Neuroleptyki/leki przeciwpsychotyczne.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Lord Kapucyn 31 paź 2015, 21:32
Siarlek, Coś w ten deseń. ;) Po prostu kwetiapina /norkwetiapina w stosunku do pewnych receptorów posiada wyższe powinowactwo niż do innych, w danej dawce. Żeby tyknąć histaminę(blokada receptora histaminowego H1) potrzebne jest niskie stężenie(-> mała dawka), bo kwetiapina/ norkwetiapina mają wysokie powinowactwo do tego receptora. Żeby tyknąć resztę receptorów, na końcu receptory dopaminowe potrzebne są wyższe stężenia(-> wyższe dawki) bo do tych receptorów kwetiapina/ norwketiapina posiada już , rosnąco , coraz niższe powinowactwo. Więc tak, można tak powiedzieć.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez cyklopka 31 paź 2015, 22:06
Czyli jak jest blokada H1 to powinien działać przeciwalergicznie?
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez Lord Kapucyn 31 paź 2015, 22:21
Hmm, bardzo dobre pytanie. Większość atypowych neuroleptyków jest antagonistami, albo ściślej mówiąc odwrotnymi agonistami , receptora histaminowego H1. Także mirtazapina, mianseryna i inne leki. Obniżają konstytucjonalną aktywność tego receptora, sprawiając, że histaminie jest trudniej go aktywować, przez co wywierają efekty działania typowe dla antagonistów. Abstrahując- taka hydrokysyzyna, która jest antyhistaminikiem I generacji i łączy blokadę/ (odwrotny agonizm) receptora H1 z blokadą receptora serotoninowego 5-HT2a ma wskazania zarówno jak lek przeciwalergiczny do dermatoz, a także jak lek uspokajający, przeciwlękowy w psychiatrii. Wynika to stąd, że antyhistaminiki I generacji przenikają w większym stopniu przez barierę krew-mózg i są zdolne blokować receptory H1 w oun. A poza oun te receptory są też rozlokowane szeroko w mięśniach gładkich, sercu, w komórkach śródbłonka naczyniowego .

Krótko mowiąc- w teorii powinny wykazywać pewne działanie przeciwalergiczne/ przeciwzapalne. Ale być może to zależy od selektywności- gdzie konkretnie blokują te receptory histaminowe H1. W oun na pewno= senność, "zamuła" po konkretnych neuroleptykach.

Dobre pytanie, muszę się nad tym pochylić i zastanowić.

Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cyklopka 31 paź 2015, 22:27
Dark Passenger, no właśnie musi być coś nieoczywistego, bo jak brałam małą dawkę, coś koło 25-75, to miałam problemy z oddychaniem przez nos. A przy połączeniu mirty z kwetą i Dębowym Mocnym dostałam takich duszności, że szkoda gadać :hide:
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez zalezna 01 lis 2015, 05:02
Dark Passenger napisał(a):Nikt przecież Cię nie zmusza do ich brania. Z tego co się orientuję leczysz się ambulatoryjnie, a nie w szpitalnictwie zamkniętym, nie jesteś ubezwłasnowolniona, jesteś pełnoletnia. Więc po co jej bierzesz?

nie biore ich problem mam w tym ze wywolaly u mnie trwaly skutki uboczne.
zalezna

przez Vengence 01 lis 2015, 07:37
zalezna napisał(a):
Dark Passenger napisał(a):Nikt przecież Cię nie zmusza do ich brania. Z tego co się orientuję leczysz się ambulatoryjnie, a nie w szpitalnictwie zamkniętym, nie jesteś ubezwłasnowolniona, jesteś pełnoletnia. Więc po co jej bierzesz?

Trwały to znaczy, ile czasu ??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez zalezna 01 lis 2015, 10:46
Vengence napisał(a):
zalezna napisał(a):

Trwały to znaczy, ile czasu

od ponad 2miesiacy w nieskonczonosc czyli niema tu granicy czasowej
zalezna

przez bonsai 01 lis 2015, 11:25
cyklopka napisał(a):Dark Passenger, no właśnie musi być coś nieoczywistego, bo jak brałam małą dawkę, coś koło 25-75, to miałam problemy z oddychaniem przez nos.

Też chciałbym to wiedzieć! Hydroksyzyna, prometazyna, a nawet chlorprotiksen - nie da się tego brać, bo nos od razu zapchany, sucho w ustach, oddychać nie można. Za to cetyryzna czy loratadyna (bez przekraczania bbb) - pełen luzik oddechowy. Czyli to musi być związane z przekraczaniem bbb i wpływem na oun. :bezradny: Nie dość, że człowiek po tym tyje, to jeszcze nos mu zatyka, lipa.

