Psychotropy a ciąża

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Leki SSRI (np.paroksetyna) w ciąży-brała któraś???

przez isj 06 maja 2009, 20:33
Proponuję, żebyś odebrała PW.

Do Euro 2012 powinnaś skończyć odstawianie seroxatu.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez kasia000 06 maja 2009, 21:30
ale jesteś miły;-(
kasia000

przez linka 06 maja 2009, 21:46
kasia000, Ty w ogóle nic o terapi nie piszesz, chodzisz na nią?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cassis 07 maja 2009, 13:40
post196489.html#p196489

[Dodane po edycji:]

ewentualnie spróbuj zamienić na Zoloft
ponoć najbezpieczniejszy w ciązy
Seroxat rzeczywiście jest najgorszym wyborem z SSRI, chociaż chetnie przyjmowany w ciązy na zachodzie Prozac nie lepszy

kasia000 napisał(a):dokładnie :-|

ale wierze ze jakos to pogodzę...a co z tymi babkami co wpadną?przecież lek należy odstawiać bardzo bardzo wolno...hmmmmm

ja odstawiłam Seroxat z dnia na dzien
to byl koszmarek

Odstawienie EFECTIN ER 75, ciąża

przez AniaAAA1984 02 lis 2009, 13:19
Witam!

Jestem nowa na forum i bardzo się cieszę, że tu trafiłam.
Mój problem polega na tym, że od dłuższego czasu próbuję odstawić Efectin ER 75 i niestety nie daję rady. Biorę go od 2 lat, faktycznie bardzo mi pomógł na moje dolegliwości ( napady lęków, nerwica natręctw), z tym że na początku, chodziłam tylko do psychiatry, która przepisywała leki a prawie w ogóle ze mną nie rozmawiała, dlatego wydaje mi się że straciłam jakieś 2,5 roku, bo nie wiedziałam co mi jest, za to myślałam, że jestem chora psychicznie itp. Dopiero w zeszłym roku trafiłam do fajnej psychiatry-psychoterapeutki, która wyjaśniła dokładnie co mi dolega. Chodziłam do niej niestety tylko jakies 3 m-ce (2-3 razy w m-cu), ponieważ jest dosyć droga, a poza tym wizyty u niej były trochę stresujące, sama pani dr była bardzo miła i taka "normalna kobieta", ale to wywlekanie zmór z przeszłości mnie wykańczało. Wiem, że na tym to polega, ale naprawdę miałam dosyć, chcialam wreszcie żyć jak całkiem zdrowa młoda kobieta....
Dlatego też próbowałam odstawić lek i na próbach się skończyło. najpierw brałam 1 raz dziennie ( nowa pani dr zwiększyła dawkę do 150 mg dziennie- 2 tabl.), następnie co drugi dzień, potem co trzeci i niestety znów zrobiłam się nerwusem.
Pojawiły się dwukrotnie napady lękowe, (choć faktycznie, tak jak mówiła dr-ka były o wiele słabsze niż te pierwsze), cały czas jestem tak jakby pobudzona, podenerwowana, znów czasami nie mogę zasnąć ( wtedy najczęściej pojawiają się natrętne myśli, a później lęki).

Planuję możliwie jak najszybciej zajść w ciążę, ale boję się, ponieważ nie mogę rzucić leku, a pewnie jest on niebezpieczny dla płodu i tak w koło Macieju.
Z jednej strony lęk o ciąże, z drugiej obawa nawrotu objawów.

Czy ktoś z Was miał podobne Przejścia z lekami, a może z efectinem?

Co z ciążą w nerwicy, czy któraś z Was urodziła dziecko, będąc chorą na nerwicę natręctw.....
mam w głowie mętlik..... POMÓŻCIE!!!!!!!!!!!

