Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

leki a nadmierne wypadanie włosów?

przez Franciszka Wątorek 28 wrz 2008, 18:51
Witam,
od pół roku leczę się na chorobę dwubiegunową, brałam różne leki, lerivon, depakinę, fevarin, ale dopiero, gdy w maju zaczęłam brać Seronil (fluoksetynę) poczułam się lepiej. Biorę trzy tabletki 0,02 dziennie. Od półtora miesiąca biorę też lit, 3 tabletki na dzień. Nie widziałam żadnych skutków ubocznych Serionilu ani Litu, jednak od tygodnia na potęgę wychodzą mi włosy, po prostu garściami. Nigdy wcześniej tak nie było, odżywiam się dobrze, dbam też o włosy zewnętrznie, zaprzyjaźniona pielęgniarka mówi, że to skutek leków. Czy to może być prawda? Czy ktoś z Was zaobserwował u siebie taki skutek uboczny leków? Bardzo proszę o odpowiedź, naprawdę się martwię :(
Pozdrawiam

Re: leki a nadmierne wypadanie włosów?

przez eligojot 28 wrz 2008, 22:05
Dawka 3x200 mg to jest końska dawka. Możesz spodziewać się wszystkiego, bo max to 800 mg. Bardzo często włosy wypadają po antydepresantach i nie można się opalać na słońcu!
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

Re: efekty uboczne leków SSRI czy mogą pozostać na stałę?

przez bee84 28 wrz 2008, 22:12
myślę, że w pewnym sensie tak - przypadek ...
Z tego co wiem to z nerwów mogą wypadywać włosy ... więc antydepresanty mogą nawet zatrzymać wypadanie ...
Ja tez nie znam nikogo komu by po takich lekach wypadały ... moja mama bierze kilka lat leki i jest ok ... ja też biorę antydepresanty pięć lat ... czasem bardzo wypadają mi włosy ... ale nie widzę zależności z lekami ...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Franciszka Wątorek 29 wrz 2008, 09:52
Jestem załamana, tym bardziej, że seronil naprawdę mi pomógł, bo było ze mną już bardzo źle. Nie wiem, czy jest sens pytać lekarza o zmianę leku, bo to niepoważne- włosy po jednej stronie i życie po drugiej tak naprawdę. Dziękuję za odpowiedź.

---- EDIT ----

Jestem załamana, tym bardziej, że seronil naprawdę mi pomógł, bo było ze mną już bardzo źle. Nie wiem, czy jest sens pytać lekarza o zmianę leku, bo to niepoważne- włosy po jednej stronie i życie po drugiej tak naprawdę. Dziękuję za odpowiedź.

przez Franciszka Wątorek 29 wrz 2008, 09:53

przez eligojot 29 wrz 2008, 16:15
To wcale nie znaczy, że kiedy lek się przyjmie, to znaczy będzie we krwi w równomiernej ilości, te problemy się nie skończą. Głowa do góry.

przez Franciszka Wątorek 29 wrz 2008, 20:09
Dziękuję za słowa pocieszenia. Zaczęłam brać skrzyp polny, mam nadzieję, że nie wyłysieję ;) Martwiło mnie bardzo, czy to efekt działania leków, ponieważ na to nie mam wpływu- tzn. nie wyobrażam sobie z nich zrezygnować w tym momencie, (podczas gdy np. dietę mogę modyfikować) ale widzę, że nie to nie to na szczęście. Dziękuję za Wasze posty, pozdrawiam serdecznie

przez eligojot 30 wrz 2008, 12:08
Skutki uboczne psychotropów są przemijające w większości przypadków, więc trochę cierpliwości.

antydepresanty i wypadanie wlosow

przez too_sensitive 03 mar 2009, 03:08
czy zauwazylyscie u siebie slabsze,wypadajace wlosy?

Leki przeciw depresyjne i skutki uboczne

przez Sideric 07 mar 2009, 16:22
Witam jestem Marek pierwszy raz wypowiadam się na tym ciekawym forum które dotyka także mnie. Mam za sobą dwie próby samobójcze. Bylem jednokrotnie w szpitalu psychiatrycznym po drugiej próbie. Obecnie jestem na lekach. Biorę Setaloft 1 tab rano i lerivon 1tab na noc. Zauważylem że po tych lekach nadmiernie się poce nie wiem ktory z tych lekow to powoduje? Może ktoś mi podpowie no i jak sobie z tym poradzić. Zauwazylem że tyje z tego sie bardzo ciesze bo chudzielec ze mnie byl. Serdecznie dziękuję za odpowiedzi.Pozdrawiam ciepło. Marek

Re: Leki przeciw depresyjne i skutki uboczne

przez chloe 08 mar 2009, 00:22
niestety nie powiem ci od czego to, ale za to powiem ci, czego możesz użyć na nadmierne pocenie się. etiaxil jest sprawdzony i działa ;) to antyperspirant, nie tabsy:)
(...) Jest ciemno
jest ciemno jak najciemniej
mnie nie ma
nie ma spać
Nie ma oddychać
Żyć nie ma (...)

przez linka 08 mar 2009, 13:29
chloe, eh tu chyba chodzi o coś więej.
Po antydepresantach przez jakiś czas występuje nadmierne pocenie ale nie tylko "pod pachami" ja miałam takie stany, spocone dłonie, spocone plecy, zalewał mnie normalnie pot.... Sideric, z tym nic nie zrobisz.....trzeba przeczekać, po jakichś trzech tygodnbiach powinno minąć :D
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez miko84 08 mar 2009, 13:37
Cześć Marku, już Ci odpowiadam: nadmierne pocenie się masz po Setalofcie, a apetyt po Lerivonie :) Nadmierne pocenie powinno przejść po jakimś czasie. Jeśli nie przejdzie mógłbyś zapytać lekarza czy zamieniłby Ci Lerivon na jakiś trójpierścieniowy lek antydepresyjny. Mają one działanie antycholinergiczne, co skutkuje uspokojeniem i jako skutek uboczny ( u nadmiernie pocących się, jako pozytywne działanie ) hamują pocenie. Pozdrawiam.
miko84

przez chloe 08 mar 2009, 15:26
ej ej, coś w tym jest... faktycznie na ulotce mojego leku jest coś o poceniu się, i też to u siebie zauważyłam, zwłaszcza jeśli o dłonie chodzi. to przechodzi, tak? to dobrze :)
(...) Jest ciemno
jest ciemno jak najciemniej
mnie nie ma
nie ma spać
Nie ma oddychać
Żyć nie ma (...)

Sortuj wg