Neuroleptyki/leki przeciwpsychotyczne.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Łączenie neuroleptyków

przez Jednakowoż 08 cze 2010, 09:50
O, te Torendo to risperidon, jak Rispolept, który ja biorę. Z tym że to faktycznie inna choroba, bo twoja to stricte taka, na którą mają działać neuroleptyki, natomiast nerwicowcy (no i pewnie ja, border) zawsze dostają małe dawki.

No nic, przełamię się i zapytam lekarza przy najbliższej okazji, bo ten Fluanxol jakoś bardzo ładnie mi się jawi - że niby działa akurat na to, na co mi potrzeba.

Ale to dopiero 17. Kurde. No nic, jakby co opiszę wrażenia z tego uroczego połączenia :)

zwiększanie dawki neuroleptyku

przez Mattej 14 paź 2010, 11:37
Mam pytanie odnośnie zwiększania dawki neuroleptyku. Poprzednie moje próby ze zwiększeniem olanzapiny z 5 mg do 15 mg nie powiodły się. Teraz robimy to z lekarzem stopniowo, na razie na 7,5mg. Czy przez pierwszych kilka dni/tygodni może być pogorszenie samopoczucia (niepokój psychoruchowy), a później te objawy mijają i lek się rozkręca? Nadmienię, że lek brać muszę i lekarz nalega na zwiększenie dawki.

Re: zwiększanie dawki neuroleptyku

przez kasia000 14 paź 2010, 12:21
a jak śpisz po nim?
kasia000

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mattej 14 paź 2010, 13:58
kasia000 napisał(a):a jak śpisz po nim?

Śpię bardzo dobrze, tzn. szybko zasypiam i budzę się 5-6 rano, tak więc śpię te 8-9h snem kamiennym.

przez kasia000 14 paź 2010, 16:02
moze kiedys wypróbuje;-) :D
kasia000

Podajcie mi nazwy neuroleptyki atypowych

przez Jeżozwierz 04 lis 2010, 16:35
Czy możecie napisać jakie pozostały mi do zjedzenia neuroleptyki atypowe?

Brałem, rysperidon, amisulpiryd, arypiprazol a teraz zyprazydon ale też mi szkodzi. Wiem, że pozostały mi kwetiapina i olanzapina. Ale wątpię czy mi lekarz je przepisze bo powodują mocno senność. Czy coś jeszcze?
Jeżozwierz

Re: Podajcie mi nazwy neuroleptyki atypowych

przez linka 04 lis 2010, 16:51
SELEKTYWNI ANTAGONIŚCI RECEPTORA D2
amisulprid - Solian,
sulpiryd - Sulpiryd,
rakloprid,
remoksprid,

NIESELEKTYWNI ANTAGONIŚCI RECEPTORA D2
klozapina -Clozapine, Leponex, Klozapol,
risperidon - Rispolept ,
kwetiapina - Seroquel,
olanzapina - Zyprexa,
ziprasidon - Zeldox

http://webcache.googleusercontent.com/s ... ient=opera

Używanie Google nie boli ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Atypowe neuroleptyki a zaburzenia rytmu serca

przez lunatic 07 lis 2010, 11:21
Witam
Chciałbym się dowiedzieć czy miał ktoś z Was do czynienia albo słyszał o możliwości wystąpienia ciężkich zaburzeń rytmu serca po lekach typu Sulpiryd, Solian, Fluanxol. Na ulotkach pisze, że odnotowywano z tego powodu nagłe zgony, że mogą wywoływać poważne zaburzenia, ale nic konkretnie, np. czy w niskich dawkach też, czy dopiero po przekroczeniu dawek terapeutycznych. Podobnie np. z amantadyną, pisze że rzadko może wywołać niewydolność serca ale nic poza tym. Zamieszczam link do artykułu na ten temat:http://www.ipin.edu.pl/ppn/archiwum/2006/1/t15n1_8.pdf

Re: Atypowe neuroleptyki a zaburzenia rytmu serca

przez 19_latek 07 lis 2010, 11:33
Bralem 3mg fluanxolu i nic mi sie nie dzialo. Czasami mi mocniej walnelo serce ale tak juz mam od kilku lat. Jaka dawke masz zamiar brac?
19_latek

przez lunatic 07 lis 2010, 11:39
Mam zapisane małe dawki, mają działać przeciwdepresyjnie ale boje się brać, ponieważ w przeszłości miałem zaburzenia rytmu serca (nierówne bicie),miałem nawet przepisane na to leki nasercowe, z kolei leki na serotoninę źle na mnie działają i mam zalecone właśnie neuroleptyki i nie wiem co robić

przez 19_latek 07 lis 2010, 11:40
lunatic,
Najlepiej spytaj lekarza, ja nim nie jestem wiec nie moge doradzic.
Powiem tylko ze Fluaxol na mnie nie dzialal wcale antydepresyjnie ani aktywizujaco, jedynie troche przeciwlękowo.
19_latek

przez lunatic 07 lis 2010, 11:52
Lekarz stwierdził że badania kliniczne tego nie potwierdzają ale w sporadycznych przypadkach może się coś takiego zdarzyć i tyle

Neuroleptyki a porost włosów

przez Magi43 23 lis 2010, 20:25
Czy neuroleptyki powodują wolniejszy porost włosów? Bo podobno tabletki antykoncepcyjne tak. Proszę o odp. Będę bardzo wdzięczna
spętana i opętana

Re: Neuroleptyki a porost włosów

przez linka 23 lis 2010, 20:29
Magi43 napisał(a): Bo podobno tabletki antykoncepcyjne tak.

Nie, tabletki antykoncepcyjne nie powodują wolniejszego rośnięcia włosów.... skąd w ogóle takie informacje?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg