Neuroleptyki/leki przeciwpsychotyczne.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Suicide_Bassline 24 lip 2015, 17:50
ja tam biore abilify juz 6 lat 15 mg i końska dawkę solianu 800 mg i sobie żyje na tych neuroleptykach ...
po prostu F.20 :yeah:

przez zalezna 24 lip 2015, 18:47
ja brałam rok z przerwami, dłużej nie zamierzam. już mam zmniejszone dawki , których i tak nie biorę/bądź mi się nie chce.
zalezna

przez Wudezet 27 sie 2015, 10:41
Jaki poleciacie neuroleptyk tzw. "nowej generacji", podobno jakieś są. Aktualnie jaki jedynie brałem to chlorprothiksen, i zastanawiam się nad tym czy jest jakaś lepsza alternatywa.
"Jeśli płacicie ludziom za to, że nie pracują, a każecie im płacić podatki gdy pracują, nie dziwcie się, że macie bezrobocie." ~Milton Friedman

amisulpryd 100mg 1-0-0
alprazolam 0,5-2mg doraźnie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ziomus0812 28 sie 2015, 14:37
Patrząc po statystykach wychodzi na to, że najskuteczniejszy jest amisulpryd. Z kolei risperidonu lepiej unikać.
paroksetyna 40mg + kwas walproinowy 150mg

przez qwerty1234 30 sie 2015, 22:44
Skutki uboczne po ketrelu są długotrwałe? Jak długo?

przez Siarlek 30 sie 2015, 22:48
A jakie skutki uboczne masz na myśli?
Teraz: Ketilept 25 mg
Kiedyś: brałem je wszystkie https://www.youtube.com/watch?v=lqnB_L3YHvE

przez qwerty1234 30 sie 2015, 23:02
Brak agresji, spadek libido, zmęczenie.

przez Siarlek 30 sie 2015, 23:16
nie to mija. Chociaż u niektórych jeżeli lek jest źle tolerowany to zamulenie może nie przejść - co pewnie masz na myśli brak agresji i zmęczenie, wtedy trzeba dobrać inny lek. Na pewno 2 tygodnie trzeba wytrzymać

przez zalezna 31 sie 2015, 00:02
w neuroleptykach najgorsze skutki uboczne to chyba dyskinezje pozne, drzenia rak, niekontrolowane mimowolne ruchy itakie tam. tego sie sama zreszta najb boje. a cale to pieprzenie wszystkich psychologow/psychiatrow o "nowych" bezpiecznych lekach to jedna wielka bzdura...
zalezna

przez padaka 01 wrz 2015, 14:42
Czego się tak boisz neuroleptyków i straszysz ludzi. :roll: Część tych bardziej szkodliwych neuroleptyków została już wycofana - chlorpromazyna, flufenazyna. Po drugie, nikt osobie z nerwicą czy depresją nie będzie przepisywać ryzykownych neuroleptyków jak klozapina, sertindol czy zyprazydon. Po trzecie żaden psychiatra nie będzie rąbał dawek schizofrenicznych nerwicowcowi czy depresantowi, a jedynie niskie ew. średnie.
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

przez Siarlek 01 wrz 2015, 15:38
Dokładnie poza tym jedyny trwały efekt uboczny, któremu tak na prawdę nie można zaradzić i monitorować to TD cała reszta albo mija z lekami albo można się badać(cukrzyca, cholesterol)

przez zalezna 02 wrz 2015, 15:25
padaka napisał(a):Czego się tak boisz neuroleptyków i straszysz ludzi. :roll: Część tych bardziej szkodliwych neuroleptyków została już wycofana - chlorpromazyna, flufenazyna. Po drugie, nikt osobie z nerwicą czy depresją nie będzie przepisywać ryzykownych neuroleptyków jak klozapina, sertindol czy zyprazydon. Po trzecie żaden psychiatra nie będzie rąbał dawek schizofrenicznych nerwicowcowi czy depresantowi, a jedynie niskie ew. średnie.

z tego co piszesz wnioskuje ze chyba malo w zyciu widzialas...
zalezna

przez padaka 02 wrz 2015, 22:05
Brałem wszystkie neuroleptyki(oprócz haloperidolu, klozapolu i sertindolu) w dawkach niskich jak i schizofrenicznych i to przez kilka lat, więc mi tu nie gadaj... :roll:
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

przez zalezna 02 wrz 2015, 22:21
ja bralam w duzych dawkach chyba z 5 roznych rodzajow neuroleptykow (oczywiscie tych ponoc bezpiecznych nowej generacji atypowych) i coz po roku czasu nie moge pozbyc sie drzenia rak i nie tylko...( i nie nie jest to objaw chorobowy) lecz skutek uboczny brania neuroleptykow( jak w ogole mozna przepisywac neuroleptyki osobom w depresji czy nerwicy?) dla mnie powinne one byc przeznaczone tylko dla osob z objawami schizofrenii i tyle. zaden z nich zreszta jak dotad mi nie pomogl, wiec wiem co mowie..
zalezna

Sortuj wg