jak bede czuł się po lekach?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

jak bede czuł się po lekach?

przez dekiell 01 mar 2011, 22:59
pytanie jest proste, jak to dokładnie czujecie się po lekach ?

mijają lęki - możecie wychodzić do ludzi normalnie się czuć przy nich?
mijają drgawki nóg oraz drgania ciała ?
mijają napady gorąca, dreszczy ?

jak to w ogóle jest ? ! jak będzie z myślami w mojej głowie ? !

jak bede czuł się polekach?

przez linka 01 mar 2011, 23:04
dekiell, nie ma odpowiedzi na to pytanie :)
Każdy po lekach czuje się inaczej. Prawidłowo dobrane leki powinny zniwelować objawy nerwicy i depresji. Więc tak: mijają lęki, mijają drgawki, napady gorąca i dreszcze. Wszystko to powinno powoli stawać sie coraz delikatniejsze i zanikać. Trzeba tylko pamiętać, ze leki antydepresyjne długo się rozkręcają, zmiana biochemii mózgu musi potrwać........
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Anna R. 02 mar 2011, 10:56
Ja się czuję psychicznie po antydepresantach zasadniczo gorzej niż bez- chyba wynika to ze specyfiki mojego schorzenia. Odnoszę wrażenie, ze te leki wywołują u mnie epizody hipomanii lub subdepresji naprzemiennie. Za to objawy somatyczne zniknęły- nie mam tachykardii ani arytmii, z żołądkiem tez lepiej, świetnie sypiam. Niestety lęki nadal są, a nawet przybrały na sile :?
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 03 mar 2011, 17:15
Anna R.,

Sertra na poczatku nasila lęki , to normalne, wiec nie ma co sie dziwic. Za to z czasem powinno to ustapic.

Ja nie czuje specjalnie dzialania przeciwlękowego Sertry, nawet po wielomiesiecznej terapii, ale tez na pewno nie powoduje lękow po pewnym czasie. Jej dzialanie jak to okreslil moj lekarz takie rownowazaca-lekko uspokajace, nie ma co sie spodziewac, ze lęki calkowicie znikna.

Tego to mozna oczekiwac po Seroxacie czy Amitrypie.

przez kasia000 04 mar 2011, 08:05
ZENONEK to samo powiedziała moje lekarka..sertralina działa na lęki napewno ale silniej paroksetyna.
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez Anna R. 04 mar 2011, 09:26
U mnie na lęki najlepiej działał mix fluoksetyna-olanzapina. Ale równie dobrze czułam się na klomipraminie- ona ma również silne działanie przeciwlękowe.
Herbert Grönemeyer

przez linka 04 mar 2011, 09:30
Anna R., Zenonek, kasia000, otwórzcie sobie własny temat .....bo jak już pisałam wszędzie gdzie się razem pojawicie ciągle jest to samo...... :roll:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez dekiell 04 mar 2011, 13:20
a myśli te takie dziwne które wywołuję lęk też baj baj :D ?

ciekawe ciekawe, ja się nie mogę doczekać aż odwiedzę lekarza, czekam tylko na to aż minie te cholerne uczucie gorąca/dreszczy/paniki/drgania mięśni i aż się polepszy myślenie :)

przez linka 04 mar 2011, 13:21
dekiell, no takie mają zasadnicze działanie te leki mają likwidować natrętne myśli......
Przyjaciel forum

przez Zenonek 04 mar 2011, 13:24
dekiell,

SSRI to sa naprawde "fajne" leki, przewaznie sa dobrze tolerowane i calkiem niezle dzialaja wlasnie m.in. na takie objawy jak twoje.

przez Anna R. 04 mar 2011, 16:10
Jeśli antydepresant jest dobrze dobrany to lęki, natręctwa i objawy somatyczne powinny minąć.
Herbert Grönemeyer

przez gosia hd 04 mar 2011, 17:45
WITAM SERDECZNIE.Chciałabym się poradzić co do leków.Ja jestem po odstawieniu benzodiazepin (ZOMIREN,XANAX) które brałam przez pięć lat.Myślałam że jeśli odstawię wszystkie leki będzie wszystko o.k.jednak nie jest.jestem przerażona bo nerwy się ciągle nasilają,nic mi się nie chce nawet wstać rano z łóżka,nic mnie nie cieszy i zamiast lepiej to z dnia na dzień jest gorzej.Wróciłam do brania Miansec ale po nich tylko dobrze śpię no i może jestem troszkę spokojniejsza.czy możesz mi napisać jak działa sertralina i olanzepina i jak się po nich czujesz.czy są to leki uzależniające?Nie wiem czy jeszcze jest możliwe żebym mogła być szczęśliwa tak jak przed braniem( benzo) może te leki by mi pomogły.Gosia

przez Zenonek 04 mar 2011, 17:59
gosia hd,

Po pierwsze u kogos sie leczylas ? Jak moglo dojsc do tego, ze bralas przez 5 lat silnie uzalezniajacy lek ?

Po drugie masz tylko i wylacznie jedna, jedyna opcje - musisz isc do psychiatry.

Dobra wiadomosc jest taka, ze leki antydepresyjne powinny ci pomoc.

przez dekiell 05 mar 2011, 11:06
to normalne przy nerwicy lekowej ze czuje jak mi z niepokoju skaczą bebechy ?? ;|
i ciagle dreszcze ?

Sortuj wg