Lek znieczulający podczas podróży na około 30h

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Lord Kapucyn 10 maja 2011, 17:23
Mówisz o osobach, które cierpią na Zespół Zależności Alkoholowej i w których funkcjonowaniu psychospołecznym pojawiła się patologia (za sprawą mechanizmu nałogowego regulowania uczuć, zaprzeczeń i iluzji oraz rozdwojonego i rozszczepionego "ja"). Alkohol w początkowej fazie działa pobudzająco na OUN i układ krążenia. Może być przyczyną zachowań agresywnych, ale jest to bardzo indywidualna kwestia. Jednak w dalszej perspektywie, jako że jest związkiem chemicznym należącym do grupy depresantów, działa uspokajająco.

Ujmując rzecz naukowo, alkohol należy do depresantów, co nie oznacza jednak, że wpędza w depresję. Oznacza tylko, że spowalnia aktywność ośrodkowego układu nerwowego, tak że informacje wędrują dłużej wzdłuż włókien nerwowych. Stajemy się bardziej odprężeni i zbyt pewni swoich możliwości, przy czym zdolność reakcji jest obniżona, a mowa staje się bardziej poplątana. Dzieje się tak dlatego, że alkohol wypiera cząsteczki wody otaczające komórki nerwowe, to zaś z kolei wpływa na ruch naładowanych elektrycznie atomów odpowiedzialnych za przekazywanie informacji wzdłuż włókna nerwowego. Alkohol spowalnia również ruch cząsteczek - przekaźników chemicznych - przenoszących informację między komórkami.

Natomiast zgodzę się z Tobą, że w świetle najnowszych badań WHO (za wyjątkiem zatajonej stronnicy raportu) szkodliwość "trawki" jest relatywnie niższa niż alkoholu. Dodatkowo maryśka nie uzależnia fizycznie.

@Autor

Musisz po prostu poprosić lekarza o jakiś anksjolityk. Może Relanium?

-- 10 maja 2011, 17:55 --

Oczywiście nie zachęcam do spożywania alkoholu. Sam żyję we względnej abstynencji.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Korba 10 maja 2011, 18:14
To nie jest temat o alkoholu!
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez gymkid 13 maja 2011, 02:38
Dostałem od lekarza 14 tabletek 0.25 mg. Liczę ze 0.5mg na mnie podziała. Powinno starczyć. Jak coś to w pl pójdę do lekarza i poproszę o wieecej. W niedzielę chcę się gdzieś przejechać i sprawdzić dawkę 0.25 na początek. Jak to ma działać 8h to powinno starczyć na styk. Dam znać w niedzielę wieczorem. Trzymać kciuki :hide:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Badziak 13 maja 2011, 09:24
Czekam na relacje i trzymam kciuki :great:
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez linka 13 maja 2011, 09:27
gymkid, tylko nie prowadź po tym przypadkiem .
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez paradoksy 13 maja 2011, 09:36
gymkid, może rzeczywiście spróbuj sobie zażyć 1 dawkę dzień wcześniej, żeby zobaczyć jak na Ciebie działa.
bo jedziesz autokarem z nikim znajomym, tak? kimś, kto by Cię doglądał?
a jak sobie walniesz małą dawkę i odpłyniesz całkiem, to ktoś Cię może np. okraść.... albo prześpisz swój przystanek...
paradoksy

przez Zenonek 13 maja 2011, 10:32
hehe dobra, 0,25 to tyle co nic, bedzie dobrze jak to w ogole poczujesz.

Sproboj jak dziala na ciebie pierwsze 0,25, jak nie bedzie efektu to w inny dzien 0,5.

