Czy leki z grupy SSRI poprawiły Wam niski nastrój??

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez malwina77 05 lut 2012, 19:18
miko84 napisał(a):malwina77 który lek silniej działał na anhedonię u Ciebie - fluanxol czy olanzapina?

Oba rownie dobrze. Roznica jest w dzialaniu na naped. Olanzapina ma bardziej zrownowazony, a flupentiksol daje wiekszego "kopa".
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez anna_s1 06 lut 2012, 16:36
miko84 napisał(a):anna_s1 a próbowałaś mianseryny na noc do Twojej wenlafaksyny? Pamiętaj, że trzeba zaczynać od małych dawek.

Nie próbowałam, ale ja mam zamiar za rok odstawić leki w ogóle, więc nie mogę sobie dodawać ich więcej. Muszę jakoś radzić... bo jak na wenlafaksynie sobie nie poradzę, to bez niej już tym bardziej.
Pomóż kotom: http://www.miauczykotek.pl/
Kosmetyki nietestowane na zwierzętach: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=500654

przez Michuj 07 lut 2012, 09:57
miko84, można powiedzieć, że mitrazapina jakby ''restartuje'' tolerancję na SSRI?
Loża szyderców

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 07 lut 2012, 10:40
wujekEgonDaCiKlapsa mirtazapina i inni antagoniści 5-ht2c zwiększają znacznie skuteczność SSRI. Sam tego doświadczyłem, bo brałem oba leki oddzielnie i biorę razem. To badanie pokazuje, że zablokowanie tych receptorów powoduje wzrost poziomu serotoniny w ważnych regionach co przekłada się na skuteczniejsze działanie przeciwdepresyjne. Dlatego moim zdaniem wkrótce powstanie lek SSRI z antagonizmem 5-ht2c (czystym, a to jest trudne, wszystkie leki poza agomelatyną antagonizują też silnie 5-ht2a) i będzie to strzał w dziesiątkę.

-- 07 lut 2012, 10:19 --

Tutaj macie zalecenia do augmentacji Uniwersytetu Oxforda:

-Lithium addition (lit)
-Tri-iodothyronine (t3, u nas niestosowane)
-Pindolol (lek na serce)
-SSRI + NA drug (reboxetine, TCA)
-SSRI + mianserin/mirtazapine (dodany antagonista 5-ht2c)
-SSRI + atypical antipsychotic (tutaj też bo większość atypowych to antagoniści 5-ht2c)

-- 07 lut 2012, 10:24 --

26 patients on SSRI-like-drugs, randomised to either mirtazapine augmentation (15-30mg at night) or placebo for 4 weeks

Mirtazapine Placebo
Response 7/11 (64%) 3/15 (20%)

Jak widać poprawa była znacznie wyższa niż w grupie placebo.

-- 07 lut 2012, 10:30 --

Tak swoją drogą to polecam, świetne jest to opracowanie: http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=s ... 1jSxZ4TTNw
miko84

przez 19_latek 08 lut 2012, 15:21
40mg paroxetyny branej przez ponad rok nie wpłynął prawie wcale na mój nastrój. Zniknęły ataki paniki i inne lęki ale nastrój mam taki sam jak zawsze, raz dobry a raz zły, czasami złapie doła jak każdy człowiek.

To moja subiektywna opinia nt dawki 40mg.
19_latek

przez miko84 09 lut 2012, 15:45
Ja też brałem bardzo długo dawkę 40 mg paroksetyny i nie było poprawy nastroju. Nie było też spadków, ale nie to było moim głównym problemem.
miko84

przez Michuj 11 mar 2012, 11:49
Odpowiadając na pytanie. ''Odp. Czy leki z grupy SSRI poprawiły Wam niski nastrój??'' Leki nie poprawiają nastroju. Wręcz nie powinny. Powinny odblokować i wtedy praca, przyjemności, słońce, pogoda itd... daje przyjemność. Lek nie jest celem, tylko środkiem.
Loża szyderców

przez miko84 11 mar 2012, 13:42
Chodziło o to, że jak ktoś ma niski i nic mu nie poprawia, czy leki przywracają normalny. U większości osób z tego co czytałem taka poprawa następuje na SSRI.
miko84

przez Michał 1972 22 mar 2012, 12:25
Spooky napisał(a):
Spooky, zaczyna mi Ciebie być żal, odnoszę wrażenie ,że trzymasz kciuki żeby mi się broń Boże nie udało i nie jest to spostrzeżenie z dzisiaj i tylko z tego wątku. Otrząśnij się chłopie

