Neuroleptyki/leki przeciwpsychotyczne.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez AlexCCC2 20 lis 2015, 16:28
Co działa na lęki lepiej zolafren czy perazyna ?

przez Bezpseudonimowiec 03 gru 2015, 00:02
Cześć, przydałaby mi się opinia.

Będzie to już 3-ci tydzień, jak biorę przepisany mi Rispolept. Początkowo w dawce 0,5 mg., w następnym tyg. lekarz zwiększył tę małą dawkę do 1-go mg.. Może napiszę najpierw o jednej swojej wątpliwości. Mam na 183 cm wzrostu niewiele ponad 100 kg wagi, czy wobec takich parametrów fizycznych wymienione dawki nie są za małe, żeby wpłynęły na mnie odczuwalnie? Jednak poza tym, chciałem się dowiedzieć, czy lek ten pomoże mi w moim problemie zw. z pójściem do pracy. Polega on na tym, że samo wyobrażenie sobie siebie w jakimś zakładzie pracy wywołuje we mnie paniczny lęk. Jest on tak silny, że o ile kiedyś potrafiłem próbować zastanawiać się nad jego źródłami, tak obecnie ta irracjonalna emocja przysłania mi wszystko i niechętnie reaguję na próby racjonalizowania jej. Do tej pory nie zarejestrowałem żadnych bardziej wyraźnych efektów zażywania tego leku, a przypomnę, że stosuję go już 3-ci tydzień. Moja niecierpliwość ma swoje źródło w tym, że jutro mam wizytę w Urzędzie Pracy, a jest bardzo prawdopodobne, że zaproponują mi jakąś pracę. Nie wiem, czy będzie to na miejscu odpowiedzieć im, że nie jestem zainteresowany. Natomiast z drugiej strony ze względu na opisane powyżej problemy tkwię w domu już bardzo długo i gdyby nie blokady wewnętrzne, naprawdę chętnie poszedłbym do nowej pracy. Jutro mam także wizytę u psychiatry i w związku z tym wszystkim naszła mnie myśl, aby może u lekarza z propozycją przepisania mi jakichś leków z rodzaju uspokajających, dzięki którym mógłbym podjąć tę nową pracę i stosowałbym je, dopóki efekty osiągnięte na psychoterapii (na którą uczęszczam od 2 m-cy) i dzięki Rispoleptowi nie spowodują, że będę mógł je odstawić, nie rezygnując przy tym z pracy. Pomyślałem o benzodiazepinach i zacząłem właśnie robić research internetowy. Na tyle jednak, na ile w tych lekach się orientuję, mam duże wątpliwości, czy psychiatra przystanie na ten pomysł.

przez von 16 gru 2015, 03:26
Czy komukolwiek spóźniał się okres przez kwetiapine?
von

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 16 gru 2015, 03:40
von napisał(a):Czy komukolwiek spóźniał się okres przez kwetiapine?

Neuroleptyki mogą generalnie zaburzać cykle menstruacyjne poprzez wpływ na gospodarkę hormonalną(m.in. elewacje poziomu prolaktyny). Teoretycznie kwetiapina jest jednym z niewielu neuroleptyków, które nie podwyższają stężenia prolaktyny albo podwyższają je w minimalnym stopniu, ale nie można tego wykluczyć.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez zalezna 19 gru 2015, 18:56
zalezna

przez Siarlek 21 gru 2015, 18:53
zelazna, ja ci polecam zmianę forum. Proponuję żebyś spróbowała bioenergoterapii, praktyk religijnych, kurację naturalną, dietę bezglutenową. Coś w sam raz dla ciebie. W takich tematach będziesz czuła się lepiej i będziesz rozumiana przez innych.
Teraz: Ketilept 25 mg
Kiedyś: brałem je wszystkie https://www.youtube.com/watch?v=lqnB_L3YHvE

przez coccinella 21 gru 2015, 21:06
jestem w trakcie czytania wątku, ale chciałam zapytać czy jest tu ktoś na kogo nie działają leki typi SSRI i tego typu, a dopiero neuropletyki coś ruszyły?
Nie chce mi się.

