Psychotropy a ciąża

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Leki a ciążavvv

przez darunia 04 maja 2007, 07:50
witajcie,
jestem w 8 tyg ciąży, czy są leki ktore można brac na stany lękowe, mo ze jakies ziolowe chciaż, barzo boję się o dziecko że stres moze negatywnie wpłynąć.

przez agapla 04 maja 2007, 14:26
Jeżeli sie martwisz o dziecko to ja bym ci radziła nie brać zadnych leków a jezeli coś uspokajająćego ziołowego to w porozumieniu z lekarzem!!!!!!!!! ,czemu nie mozesz stosowac technik relaksacyjnych ,afirmacji ?Naprawdę nie wiem co wy ludzie macie z tymi prochami ? mozesz zrobic wiecej krzywdy niż pożytku :idea:

przez darunia 04 maja 2007, 21:07
wiesz trudno jest stosować afirmacje i relaksacje kiedy budzisz sie z paniką o 3 nad ranem i myslisz czy to tylko nie zazkodzi dziecku :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez GRACJA 04 maja 2007, 22:35
Z lekami w ciąży trzeba ostrożnie, szczególnie w pierwszych miesiącach. Nic bez lekarza. Najlepiej poradzić się ginekologa. Ja też proponuje techniki relaksacyjne. Pozdrawiam.
"Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować."

przez agapla 05 maja 2007, 19:27
Ja uważam że gorzej dziecku moga zaszkodzić prochy :idea:

przez Iownka 02 cze 2007, 21:13
Mam pytanie!
Biore teraz paxtin codziennie 20 mg. Co zrobić, jeśli bylabym teraz w ciąży, a tego bym jeszcze nie wiedziala, no bylaby taka mozliwosc (no wiecie... :lol: ) Czy brac dalej, a dopiero jak sie dowiem, odstawiać?
Zawsze mnie to nurtowało....
Iownka

Sulpiryd i ciąża

przez kochajaca 06 cze 2007, 07:39
Witam. Mam taki 'dylemat'. Jestem w 9 tygodniu ciąży i biorę sulpiryd 200 mg/dzień. Nie mam pojęcia czy mogę go brać w moim 'stanie', do mojego psychiatry nie mogę się dodzwonić, a nie chcę, żeby moje dziecko 'ucierpiało' przez ten lek. W ulotce nie ma nic napisane o tym leku i ciąży, więc moje pytanie jest takie, czy któraś z Pań, która brała sulpiryd zaszła w ciążę, miała odstawiony sSulpiryd, czy brała go dalej. Bardzo proszę o odpowiedż, bo na prawdę strasznie się martwię...
'Życie choć piękne
tak kruche jest...'

Seroxat w ciąży

przez Natalie81 13 cze 2007, 13:13
Witam wszystkich :)
Choruję na nerwicę natręctw od ok 3 lat.
Od roku przyjmuje sroxat .Na wiosne zdecydowalismy sie z mezem na dziecko.Staramy sie drugi miesac.Oczywiscie wiedzac o szkodliwosci przyjmowania wielu lekow przeciwdepresyjnych w ciazy , odstawilam seroxat 3 tygodnie temu.Przez 3 tyg wszystko bylo bardzoi dobrze.Czulam sie swietnie..bardzo szczesliwa ze maz zapragnal miec w koncu dziecko.Ale od 3 dni czuje sie gorzej .Wracaja moje objawy : smutek ..wewnetrzny niepokoj ,ciezar na glowie , oslabienie , niechec do aktywnosci , spowolnienie.Bardzo pragniemy z mezem dziecka.Obecnie jeszcze nie jestem w ciazy.
Nie wiem co robic.Obawiam sie ze moge z dnia na dzien coraz gorzej sie czuc.Mam psychoterapie.
Czy ktos ma podobne doswiadczenia .Jak sobie poradzilyscie z nerwica w ciazy i po porodzie.Bardzo prosze o pomoc.
Dziekuje
W oczekiwaniu na cud narodzin :)

Leki antydepresyjne a ciąża

przez Rzaba 09 sie 2007, 16:52
Łykam Seronil juz ponad 2 miesiące.
Możliwe że jestem w ciąży. Co teraz????
Czy ten lek może uszkodzić płód, czy powinnam nadal brać ten lek, czy lepiej odstawić???
"Okrutniejsze od smierci jest wciąż bać się umrzeć..."
Seneka

przez Margaret 10 sie 2007, 09:20
Z tego co słyszałam powinno się odstawić leki do czasu kiedy przestaniesz karmić piersią. Radziłabym udac się jak najszybciej do lekarza, on zadecyduje co dalej robić.
Odcięli aniołom skrzydła, bo dawały wolność.
Odarli ich z szat, gdyż były za piękne.
Obrzucili je błotem, bo białą skórę miały
Teraz stoją ranne, nagie, brudne
Lecz nadal doskonałe...
ExModerator

przez vampirek82 10 sie 2007, 10:08
dokladnie, jak najszybciej idz do lekarza!!!!!! nie powinno sie brac takich lekow w ciazy, moja kolezanka miala straszne komplikacje w czasie ciazy, brala caly czas leki.... wiec postaraj sie nie brac i szybciutko do lekarza!!!!!
"Bo umrzeć to zbyt mały powód, żeby przestać Kochać"
a gdyby tak zaczarować cały świat...

przez myselw 10 sie 2007, 14:42
ja tez chcialbym urodzic dziecko heh..:) a nie moge (byc mezczyzna heh:)
no mi sie wydaje ze trzeba isc do lekarza i raczej odstawic leki..przeciez wszytko sie wyrownuje w czasie ciazy i powino wrocic do normy mija depresja i nerwica..:) ale podbno nie zawsze..

przez Rzaba 16 sie 2007, 18:46
to był fałszywy alarm... 8)
"Okrutniejsze od smierci jest wciąż bać się umrzeć..."
Seneka

przez vampirek82 17 sie 2007, 19:49
Rzaba nie strasz!!!!!! :lol:
"Bo umrzeć to zbyt mały powód, żeby przestać Kochać"
a gdyby tak zaczarować cały świat...

Sortuj wg