Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Czy jest jakiś lek bez skutków ubocznych ?

przez Maciek 22 lip 2008, 00:38
a nie ma jakichś super-nowoczesnych i super-drogich leków, które by każdego zadowoliły ? tak z ciekawości pytam czy są jakieś nikomu niedostępne osiągnięcia "lekotwórców"
Offline
Posty
47
Dołączył(a)
11 lip 2006, 16:43
Lokalizacja
okolice Bydgoszczy

Re: Czy jest jakiś lek bez skutków ubocznych ?

Avatar użytkownika
przez mefiboszet 22 lip 2008, 10:45
............. napisał(a):SNRI (np. wenlafaksyna) powinno mieć mniej skutków ubocznych niż SSRI. Jeśli nie odpowiada, to zostaje dziurawiec, nerwosol i deprim. :lol:


Ale wenlafaksyna nie jest na OCD.

Jest tyle selektywnych inhibitorów, że niemal każdy ma szansę znaleźć taki o niewielkim dla niego działaniu ubocznym.

Dziurawiec i nerwosol testowałem - bez efektów ;)
Ostatnio edytowano 10 wrz 2010, 00:46 przez GreenEye, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięcie nicku z cytowanego postu na prośbę użytkownika.
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg
Avatar użytkownika
Offline
Posty
272
Dołączył(a)
03 mar 2008, 20:38

Re: Czy jest jakiś lek bez skutków ubocznych ?

Avatar użytkownika
przez eligojot 26 lip 2008, 12:56
Sulpiryd, Lerivon.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".
Avatar użytkownika
Offline
Posty
710
Dołączył(a)
09 paź 2007, 17:05

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Czy jest jakiś lek bez skutków ubocznych ?

Avatar użytkownika
przez zimbabwe 26 lip 2008, 16:13
Każdy na lek reaguje inaczej, nie można więc powiedzieć że jest lek całkowicie bezpieczny. Ja chyba będę musiała psychiatrę odwiedzić (mam straszliwe męki z okresami dołów i euforii), ale boję się łykać jakiekolwiek psychotropy.
"Tatusiu, jaki jest sens życia?"
"Zaraz będą <<Fakty>> to się dowiesz!" :-D
Avatar użytkownika
Offline
Posty
547
Dołączył(a)
04 sty 2008, 20:02
Lokalizacja
z epoki kamienia łupanego

Re: Czy jest jakiś lek bez skutków ubocznych ?

Avatar użytkownika
przez eligojot 26 lip 2008, 16:46
eligojot napisał(a):Sulpiryd, Lerivon.


Kiedy poprosilem lekarza o leki, ktore nie maja skutkow ubocznych wlasnie takie otrzymalem. Nic mi po nich nie bylo i niestety rowniez nie pomogly. Nie ma rozy bez kolcow.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".
Avatar użytkownika
Offline
Posty
710
Dołączył(a)
09 paź 2007, 17:05

Re: Czy jest jakiś lek bez skutków ubocznych ?

przez ESTER 26 lip 2008, 23:42
Jezeli leki nie dają skutków ubocznych to nie znaczy , ze nie pomagają a znaczy to , ze osoba poprostu dobrze je toleruje. Lekarz powiedział mi , że Sulpiryd to lek starej generacji dający wiele objawów ubocznych.Lerivon ma faktycznie mało działań ubocznych, choć jest silnym lekiem na depresję.Ja po Lerivonie miałam przyspieszony puls-choć nie było tego w ulotce i senność.Tak więc każdy reaguje na lek inaczej bo zależy to od organizmu , stanu zdrowia itd. nawet mogą wystapić takie działania uboczne które nie są wymienione tak jak u mnie.Co do leków z grupy SSRI to też słyszałam , że są dobrze tolerowane choć ulotki mają bardzo długie, ale np. moja znajoma mało nie umarła przez te leki a druga bardzo dobrze się czuła.To taka loteria jest moim zdaniem i albo trafisz albo nie :lol:
ESTER
Offline

Re: Czy jest jakiś lek bez skutków ubocznych ?

przez terka 28 lip 2008, 15:30
na mnie dosyc dobrze działają krople L72 a ponieważ trudno kropić sobie kropelki gdzies po drodze to zamiennie stosuje sedatif Pc ulotki maja krótkie.Na mnie jak napisałam nawet dość działa i skutków ubocznych nie obserwuje.Może warto wypróbować
Offline
Posty
112
Dołączył(a)
03 lip 2006, 09:21
Lokalizacja
krakow

lek bez n/w działań niepoządanych

przez realista 11 sie 2008, 15:02
Mam nerwicę z somatyzacją /bóle mięśni związane z nerwicą/, leczę się aktualnie wenlafaksyną+myolastan lub clonazepam.

Mam pytanie, jaki lek/leki są najlepsze wg was na taki typ nerwicy, żeby nie występowały zaburzenia typu:

nadmierna senność
tycie/nadmierny apetyt
brak snu/trudności w zasypianiu

Może stosujecie w takich wypadkach kilka leków naraz, proszę o podanie dawki.