Ania

Re: Odstawienie EFECTIN ER 75, ciąża

przez wovacuum 02 lis 2009, 13:56
AniaAAA1984, wejdz w temat ciàza albo ciàza, porod ,polog w nerwica lèkowa,pozdrawiam
wovacuum

Clonazepam a ciąża

przez Ingrid 07 gru 2009, 19:47
Czy jest ktoś kto jest, był w ciaży i brał bierze clonazepam ???
Prosze o rade...
pozdrawiam
Nadzieja umiera ostatnia

Re: Clonazepam a ciąża

przez wovacuum 07 gru 2009, 20:22
Ingrid, to bardzo nie powazne brac leki w trakcie ciàzy!!nie wiem czy jest tu na forum jakas tak nieodpowiedzialna osoba,ktora bierze prochy w ciàzy? ;)
wovacuum

przez monika03 07 gru 2009, 20:24
Przyjmowanie leków w czasie ciąży jest surowo zabronione całkowity zakaz ich zażywania!!!!!
monika03

przez Ingrid 08 gru 2009, 10:40
Spokojnie kochani...nie wyjaśniłam wiec już wyjaśniam.
Choruje na epilepsje wiec leki musze brać czy chce czy nie. Clonazepam brałam przez 4 lata. Od prawie roku nie biore. Jestem teraz na Kepprze.
W ciąży nie jestem.
Byłam ciekawa czy ktoś był w ciaży i brał clonazepam.

Amon Rah naskok na mnie był zbyteczny. Dla TWoje informacji... w ciąży gdy kobieta ma epi lepeij brac lek niż go nie brać , bo atak z utrata przytnomności wiąże sie z jeszcze gorszym ryzykiem.
O
Bardzo bym chciała nie brac leku w ciązy... ale niestety . Zycie bywa brutalne.
Nadzieja umiera ostatnia

przez wovacuum 08 gru 2009, 11:58
Ingrid, wydaje mi siè,ze nikt na Ciebie nie naskoczyl tylko udzielil Ci wyczerpujàcych informacji ;) A to juz Twoj wybor jak postàpisz bèdàc kiedys w ciàzy.pozdrawiam :smile:
wovacuum

SSRI a ciąża

przez scrat 26 sty 2010, 18:35
http://www.racjonalista.pl/index.php/s,38/t,30792

Stosowanie leków antydepresyjnych w czasie ciąży jest związane z podwyższonym ryzykiem jednej z wad serca u dzieci - ostrzegają duńscy badacze. Co ciekawe jednak, ryzyko dotyczy głównie kobiet, które na początku ciąży zmieniają stosowane wcześniej leki na nowe.

Autorzy studium, pracujący na uniwersytecie w Aarhus, przeanalizowali losy ponad 400 tys. dzieci urodzonych w latach 1996-2003 oraz ich matek. Głównym celem badaczy było ustalenie ewentualnego związku pomiędzy występowaniem wrodzonych wad serca oraz stosowaniem selektywnych inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny (SSRI) - popularnej klasy leków przeciwdepresyjnych.

Jak wykazała analiza danych epidemiologicznych, stosowanie SSRI powodowało dwukrotny wzrost ryzyka wystąpienia wrodzonych wad przegrody serca. Prawdopodobieństwo wystąpienia defektu wzrastało jednak do ponad 400% w stosunku do populacji niestosującej tych leków w przypadku, gdy przyszła matka zdecydowała się na zmianę stosowanego antydepresantu w ciągu pierwszego trymestru ciąży.

Choć przytoczone dane brzmią zatrważająco, należy pamiętać, iż łączny odsetek dzieci rodzących się z defektami przegrody serca pozostawał stosunkowo niski i wynosił od 0,9% dla dzieci kobiet przyjmujących jeden SSRI do 2,1% dla potomstwa matek, które stosowały więcej niż jeden lek z tej grupy. Częstotliwość występowania tej samej wady u dzieci, których mamy nie przyjmowały SSRI, wynosiła 0,5%.

Podsumowując, ryzyko związane ze stosowaniem SSRI wygląda na bardzo niskie, a do tego musi ono skorygowane o ryzyko związane z samym występowaniem depresji w czasie ciąży, interpretuje wyniki studium jego autor Lars H. Pedersen. Badacz zastrzega jednak, że konieczne jest przeprowadzenie badań, w których analizie poddanych zostanie większa liczba matek oraz dzieci, a także szczegółowo ustali się poziom niebezpieństwa związanego ze stosowaniem poszczególnych leków.
Przyjaciel forum

Re: SSRI a ciąża

przez fobia 28 sty 2010, 00:59
scrat, bardzo ciekawe ... dałeś mi do myślenia bo akurat jestem na etapie ,ze chciałabym starac sie o dziecko...

Re: SSRI a ciąża

przez wovacuum 28 sty 2010, 01:11
fobia, bioràc leki planujesz ciàzè??
wovacuum

Sortuj wg