Dark Passenger, w wątku o mirtazapinie napisałem, że jest ona odwrotnym agonistą H1, ale kolega Grabarz666 rzekł, że jest ona antagonistą (ja pamiętałem, że albo H1, albo 5-ht2c, wyszło, że odwrotny agonizm jest w odniesieniu do 5-ht2c). No to jak to jest w końcu?
bonsai

przez Lord Kapucyn 01 lis 2015, 11:42
Mirtazapina vs. 5-HT2c -

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... 18UMbXly-A ,

"This study confirms the significance of constitutive activity at the serotonin (5-HT) 2C receptor (5-HT2CR) in the presence of a selective inverse agonist, versus a neutral antagonist. It is the first to demonstrate that the antidepressant mirtazapine behaves as an inverse agonist at the 5-HT2CR. (...)"

http://www.biblioteca.cij.gob.mx/Archiv ... 882760.pdf

"Interestingly, mirtazapine and S32006 both behave
as inverse agonists at constitutively active 5-HT2C receptors
, (...)"

http://www.biomedcentral.com/1471-2202/13/65

"Mirtazapine historically has been considered to be an antagonist at 5-HT2C receptors, but more recently shown to exhibit inverse agonism at constitutively active 5-HT2C receptors. To help distinguish the roles for antagonism vs. inverse agonism, here we explored the ability of a more selective 5-HT2C inverse agonist, SB 206553 to attenuate meth-seeking behavior, and compared its effects to those obtained with 5-HT2C antagonists, SDZ Ser 082 and SB 242084. To do so, rats were trained to self-administer meth and tested for seeking-like behavior in cue reactivity sessions consisting of contingently presenting meth-associated cues without meth reinforcement. We also explored motor function to determine the influence of SB 206553 and SDZ Ser 082 on motor activity in the presence and absence of meth."

Mirtazapina vs. histaminowy H1-

http://digitalarchive.maastrichtunivers ... 372/ASSET1

"Neurobiological factors modulating
H1-antihistamine induced cognitive
impairment"

Promotor:
Prof. Dr. J.G. Ramaekers
Co-promotores:
Dr. E.L. Theunissen
Dr. A. Vermeeren
Beoordelingscommissie:
Prof. Dr. W.J. Riedel (voorzitter)
Dr. A. Blokland
Prof. Dr. K.A. Brookhuis (Rijksuniversiteit Groningen)
Dr. M.A. Mehta (King’s College London, London, UK)
Prof. Dr. J.F.M. Smits

"Mirtazapine and mianserin clearly have H1 inverse agonism as their
most potent pharmacological property. Yet both drugs are dosed far above the
minimum dose needed to obtain maximal binding to H1 receptors (i.e. 30 mg
or more) , (...)"

"The effects of H1 inverse agonism by mianserin and mirtazapine on
actual driving performance has been assessed by means of a standardized road
tracking task in previous studies 8, 12"

http://epub.uni-regensburg.de/17824/1/D ... iothek.pdf

"Molecular analysis of the interaction
of the four histamine receptor subtypes
with antidepressant and antipsychotic drugs"

Prüfungsausschuss:
Prof. Dr. Dr. W. Wiegrebe (Vorsitzender)
Prof. Dr. R. Seifert (Erstgutachter)
Prof. Dr. Dr. E. Haen (Zweitgutachter)
Prof. Dr. J. Heilmann (Drittprüfer)

Tabelka na stronie 52, MIR = mirtazapina, jak widzisz wykazuje ujemną intristic activity na receptorze H1 , oznaczana jako odwrotny agonista.

Moderator/ R2 - D2

przez Don Kamillo 01 lis 2015, 20:48
Nie wiedziałem gdzie to napisac więc napisze w temacie który jest mi najbliższy (po tym problem stosunkowo ustaje)

Czy sa jakieś metody walki z trzesącymi się rekoma oprócz neuroleptyków i innych proszków (psychotropów typu SSRI itd) ? Czy może to być spowodowane jakimś niedoborem jakiejś witaminy czy innych składników w organizmie ? Dostałem juz prawie szanse pewnego zawodu gdzie ręka mogłaby nie dyrgotać z nerwów, więc jest jakaś metoda by chociaż troche to zniwelować ? Nie chce zaprzepaścić kolejnej szansy która dostaje, bo juz zbyt wiele poszło w pizdu.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez Lord Kapucyn 01 lis 2015, 20:52
Don Kamillo, Unikaj kofeiny, suplementuj magnez, potas, ewentualnie spróbuj propranolol, albo biperyden(Akineton).

Moderator/ R2 - D2

przez Don Kamillo 01 lis 2015, 20:53
Dziękuję, postaram się dostosować.

Powiedz mi bo widzę że w tym siedzisz. Około ile trwa okres, gdy przechodzi zamuła po SSRI ? Dokładnie po fluoksetynie. Pojutrze mija równy miesiąc.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez Lord Kapucyn 01 lis 2015, 20:56
Pełny wash-out z fluoksetyny i jej metabolitów u wolnych metabolizerów można trwać do 5 tygodni nawet, więc poczekaj jeszcze trochę.

Moderator/ R2 - D2

przez Don Kamillo 01 lis 2015, 20:58
Zobaczymy, a jak na razie kupie sobie magnez i potas, przestane pić kofeine (co moze nie byc łatwe) a w pozniejszym czasie zapytam lekarza o te dwa leki, bo te drzenie rąk jest strasznie wkur... Dziękuje za pomoc.

Sortuj wg