Czy leki z grupy SSRI poprawiły Wam niski nastrój??

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez wuj dobra rada 30 wrz 2011, 22:12
Co do wpływu na 5ht 2a to zupełnej pewności nie mam jednak skoro serotonina wpływając na te receptory wywołuje dysfunkcje seksualne a wiadomo że wpływ dopaminy na seksualność jest znany i korzystny to wydaje się że nie do końca tak jest jak piszesz . Ja stawiał bym na to że blokowanie 5ht 2 a wpływa na zwiększenie uwalniania dopaminy. Neuroleptyki atypowe niby zwiększają wydzielanie dopaminy ale jednocześnie blokują receptory dopaminowe więc co po tym że jest jej więcej gdy,, nie masz czym jej czuć '' bo receptory są zablokowane.

-- 30 wrz 2011, 22:35 --

Metabolit trittico powoduje pobudzenie receptorów 5ht 2c więc obniża dopaminę a sam o trittico blokuje 5ht 2a , wiadomo o tym leku że poprawia funkcje seksualne , więc raczej blokowanie 5ht 2 a czy 2 c wpływa korzystnie na ilość dopaminy. Zależy to też czy metabolity przenikają barierę krew/ mózg a jesli nawet to wiele zależy od miejsca działania w mózgu.
wuj dobra rada

przez hashim 01 paź 2011, 22:35
Wuju przyjąłem do wiadomości, ale teraz na wikipedii czytam, że fluoksetyna jest antagonistą 5ht2c jednak.

przez wuj dobra rada 02 paź 2011, 11:12
CZYLI WIKIPEDIA SIĘ MYLI . Poszukaj w innych żródłach , bardziej prawdomówne żródła jakieś specjalistyczne.

-- 02 paź 2011, 11:27 --

Atagoniści receptorów 5ht 2c mają działanie wzmagające apetyt np mianseryna , fluoksetyna ma działanie anorektyczne dlatego jest stosowana w bulimi . Jest na pewno agonistą a nie jak wikipedia podaje antagonistą.

-- 02 paź 2011, 11:30 --

Poza tym to paskudny lek , jeśli ktoś musi stosować ssri to lepiej gdy jakieś inne przyjmuje , no za wyjątkiem bulimi gdzie może być trafionym lekiem.
wuj dobra rada

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hashim 02 paź 2011, 15:58
To 5ht2 odpowiadają za negatywnee objawy schizofrenii.
Neuroleptyki blokując 5ht2c przyczynając się więc do wzrostu apetytu czasdem nie do powstrzymania.

Opróćz neuroleptyków 5ht2a i 5ht2c blokują mirtazapina i doksepina. Wuju mozna oby je zastosować w przypadku schizoidalnej osobowości jako zastępstwo neuroleptyków? Chodzi mi o blokowanie zwłaszcza serotoniny pochodzenia 5h2a i 5ht2c bez wielu działań ubocznych

Kolega z forum zawilnski, któremu pomaga sulpiryd na schizofrenia prostą również zauważyłem, że serotonina bardfzo pogarsza jego stan.

przez wuj dobra rada 02 paź 2011, 19:20
JA W OGÓLE NIE WIEM CO TO JEST OSOBOWOŚĆ SCHIZOIDALNA . Jakby można bylo je stosować zamiast neuroleptyków to były by powszechnie stosowane tylko że niestety neuroleptyki atypowe mają szerszy mechanizm działania. Serotonina jest tj przeciwstawna do dopaminy im więcej serotoniny tym mniej dopaminy zależy co komu potrzebne. Co do mirtazapiny to jestem przeciwny to taka poprawiona mianseryna czyli na noradrenaline działa tak samo jednak bardziej podnosi serotonine . Z tych dwóch leków mniejszy wpływ na serotonine ma mianseryna.Każdy lek blokujący 5ht 2c będzie powodował wzrost apetytu i przyrost masy ciała , rozwiązaniem jest dieta lub sport.
wuj dobra rada

przez Michał 1972 09 sty 2012, 03:34
Zaczynam sie troche martwić , wczoraj czułem sie juz jako tako, a nawet lepiej. Dzisiaj pomimo porannego joggingu jest gorzej niż zle. I tak co drugi dzień , raz dobrze a raz fatalnie i to tak ze bez benzo nie da rady, pocieszam sie jedynie, ze to mogą byś skutki uboczne Bioxetinu i , ze w końcu to minie bo biorę dopiero dwa tygodnie. Póki co ciągły lek i zupełny brak apetytu. Do tego zupełnie wybilem sie z normalnego rytmu dnia , chodzę spać o 4 rano, zasypiam o 5-6 a budze sie o 11-12. Czy to normalne ? Bo ostatnio przechodzilem to o wiele lepiej, fakt zmulilo mnie czasami do spania w ciagu dnia z dwa razy rozbolala mnie głowa , teraz to depresja połączona z lekiem i derealizacja. Proszę o pomoc jeśli ktoś miał podobnie, czy to musi tak wyglądać ?
Życie jest jak transwestyta, wszystko ładnie pięknie , a tu nagle ch...!

