Wpływ leków antydepresyjnych na wzrok

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Wpływ leków antydepresyjnych na wzrok

Avatar użytkownika
przez Margolka 07 cze 2011, 10:35
Jestem w trakcie leczenia Escitilem, po zwiększeniu dawki na 10 mg zauważyłam,ze mam okresowe pogarszanie się wzroku. Czasami patrząc z daleka na duże napisy w tramwaju lub z bliska np na ekran litery rozmywają mi się, potem wszystko wraca do normy. Niebawem przechodzę na Citronil, tam w ulotce wyraźnie pisze, że mogą po nim następować kłopoty z akomodacją. Czy mieliście podobne problemy? Czy antydepresanty pogarszają wzrok chwilowo czy też mogą go uszkodzić trwale?
och życie czemu tak pędzisz?
nie dajesz sercu oddechu
czy kiedyś za tobą nadążę?
czy umrę nawet w pośpiechu?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1068
Dołączył(a)
29 mar 2011, 16:25
Lokalizacja
Kraków

Wpływ leków antydepresyjnych na wzrok

Avatar użytkownika
przez err 07 cze 2011, 11:26
Chwilowo tak, ja tak miałem gdy brałem wenlafaksynę, raz widziałem dobrze, raz źle.
Avatar użytkownika
err
Offline
Posty
399
Dołączył(a)
08 maja 2011, 12:16
Lokalizacja
KRK

Wpływ leków antydepresyjnych na wzrok

Avatar użytkownika
przez Lord Kapucyn 07 cze 2011, 16:51
Osobiście nigdy nie doświadczyłem żadnych problemów ze wzrokiem po antydepresantach. A trochę ich przerobiłem (citalopram i escitalopram też). Przyczyn pogorszenia widzenia upatrywałbym się gdzie indziej.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Avatar użytkownika
Offline
Moderator/ R2 - D2
Posty
14243
Dołączył(a)
05 maja 2011, 00:00

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wpływ leków antydepresyjnych na wzrok

Avatar użytkownika
przez err 08 cze 2011, 07:43
Mnie wzrok pogorszył się gdy zacząłem brać antydepresanty, a konkretnie Efectin. Nawet w ulotce skutkami ubocznymi jest pogorszenie wzroku.
Avatar użytkownika
err
Offline
Posty
399
Dołączył(a)
08 maja 2011, 12:16
Lokalizacja
KRK

Wpływ leków antydepresyjnych na wzrok

przez malibu 08 cze 2011, 09:09
Ja nie zauwazyłam aby po lekach było gorzej,ale jesli tak jest u was to jest to działanie uboczne leku i na pewno minie po ich odstawieniu.
Offline
Posty
414
Dołączył(a)
09 maja 2011, 12:29

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

Przeskocz do