Czy to w ogóle działa?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Czy to w ogóle działa?

przez Badziak 28 lut 2011, 22:17
Czy ja stawiam diagnozę? Czy napisałam gdzieś 'na pewno ma osobowość narcystyczną'? Dodatkowa wiedza jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a jeśli autor widzi w sobie część symptomów to dodatkowy powód, żeby skonsultować to z lekarzem.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Czy to w ogóle działa?

przez paradoksy 28 lut 2011, 22:19
aste92, a spróbuj pójść do innego psychiatry, opisać wszystko i zobaczyć, jaką on da Ci diagnozę.

Badziak, ........... brak słów.
Praktycznie każdy, kto sobie to poczyta znajdzie parę cech, które zgadzają się z jego osobowością. Co nie znaczy, że ma osobowość narcystyczną. :roll:
Więc tutaj całkowicie popieram zdaniepiotrka_d04.
paradoksy

Czy to w ogóle działa?

przez Badziak 28 lut 2011, 23:03
Jeśli ktoś nie potrafi właściwie korzystać ze zdobytej wiedzy to już nie mój problem. :roll:

Praktycznie każdy, kto sobie to poczyta znajdzie parę cech, które zgadzają się z jego osobowością. Co nie znaczy, że ma osobowość narcystyczną. :roll:

Po raz kolejny podkreślam, że nie napisałam, że ma osobowość narcystyczną. To, co kolega opisuje skojarzyło mi się akurat z tym. W większości tematów tutaj na forum ktoś opisuje co mu dolega, a reszta komentuje 'może to nerwica natręctw/wygląda to na depresję, skonsultuj się z lekarzem'. Nie napisałam nic odmiennego. Co do drugiej części zdania też się nie zgadzam. Nie każdy, bo ja akurat nie znajduję w tej osobowości nic co by do mnie pasowało. Tyle ode mnie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czy to w ogóle działa?

przez Badziak 01 mar 2011, 02:25
piotrek_d04 napisał(a):jeżeli przychodzi tutaj ktoś ze stwierdzoną nerwicą i wyszukuje sobie Bóg wie czego to traktujemy to jako objaw bo na tym polega nerwica i staramy się to wyperswadować....

Przecież on nie ma stwierdzonej nerwicy, tylko depresję! Czytaj uważniej.
może i potrafi ale często w nerwicy występuje mechanizm błędnego koła i pomimo, że człowiek potrafi korzystać z informacji wkręca sobie coś....

Po raz kolejny - napisał, że bierze leki na depresję, nie na nerwicę.

i powinnaś poczuwać się do odpowiedzialności i myśleć zanim coś napiszesz bo czasami pomimo dobrych intencji przynosi to więcej szkody niż pożytku..

Idąc tym tropem nauczyciele wychowania do życia w rodzinie powinni się poczuwać do winy za ewentualne ciąże. Wiedzy nigdy dość.

Sortuj wg