Złośliwy zespół serotoninowy

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Alter-Super-Ego 31 mar 2011, 00:25
Cześć, wygląda to bardziej na hipochondrię. Bardzo popularna u nas, "odważnych inaczej". Należy odstawić Wikipedię ;) Jeśli rzeczywiście boisz się o zdrowie - zadzwoń do lekarza. Bez urazy ;)
Marian Alter-Super-Ego
"Wielki bowiem jest magnetyzm serc ludzi popieprzonych"
http://www.alter-super-ego.pl/

przez CichoCiemny 01 kwi 2011, 06:13
Odstaw leki.
CichoCiemny

przez smootny 06 kwi 2011, 17:07
A mi to wygląda na typową akatyzję.

Stosujesz jednocześnie SSRi i SNRI, to jest połączenie wręcz koszmarne dla ludzi lubiących spokój i wyciszenie.

SSRI (escytalopram, Lenuxin) same w sobie moga spowodować "objawy niespokojnych nóg" (wręcz klasyczny objaw akatyzji spowodowanej obniżeniem aktywacji receptorów dopaminy D2 !), a SNRI czyli ten Twój Lafayette czy jak mu tam (wenlafaksyna) blokują jak powszechnie wiadomo wychwyt zwrotny noradrenaliny (działa prawie jak adrenalina - hormon stresu - tyle że w mózgu głównie), która jest neuroprzekaźnikiem stresowym, lękotwórczym, anorektycznym (powoduje jadłowstręt) i sama może powodować niepokój psychoruchowy i trudności ze snem.

Moja rada: przestań się faszerować wenlafaksyną, która Cię napędza niezdrowo i niepotrzebnie. Pozostań przy escytalopramie, a jeśli nadal po paru dniach będą Ci dolegać objawy o jakich piszesz, to pomyśl o zmianie leku np. na sertralinę.

Ale najlepiej to skonsultuj się ze swym lekarzem! :!:

Poza tym, zespół serotoninowy nie jest nazywany złośliwym, pomyliło Ci się z NMS czyli złośliwym zespołem poneuroleptycznym. Choć objawy częściowo się pokrywają.
Amisulpryd w niskich dawkach.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg