Psychotropy a ciąża

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: antydepresanty a test ciążowy

przez cassis 22 lis 2008, 22:06
nie sądzę by był tu jakikolwiek wpływ

Re: JAKIE LEKI BRAŁYSCIE PODCZAS CIAZY?

przez krówka 28 lis 2008, 19:01
Czy znaczie albo słyszeliście o przypadku urodzenia chorego dziecka przy braniu psychotropów?
Czy któraś z was brała seroxatw czasie ciązy?

przez suzak29 28 lis 2008, 19:05
dziubasek, Ja brałam relanium i lorafen....
to chyba tez hormony,straj sie wyciszyc i nie myslec o smutku,
Pomysl o dzidzi jaka bedzie sliczna i zdrowa jak Ty tez bedziesz spokojna
Nie musze być idealna,wystarczy,że jestem wyjątkowa:)XD

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez namiestnik 28 lis 2008, 19:10
Relanium i lorafen to psychotropy. Benzodiazepiny.

przez suzak29 28 lis 2008, 19:15
namiestnik, no kurde Ja wiem to nie moja decyzja tylko lekarzy,że brałam i nie codzień tylko doraznie

przez namiestnik 28 lis 2008, 21:15
A czy ja mówię, że źle. Choć ogólnie w ciąży trzeba być ostrożnym i skonsultować to z lekarzami.

przez suzak29 28 lis 2008, 22:38
Nom
najlepiej nie brac tego gó... wogóle

przez krysiunia 29 lis 2008, 10:48
hej...dziwie sie ze macie lęki w czasie ciazy ??? ja pamietam odstawiłam leki w listopadzie a w lutym zaszłam w ciaze i przez 9 miesiecy zapomniłam wogole ze mam jakos nerwice chyba dlatgo ze moj zryty beret(sory ale tak jest hihihi :D )skupiał sie na donoszeniu zdrowego dziecka tak mi sie wydaje!!! zreszta tak mi lekarz mowił....a lęki wrociły z podwojnym naterzeniem 1,5 roku bo urodzeniu dziecka....to i tak dała mi odetchnac ta p..............nerwica!@!!! pozdrawiam ale mysle ze jak sie wspomozecie jakims lekami to nic sie nie stanie!!!!! a to ze bedziecie sie cały czas gorzej czuc ,bac i lękac moze o wiele gorzej wpłynac na dziecko.....chociaz lepiej nie brac wogole tych tabletek ale jak nie dajecie rady to niestety trzeba....pozdrawiam bedzie dobrze :P :P :P :P
krysiunia

przez namiestnik 29 lis 2008, 15:58
Super się Tobie złożyło. Twoje hormony widać uparły się załatwić sprawę za leki :) No i radość kogoś nowego - tworzenia.
:)

przez cassis 04 gru 2008, 13:18
czułam śie tak źle, że lekarz zadecydował o powrocie do leków w 6. miesiącu
brałam Pramolan, bardzo mi pomógł
moja obecna lekarka dopuszcza branie SSRI już po I trymestrze, jeżeli jest taka konieczność

---- EDIT ----

krówka napisał(a):Czy znaczie albo słyszeliście o przypadku urodzenia chorego dziecka przy braniu psychotropów?
Czy któraś z was brała seroxatw czasie ciązy?

wszyscy lekarze do których chodziłam o takim przypadku nie słyszeli
można poczytać wiele (zwłaszcza anglojęzycznych) opracowań i badań, z których wynika że leki te nie są teratogenne
oczywiście wiadomo, że lepiej nic nie brać, ale jeżeli nie da się inaczej... ;)

valafax xl a ciąża

przez mala_ta 23 lut 2009, 11:28
Spóźnia mi się okres jeszcze nie robiłam testu więc mam pytanie czy ewentualnie w ciąży można brać velafax xl 200 mg? Kontrolę u psychiatry mam dopiero za 3 tyg.

Re: valafax xl a ciąża

przez linka 23 lut 2009, 13:04
POINFORMUJ LEKARZA:
Jeśli jesteś lub przypuszczasz ,że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Wenlafaksyna jest przeciwwskazana u kobiet w ciąży i w przypadku podejrzenia ciąży. Podczas leczenia wenlafaksyną kobietom w wieku rozrodczym zaleca się stosowanie środków antykoncepcyjnych. Istnieją dane sugerujące, że wenlafaksyna przenika do mleka matki, dlatego w okresie laktacji należy zadecydować o przerwaniu karmienia piersią albo zaniechać stosowania wenlafaksyny.
http://www.doz.pl/leki/p3530-Velafax

Czy tak ciężko zajżeć do ulotki od leku??
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: Leki a ciąża

przez kasia123 30 mar 2009, 19:59
Ja jestem w siódmym tygodniu ciąży. Od około 14 lat biorę haloperidol stale, nie będę w tej chwili wspominać o innych lekach, bo było ich tyle, że nie pamiętam nawet jakie. Przed zajściem w ciążę brałam haloperidol, fluanxol i pridinol. Po pierwszym pozytywnym teście ciążowym tabletki odstawiłam od razu i czekałam do wizyty u lekarza. Lekarka od razu zmieniła mi haloperidol na sulpiryd. Ten pierwszy przenika przez łożysko do krwi dzidziusia, natomiast drugi nie. Z tego, co tłumaczyła mi lekarka żadne leki w ciąży nie są bezpieczne, a właśnie sulpiryd zalicza się do najbezpieczniejszej grupy (ze wszystkich niebezpiecznych oczywiście :)). Na nagłe akcje, z którymi mogę sobie nie dać rady dostałam Hydroxyzynę 10 mg - i to tylko do doraźnego stosowania (lek również jest w tej "bezpieczniejszej" grupie).
Koniecznie udaj się do swojego psychiatry - on będzie wiedział najlepiej, co możesz brać w ciąży, a czego nie.

Pozdrawiam

Re: Leki a ciąża

przez laguna 30 mar 2009, 20:27
generalnie nie powinno nic sie brac... co najwyzej duuuzo magnezu bo to bardzo wazne i bez nerwicy.

spojrzcie na to tak ze czas odpoczac od lekow bo to dzidzius najwazniejszy!! i dla niego trzeba zrobic wszystko.

Sortuj wg