Chłopie, nie widzisz co piszesz? Mój sceptycyzm wynika z mojego doświadczenia. Pobierz sobie lepiej antybiotyki :roll:
Tylko nie miej do nikogo pretensji, gdy zachorujesz, że nie działają. :roll: Ty się otrząśnij.
To co przechodzisz to normalne. To się nazywa entuzjazm związany z nową zabawką. Nie będę Ci pisać co będzie później. :roll:
Nie denerwuj mnie z łaski swojej. Kolejnego ignoranta mi brakuje na tym forum.

W dalszym ciągu czuję sie doskonale( minęły 2 miesiące), zmniejszyłem dawkę chloroprothiksenu do 1 tabletki dziennie. Samopoczucie idealne, chęć do życia jak u 18-latka, żadnych lęków i napadów paniki, stałem się otwarty i asertywny. Wstaję o 6 rano po 7 godzinnym śnie, normalnie jem, nie denerwuję się już byle czym, jestem zorganizowany i cierpliwy.
Spooky powiedz proszę, czy to dalej entuzjazm związany z nową zabawką ? Błagam Cię, napisz co będzie później :mrgreen: no i kiedy będzie to później...
...
Życie jest jak transwestyta, wszystko ładnie pięknie , a tu nagle ch...!

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

przez Michuj 22 mar 2012, 12:33
Spooky powiedz proszę, czy to dalej entuzjazm związany z nową zabawką ? Błagam Cię, napisz co będzie później no i kiedy będzie to później...

to nie nowa zabawka. Kiedyś mi ten lek bardzo pomógł. :)
Loża szyderców

przez Lord Kapucyn 22 mar 2012, 12:39
Michał 1972, Ja Ci to wyjaśnię. Leki przeciwdepresyjne nie zaczynają działać po 4 dniach, bo musi dojść do zmiany czułości receptorów postsynaptycznych, po stronie neuronu odbierającego sygnał, co jest związane ze zjawiskiem neuroplastyczności. Praktycznie na każdej ulotce jest napisane, że antydepresanty nie działają od razu, a poprawa następuje zazwyczaj po 2-4 tygodniach stosowania. Więc tak, Twoja poprawa po 4 dniach stosowania to był entuzjazm związany z nową zabawką, na zasadzie efektu placebo. Natomiast fajnie, że na dłuższą metę leki u Ciebie zadziałały jak trzeba.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Michał 1972 22 mar 2012, 12:39
Michuj, Michuj, powiem Ci ,że byłem pod wrażeniem działania Xanaxu kiedy wziąłem go po raz pierwszy ( zresztą X-x zawsze robił na mnie wrażenie) ale to co teraz robi ze mną ten miks to przechodzi ludzkie pojęcie :D , inna sprawa ,że od 3 miesięcy nie piję i pewnie to też ma jakieś znaczenie. Ogólnie lepiej być nie może bo gdyby było to chyba bym nie wytrzymał :mrgreen:

-- 22 mar 2012, 11:41 --

Mad_Scientist, myślałem ,że jakieś znaczenie miał falt ,że wczesniej przez około 3-4 tygodnie brałem Bioxetin i to on zaczął działać a przepisany mix był niejako zapewnieniem ciągłości.
Ostatnio edytowano 22 mar 2012, 12:42 przez Michał 1972, łącznie edytowano 1 raz
Życie jest jak transwestyta, wszystko ładnie pięknie , a tu nagle ch...!

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

przez Lord Kapucyn 22 mar 2012, 12:41
Niewykluczone, że miało to jakieś znaczenie. ;)
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Michuj 22 mar 2012, 12:42
Biorę ponad miesiąc ten lek i jest zajebiście. Tak jak kiedyś było gdy go brałem.
Wbrew pozorom cieszę się, że Ci pomaga. Wiem co czujesz bo u mnie podobnie. :mrgreen:
Loża szyderców

Sortuj wg