Zbiór pytań - szukam merytoryki

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Zbiór pytań - szukam merytoryki

przez xionc 14 lip 2011, 14:15
1. Jakie są leki atypowe działające selektywnie na poziomy pojedynczych neuroprzekaźników, tj. 5HT, NA, DA. Lista i jakiś krótki opis. Potrzebne mi w samodzielnej samodzielnej diagnozie co będzie działać najlepiej - a to może być odpowiedni wskaźnik. Oczywiście zakładam również możliwość stosowania kombo - jednak tutaj potrzebne by mi były siły wychwytu/stymulacji. Nie jestem pewien czy po prostu przerzucić się na Welbutrin i czekać efektów, czy wpierw się zbadać różnymi specyfikami.

2. Miko84 - co przeczytać, bo niestety jestem zmuszony do samodzielnego szukania odpowiedzi na temat rozwiązania problemów, a jako "pasjonat" widzę, że masz jakąś tam szerszą wiedzę - która jednak jeszcze nie rozwiązała twych problemów.

3. O ile poziom neuroprzekaźników czy raczej ich produkcji jest uwarunkowany genetycznie, czy istnieje możliwość zachwiania ilości produkowania neuroprzekaźników? Kilka lat temu występowały u mnie umiarkowane manie (pozytywnie wpływające na tryb życia), często akatyzja - jednak po jakimś czasie to ustało i znikło. "Swędzenie mięśni" już nie występuje, nie trzęsę już tak często nogami itp. Najprawdopodobniej objawy dużej ilości serotoniny. Do tego prawdopdobnie ADHD - ale już nie chcę tutaj stwierdzać, moja pamięć może zawodzić i się pomylę.

4. Siły wychwytu moklobemidu, również porównanie ich do bupropionu. Oczywiście brałem obie substancje, jednak działania bupropionu nie pamiętam dobrze - czego się mogę spodziewać (o ile różnie na każdego różne leki działają pytam o najbardziej prawdopodobne skutki)?

Jeszcze pewnie będę miał inne pytania, ale już starczy na jeden post.