Pozdrawiam.
realista
Offline

Re: lek bez n/w działań niepoządanych

Avatar użytkownika
przez mariogangsta 14 sie 2008, 10:47
Uważaj z klonazepanem bo to jeden z najbardziej uzależniających leków.Po nim wystepuje nadmierna senność.
Natomiast wenlafaksyna działa pobudzająco ,nie bierze sie jej na wieczór bo bedziesz miał kłopoty z zasypianiem.
Jeśli chodzi o tycie ,to żaden z tych leków tego nie powoduje,a nawet wręcz przeciwnie waga może sie obniżyć.Niestety nic nie wiem o tym trzecim leku(myolastanie)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
131
Dołączył(a)
29 maja 2008, 09:15
Lokalizacja
Kraków

efekty uboczne leków SSRI czy mogą pozostać na stałę?

przez etien 19 wrz 2008, 14:21
Mam takie zapytanie, a mianowicie interesuje mnie, czy objawy nieporządane jakie mogą wystąpić w czasie brania leków z grupy SSRI, takie jak np.: nadmierne pocenie się, zaburzenie widzenia, opuchnięcia twarzy, spadek ochoty na seks, zawroty głowy, drgawki, splątanie, czy one mogą pozostać na stałę, nawet jak już się przerwie leczenie?
Czy ktoś z Was w czasie leczenia tego typu lekami zaobserwował u siebie łysienie, nadmierne wypadanie włosów? Czy komuś z Was w okresie leczenia, czy w okresie już po odstawieniu leków przeżedziły się włosy? A jeśli tak, to przy jakim dokładnie leku wystąpiło to wypadanie włosów, łysienie?
Niesamowita, nieodgadniona i jakże samotna,
Niewzruszona, a jednak płacze…
Potrzebuje, choć się nie przyznaje,
Ona tęskni i chce…
Offline
Posty
246
Dołączył(a)
13 lip 2008, 15:20

Re: efekty uboczne leków SSRI czy mogą pozostać na stałę?

Avatar użytkownika
przez Mefistofeles24 20 wrz 2008, 04:49
zasadniczo po odstawieniu lekow wszystko wraca do normy... po pewnym czasie, zwykle tak dlugim jak okres eliminacji leku z organizmu
druga sprawa jesli mialas na mysli aspekt nietolerancji to pamietaj ze WIEKSZOSC ef ub SSRI lagodnieje lub przemija w trakcie leczenia... takze mozna z tym spokojnie zyc :) choc nie wszystkie, bo widze ze jestes przykladem na to... pierwszy raz spotykam sie zeby komus wlosy wypadaly po antepresantach, powaznie
Pozwol mi zwyciezyc, a jesli nie zdolam, pozwol mi byc dzielnym w mej walce." A. Schwarzenegger

Zycie jest komedia dla tych, którzy patrza,
a tragedia dla tych, którzy czuja.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
31
Dołączył(a)
10 wrz 2008, 05:10
Lokalizacja
Middle_of_Nowhere

Re: efekty uboczne leków SSRI czy mogą pozostać na stałę?

przez etien 21 wrz 2008, 17:10
Mefistofeles24 nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś, ale moje pytania odnośnie łysienia nie oznaczają, że mnie coś takiego spotkało. Chodzi o to, że w ulotce SERONILU jako działanie uboczne wymieniono ŁYSIENIE, a ja zwyczajnie chciałabym się dowiedzieć czy coś takiego się przytrafiło komuś kto zażywał tego typu lek. Skoro wymieniono coś takiego w ulotce to chcę wiedzieć czy ma to potwierdzenie w rzeczywistości, czy kogoś to spotkało. Po prostu zwyczajnie się obawiam aby przypadkiem mnie coś takiego się nie przytrafiło w czasie leczenia tym lekiem.
Niesamowita, nieodgadniona i jakże samotna,
Niewzruszona, a jednak płacze…
Potrzebuje, choć się nie przyznaje,
Ona tęskni i chce…
Offline
Posty
246
Dołączył(a)
13 lip 2008, 15:20

Re: efekty uboczne leków SSRI czy mogą pozostać na stałę?

przez mimi1982 22 wrz 2008, 08:55
Brałam fluoksetyne ok 3mcy na poczatku podziałała na mnie super,samopoczucie rewelacja,po jakimś czasie zaczeły mnie znów dopadać jakieś doły ale juz bez myśli samobójczych,do tego nie czułam życia... poprostu jakby wszystko było gdzieś obok, a ja żyła jak przez szybe zwiększyłam dawke(bez konsultacji z lekarzem)nie pomogło.Odstawiłam niestety zrobiłam się znów niedobra:( wróciłam do leków i znów to uczucie życia jak przez szybe.Czy to minie czy tak działają antydepresanty?
mimi1982
Offline

Re: efekty uboczne leków SSRI czy mogą pozostać na stałę?

przez kos 27 wrz 2008, 15:24
Łysienie. Nie mam w rodzinie ani jednej osoby łysej, a mimo to zacząłem łysieć, powiększają mi się zakola na głowie i wypadają włosy. Zaczęło się po pięciu latach brania leków najpierw Cipramilu potem Lexapro. Przypadek?
kos
Offline
Posty
9
Dołączył(a)
14 maja 2008, 23:20

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Przeskocz do