Co zrobić gdy...

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Co zrobić gdy...

przez erin 20 cze 2011, 22:48
Biorę asentrę od około roku, skończyłam na dawce 150 mg, razem w porozumieniu z psychiatrą stwierdziłam że to już koniec mojej "przygody" i lek ten zdziałał to co miał zdziałać na polu nazwijmy to nerwicowym. Zaczęłam szybciej schodzić z tej dawki, nie ma nic gorszego niż uzależnienie od tego typu leków - teraz tylko praca nad sobą i okazjonalnie xanax 8) .

Przechodząc do sedna, zalega mi całe opakowanie asentry 50 i nie wiem co mam z nim zrobić, termin ważności (2015) jest ciut daleki i szkoda mi wywalić je do kosza bądź przeterminowanych leków. Aha, wiem że na forum jest odgórnie ustalony zakaz handlowania lekami więc zaznaczam że to nie jest w żadnym wypadku "oferta handlowa".

(Wyprzedzając pytania, nie mam nikogo znajomego kto potrzebował by takich leków)

pozdrawiam
erin

Co zrobić gdy...

przez Korba 20 cze 2011, 22:49
erin, oddać do szpitala na przykład.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Co zrobić gdy...

przez erin 20 cze 2011, 23:16
Czy to działa w ten sposób? Normalnie idę do szpitala i oddaję ten lek? Aha i pytanie czy mogę oddać do apteki?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Co zrobić gdy...

przez Angst 22 cze 2011, 22:25
Bardzo w to watpie, ze mozna leki oddac w szpitalu. Bo niby co ten szpital ma z tym zrobic? Napewno nie podawac pacjentowi! Szpitale pobieraja leki od swojej apteki szpitalnej i tylko wtedy maja gwarance ze z lekiem jest wszystko ok. Zaden odpowiedzialny szpital by nie wzial od Ciebie lekarstw nawet jesli jeszcze nie sa przeterminowane. Jestem nawet pewien ze jest to surowo zabronione. Tak samo jest to z normalnymi aptekami. Mozesz ten lek tam oddac ale zadna odpowiedzialna apteka nie wyda tego leku ponownie tylko go najwyzej moze za Ciebie wyrzucic.
I ja uwazam, ze tak to jest slusznie, bo kto zagwarantuje, ze ten lek jest oryginalny, nie manipulowany lub byl w odpowiednich warunkach przechowywany???

Co zrobić gdy...

przez Lord Kapucyn 22 cze 2011, 22:32
Jedno jest pewne - niepotrzebnych i przeterminowanych leków nie wolno wyrzucać do śmieci. Trzeba je przekazać do apteki, która uczestniczy w programie zbiórki takowych leków lub specjalnie oznakowanego kontenera. Z apteki zostaną one przekazane do spalarni odpadów medycznych, a tam poddane utylizacji.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Co zrobić gdy...

przez Robanix 23 cze 2011, 01:14
Ogłaszać na forum chęci pozbycia się leków nie można, ale wystarczy poczytać co kto bierze :mrgreen: i ewentualnie zwrócić się bezpośrednio do danego człowieka ;) . Szczególnie, gdy chce się lek oddać, a nie sprzedać. Co prawda akurat sertralina (asentra) jest tania, ale dla niektórych osób i parę złotych oszczędności się liczy. W aptece lub szpitalu faktycznie lek oddadzą do zniszczenia, a zwyczajnie szkoda niszczyć coś, co może się komuś przydać.
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
Stanisław Jerzy Lec

Sortuj wg