Czy leki z grupy SSRI poprawiły Wam niski nastrój??

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Michuj 23 wrz 2011, 01:08
dune, tysz. Dużo zdrowia, tak na pożegnanie. Chociaż nie wiele się zmieni pewnie z moją obecnością na forum. Tyle, że robota dojdzie i kto wie co będzie z życiem towarzyskim. To taki mały offtop.

Podsumowując temat SSRI nie podnoszą nastroju. TLPD i atypowe neurolkeptyki zdecydowanie tak. Takie jest moje doświadczenie. Z tego co widzę to nie tylko moje ;)
Michuj

przez Zenonek 23 wrz 2011, 07:17
Michuj napisał(a):Odpowiadając na pytanie w temacie (koryguję co napisałem wcześnie) SSRI tylko stabilizują nastrój, często zły... Anafranil bardzo podnosi, a w mieszance , SSRI jakby stabilizują ten podwyższony nastrój. Wtedy efekt jest ok. Same w sobie, to cienko...Oczywiście to tylko moja praktyka. Nie oznacza, że każdy tak zareaguje.

Ale dokladnie tak jest. W sumie to podręcznikowe dzialania... SSRI wlasnie stabilizuja poziom serotoniny przez to wlasnie tak kiepsko dzialaja, czasami moga pogarszać stan chorego.

Dlatego to, ze ktos moze miec wahania w poziomie serotoniny powoduje, ze czasami bedzie bardzo nieszczesliwy, a czasami nastroj bedzie wyraznie podniesiony...SSRI to tłamszą stabilizujac nastroj czesto na kiepskim poziomie.

Podniesieniem nastroju na SSRI to odpowiadaja raczej tylko ci , ktorzy maja patologicznie niski poziom serotoniny , to wtedy lekkie podniesienie go i ustabilizowanie powinno zadzialac dobrze.

Po drugie jest wiele miejsc w mozgu gdzie serotonina wystepuje i jest troche recepotorow serotoninowych. TLPD maja szersze spektrum dzialania na sero, nie mowiac o tym, ze dodatkowe dzialanie na nora moze zdzialac cuda.

Ja odnoszac sprawe do sobie moge powiedziec, ze SSRI sa to naprawde kiepskie, przereklamowane leki. Ich jedynym dzialaniem w wiekszosci przypadkow jest wlasnie ustabilizowanie nastroju na chujowym poziomie. Tez mi "antydepresanty". Koń by sie uśmiał.

przez malwina77 23 wrz 2011, 07:34
No zgadzam sie w 100 procentach. Sertralina wlasnie kiedys ustabilizowala mi nastroj na super poziomie -2 :roll:
Natomiast wenlafaksyna to zupelnie inna bajka

Mnie sie wydaje ze pierwszymi lekami jakie psychiatra przepisze powinny byc SNRI w polaczeniu z neuroleptykiem lub ewentualnie TLPD. Jesli te nie dzialaja to dopiero wtedy SSRI. Lekarze robia na odwrot i ludzie miesiacami mecza sie na niedzialajacych lekach. A skutki uboczne wcale nie sa mniejsze niz przy starszego typu antydepresantach.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 23 wrz 2011, 07:42
SSRI to dokladnie jest tylko dodatek do wlasciwego leczenie antydepresyjnego-antynerwicowego ( SNRI, TLPD , neuroleptyki).

przez malwina77 23 wrz 2011, 07:45
Tez tak mysle, a przerobilam juz prawie wszystkie SSRI :-|

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Zenonek 23 wrz 2011, 07:53
hmmm moze by tak zrobic ankiete na ten temat ? Bo jak widac SSRI nie podniosly realnie nastroju prawie nikomu...

A moim zdaniem podstawowym zadaniem antydepresanta powinno byc podniesienie nastroju.

przez malwina77 23 wrz 2011, 07:56
To nieglupi pomysl. SSRI maja dzialanie przeciwlekowe, pomagaja przy natrectwach, fobi spolecznej i takich tam.
Ale nastroj to podnosza chyba malo komu.

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Zenonek 23 wrz 2011, 08:08
malwina77, Maja mizerne dzialanie przeciwlękowe (moze poza Seroxatem) i bardzo slabo dzialaja przy NN (tez poza Seroxatem) podobnie jak przy FS. Pomagaja tak samo w tych aspektach jak podnosza nastroj :D .

W ogole to, ze te leki zostaly okrzykniete antydepresantami to jakis ponury żart z chorych ludzi chyba...

przez malwina77 23 wrz 2011, 08:16
Hmm, siostrze na natrectwa pomagala fluoksetyna, ktora tez dzialala przeciwlekowo. Na fobie spoleczna Prozac tez jest dobry.

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Zenonek 23 wrz 2011, 08:27
Ja tak sobie rozwazam, ze gdyby antydepresanty podnosily nastroj to i ich dzialanie przeciwlękowe, antyobsesyjne czy antyfobiczne byloby o wiele wydatniejsze...Jezeli ktos ma dobry nastroj to : latwiej mu przestac myslec o negatywach, jest odwazniejszy - reaguje mniej lękowo itp itd

Jezeli ktos ma depresyjny nastroj to o wiele trudniej walczyć z lękiem, NN, FS itp itd...

Dobry nastroj sam w sobie jest w stanie wiele przykrych objawow zwalczyc czy chociaz mniej czy bardziej zredukować.

przez Michuj 23 wrz 2011, 08:48
SSRI to może bardziej dla ludzi smutnych a nie takich jak ja. Dla mnie SSRI było jak przyklejania plastra na ropiejącą ranę. Potrzebowałem takiej zmiany od wewnątrz, jakby ''od duszy'', po tym wiele spraw zaczynało się porządkować. Do takiej zmiany SSRI niestety się nie przyczyniają u mnie.
Do tej pory chciało mi się tylko śmiać z forumowych ekspertów dopaminowych, ale po Sulpirydzie podchodzę do tego inaczej. Być może coś jest na rzeczy skoro sama serotonina nic mi nie dawała...
Michuj

przez shinobi 23 wrz 2011, 08:51
Michuj, Ty jakimś przedstawicielem handlowym jesteś, w marketingu pracujesz? ;)

przez Michuj 23 wrz 2011, 08:54
shinobi, Byłem przedstawicielem ale nie w branży farmaceutycznej. W marketingu nie pracowałem ;)
Michuj

przez uzytkownik 23 wrz 2011, 08:59
Nie ma co ukrywać, że skoro Sylpiryd w niskich dawkach "działa jak" kokaina (dopaminowo), to musi poprawiać humor, aktywizować i "otwierać" osobowość...
Sam bym się pokusił.
uzytkownik

Sortuj wg