przez Siarlek 22 gru 2015, 02:33
Hej coccinella! No u mnie to niestety SSRI nic nie działały. Brałem paroksetyne, wenafleksyne, escitalopram, mirte + paro, britnellix! Leki działały 2-4 tygodni. A tak to żadnych rezultatów a zjechało na to półtora roku. Ostatnio biorę ketilept. Zaczynałem od 25mg. Teraz biorę 200mg. Lek biorę od 2 miesięcy i muszę powiedzieć, że to pierwszy lek na który jako tako funkcjonuje. Czasami jest gorzej, a jest tydzień czy parę dni, że czuję się świetnie, ale jedno jest pewne, jest to najlepszy lek jaki brałem, dodatkowo, nie mam żadnych skutków ubocznych. Na ssri to: obniżone libido, problemy ze snem - nie mogłem zasnąć ani się dobudzić, tycie.
Myślę, że takich debili jak ja jest więcej. Szczególnie, że często ludzi leczy się SSRI a potem się okazuje, że mieli CHAD II. Ostatnio pod kwetiapiną jakaś dziewczyna też napisała, że dopiero 300 mg kwety podziałało na jej depresję a wcześniej wszystkie SSRI do wyrzucenia.

przez coccinella 28 gru 2015, 22:54
Siarlek napisał(a):Hej coccinella! No u mnie to niestety SSRI nic nie działały. Brałem paroksetyne, wenafleksyne, escitalopram, mirte + paro, britnellix! Leki działały 2-4 tygodni. A tak to żadnych rezultatów a zjechało na to półtora roku. Ostatnio biorę ketilept. Zaczynałem od 25mg. Teraz biorę 200mg. Lek biorę od 2 miesięcy i muszę powiedzieć, że to pierwszy lek na który jako tako funkcjonuje. Czasami jest gorzej, a jest tydzień czy parę dni, że czuję się świetnie, ale jedno jest pewne, jest to najlepszy lek jaki brałem, dodatkowo, nie mam żadnych skutków ubocznych. Na ssri to: obniżone libido, problemy ze snem - nie mogłem zasnąć ani się dobudzić, tycie.
Myślę, że takich debili jak ja jest więcej. Szczególnie, że często ludzi leczy się SSRI a potem się okazuje, że mieli CHAD II. Ostatnio pod kwetiapiną jakaś dziewczyna też napisała, że dopiero 300 mg kwety podziałało na jej depresję a wcześniej wszystkie SSRI do wyrzucenia.

dzięki za ten post.
trochę mam obawy przed braniem takich silnych leków, bo przecież ja mam "tylko" dystymię... :/ no ale z drugiej strony, skoro nic innego nie działa, to może spróbowac?
Nie chce mi się.

przez Siarlek 04 sty 2016, 02:46
Na nerwicę lepsza jest kwetiapina xr czy zwykła?
Czy to w ogóle ma jakąś różnicę?
Teraz: Ketilept 25 mg
Kiedyś: brałem je wszystkie https://www.youtube.com/watch?v=lqnB_L3YHvE

przez Bagatelka 15 sty 2016, 17:56
Jaki neuroleptyk atypowy najlepiej pasuje do olanzapiny?

przez Don Kamillo 30 sty 2016, 18:29
Zadam to pytanie w tym temacie bo to aktualnie (neuroleptyki) najbardziej pomagają ale nie za bardzo.

Skonczyłem z SSRI i nasennymi 5 miesięcy temu, życie troche nabrało barw wiadomo, daje rady, nie ciągnie mnie do tego ale mam jeden poważny problem - trzęsące się ręce.

Jak temu zaradzić, chociaż doraźnie w czasie egzaminów ? Mam taki zawód, ze trzesące ręce powaznie utrudniają mi prace, i każdy egzamin to jest masakryczna męczarnia, Xanax średnio pomaga, nie potrzebuję tego na codzień, tylko w sytuacjach stresowych.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez ziomus0812 03 lut 2016, 12:48
Może betablokery - np. propranolol?

przez sebastian86 04 lut 2016, 13:14
bral ktos kwetaplex (kwetiapine)?
We Are The Champions 2016(L)

Sortuj wg