzenia pamięci, depresje i skurcze nóg przy wysiłkui to wszystkow dawce 50 mg dziennie.
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?
Offline
Posty
198
Dołączył(a)
26 lip 2009, 18:14

Re: Skutki uboczne leków - co zrobić?

Avatar użytkownika
przez *Wiola* 28 sty 2010, 00:13
Brałam dużo leków zanim trafiłam i różne skutki uboczne występowały, zawsze studiuję ulotki, ale o krwawieniu z nosa nie słyszałam , wydaje mi się to bardzo niepokojące, wg mnie jeśli się nie da skonsultować to odstawić.
Avatar użytkownika
Offline
Moderator
Posty
18127
Dołączył(a)
10 lis 2009, 14:14

Skutki uboczne jako główne działanie?

Avatar użytkownika
przez wenedonga 13 maja 2010, 01:09
Czuję się lekko zdezorientowana ponieważ dzisiaj dostałam od lekarza nowe tabletki na sen. Dostałam kilka na próbę i receptę gdyby były ok. Przeczytałam ulotkę i to jest lek na schizofrenię a senność jest raczej podawana jako skutek uboczny:| Ze schizofrenią to ja raczej nie mam nic wspólnego. Czy pani doktor się coś pomyliło? Czy macie podobne doświadczenia? Jakoś nie jestem specjalnie przekonana do tego:| Nie chcę mieć jakiś jazd zwłaszcza, że jest względnie ok teraz. Brać czy nie brać, oto jest pytanie.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
129
Dołączył(a)
14 gru 2008, 16:47
Lokalizacja
Krk

Re: Skutki uboczne jako główne działanie?

przez GreenEye 13 maja 2010, 01:17
Wene, jeśli masz taką możliwość skonsultuj to może z innym lekarzem, skoro nie jesteś pewna.
Offline
ExModerator
Posty
526
Dołączył(a)
02 lis 2009, 00:33
Lokalizacja
Zielony Przylądek

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Przeskocz do