To sa i tak bardzo male dawki.

przez linka 13 maja 2011, 10:36
Zenonek, nie, to są normalne dawki.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez gymkid 13 maja 2011, 20:09
W 1 stronę jadę z moja dziewczyna wiec spoko, gorzej powrót bo wracam sam. Moja psycholog powiedziała żebym walnal w niedziele rano 0.5 mg i nigdzie nie jechał i słuchał jak działa i mam zadzwonić do niej wieczorem. Wiec odpuszczam te 0.25 i idę od razu z 0.5

przez bliksa 13 maja 2011, 20:12
gymkid, tydzien temu jechalam 25 godzin autokarem do wloch, moj sposob na lek to 2 mg xanaxu SR, pomoglo.
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez Michuj 15 maja 2011, 15:51
Bierzesz 2 x zolpidem, idziesz w kimono na pare godzin, przebudzasz się, znowu zolpidem, kimono itd... ;) ja tak robiłem
Michuj

przez 19_latek 15 maja 2011, 18:08
Najgorsze bedzie kilkanascie minut, jesli to przetrzymasz to pozniej juz nie bedziesz czuł lęku. Co jakis czas lęk bedzie wracal ale bedzie juz słabszy i poradzisz sobie z nim.

Ja bym wział cloranxen 5mg, na mnie dzialal w najgorszych sytuacjach.
19_latek

przez gymkid 16 maja 2011, 18:46
@Amon_Rah

Bo sram po majtach myslac o samolocie.

Relacja z dawki 0.5mg.
Wzialem wczoraj ok 11 i mnie lekko zmulilo. Nie odczulem wiekszej rozniecy procz sennosci. Ok 17 bylem tak spiacy ze musialem kimnac do 19. W miedzy czasie wypilem 2 kawy. Gdy wstalem kompletnie leku juz nie czulem, że działa. Moge teraz powiedziec smialo ze dawka 0.5mg mnie zamula ale nie niszczy objawow leku w wiekszym stopniu. Tzn jestem spokojniejszy ale nie zabija leku. Probowalem przejsc przez nieznany most wczoraj. Udalo sie ale bardziej obstawialbym metode cwiczen niz tabletki (most wczesniej oswojony ze tak powiem)
Dzisiaj znow wzialem 0.5 mg bo moja psycholog wczoraj wieczorem powiedziala ze regularna dawka codziennie bedzie mocniejsza. Wzialem. Pojechalem do nowej miejscowosci autokarem. Nie balem sie az tak, wiec super. Znalazlem tam jakis most nad autostrada. Doszedlem do polowy i dostalem ataku paniki. Dobrze ze bylem z dziewczyna. Jutro z nia mam wizyte ale chyba walne na podroz po 1mg co 8 godzin bo nie działa tak mocno jak myslalem. Jest cos mocniejszego od tego Xanaxu ? Ogolnie dodam ze dzisiaj po tym Xanaxie smialo prowadziłem pewnie auto. Fakt wybilem od rana 2 kawy bo wkurza mnie ta sennosc. Za 2 godziny jade na tenisa bo dobija mnie tez siedzenie w domu i czekanie do czwartku na wyjazd

Prosze dalej o rady

Moja psycholog zasugerowala tez samolot ale sie go tak kurde boje ze Xanax nie daje rady przezwyciezyc to. Macie jakies pomysly na jakis mocniejszy lek ?

-- 16 maja 2011, 18:49 --

Acha nie kumam mozliwosci uzalezniajacych tego typu lekow. Na szczescie nie mam takich akcji ze musze brac leki na codzien, ale tak szczerze wam powiem ze doczekac sie moge jak z niego zejde bo mam dosc tego otepienia po nim...ehhh

przez uzytkownik 16 maja 2011, 18:58
Ogolnie dodam ze dzisiaj po tym Xanaxie smialo prowadziłem pewnie auto.

To nie rób tego więcej. Jak Cię przydybią, to będziesz tak samo traktowany jak pijany za kółkiem.
Nawet ostatnio widziałem ten narkotest w programie GLINY w TVNTURBO. Zdążyłem wyłapać, że było kilka pozycji z diodami w tym amfetamina, THC i BENZODIAZEPINY - generalnie było z 7 pozycji.
uzytkownik

Sortuj wg