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

przez amelia83 20 sty 2012, 17:30
Michał1972 zupełnie normalny jest obniżony apetyt na poczatku, po prostu lek jeszcze sie nie wkręcił. pozdrawiam, ;)
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Spooky 20 sty 2012, 17:34
Jak mi Coaxil (wiem nie ssri) nie podniesie nastroju, to zapisze się do alkaidy. Może jest rekrutacja na zamachowców samobójców :evil:

przez Michał 1972 20 sty 2012, 18:00
amelia83, No juz jest lepiej :D rano jestem jeszcze zamulony ale w dzien juz normalnie funkcjonuje, apetyt wrocil do normy no i ochota na sex 8) jeszcze niedawno ocenialem swoje samopoczucie na 70% dzisiaj dalbym 80% . Zdarzaja sie w ciagu dnia dolki ale one nie trwaja dlugo wiec nie narzekam.

-- 20 sty 2012, 17:05 --

Spooky, ssri probowales?
Życie jest jak transwestyta, wszystko ładnie pięknie , a tu nagle ch...!

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

przez Spooky 21 sty 2012, 04:55
Michał 1972, większość ssri próbowałem

przez tahela 21 sty 2012, 05:08
Spooky,
skoro nie pomagajja Tobie SSRI, mi pomogły moze nie jest tak,ze mam super nastrój ,ale wyciagnęly mnie z duzego, mam momenty,ze sie ciesze rozmawiam z ludxmi,ale ejst we mnei ciagle ten podskórny smutek,żal kiedyś było inaczzej mogłam być smutna , melancholijna bo taki nastrój,ale głeboko we mnie nie było tego zalu, smutku, była podskórnie nadziieja a teraz jest to A,LE Z DUZEGO DOŁA CZYLI OD SIEDZENIA BEZCZYNNIE I GAPIENNIA SIE WŚCIANE,ALBO EWENTUALNIE SIEDZENIA NA FORUM I wychodzenia tylko po bułki do sklepu SSRI mnie wyciągnęło wiec u Ciebie to moze nie seratonina a melatonina, dopamina albo cokolwiek innego albo jeszcze coś innego a moze SNRI by lepiej podziałało na Ciebie, szukaj przyczyny może brakuje Ci kilku rzeczy albo czegoś masz za duzo a jednoczesnie czegoś za mało i trudno to ustabilizowac przy dzisiejszym poziomie wiedzy na temat funkcjonowania mózgu
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Spooky 21 sty 2012, 05:13
Brałem wenlafakysnę, duloksetynę, klomipraminę, bupropion, sulpiryd.... Wszędzie lipa.

przez tahela 21 sty 2012, 05:16
Spooky napisał(a):Michał 1972, większość ssri próbowałem

srri to srri jak nie pomoze jedno to raczej drugie tęz nie ewentualnie mozna jeszcze spróbowac orginał najdroższy bo ja kiedyś sprawdziłam na antybiotykach,że zamiennik na mnie nie podziałał tańszy a orginał tego antybiotyku działa niby ta sama substancja czynna także hm, z tym,że uwazam jeśłi zasada działania substancji jest taka sama i technologia produkcji dobrze przeprowadzona to jednak dana subsancja czynna działa w ten sam sposób, moze potrzebujesz połacznie paru leków metoda prób i błedów a moze trafisz w końcu, moze Twój mózg nie wytwarza paru substancji albo jedna musisz zniwelowac a druga sztucznie doprodukować i masz trudniej niż inne osoby przy dzisiejszych sposobach leczenia zostaje metoda na chybił trafił chyba, moze mozna to jakoś pomierzyc,porobić badania czego brakuje , sprawdź sobie, poszukaj wiadomości
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Spooky 21 sty 2012, 05:23
tahela, kochanie, znam się co nie co na lekach... :mrgreen: Wiem co będzie potencjalnym następcą coaxilu, gdy ten się nie sprawdzi ;)

Sortuj wg