Jak znacie odpowiedż na moje pytanie to pomóżcie;)

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez loozer21 07 lut 2011, 20:10
Witam mam 20 lat i obecnie jestem studentem II roku.Dobra i teraz przechodzę do rzeczy.A więc tak już od dawna miałem problemy z niską samooceną,lękami ale nic sobie z tego nie robiłem aż kiedyś zgadałem się z moim kolegą że on ma podobne problemy i poczęstował mnie swoimi lekami a był to fluanxol.Poczułem się wtedy dobrze nie przejmowałem się jak mijałem ludzi na chodniku którzy się śmiali(bo kiedyś myślałem że ze mnie).No i udałem się do psychiatry i po rozmowie przepisał mi owe leki.Spoko trochę mi pomogły ale to nie było to o co mi chodziło.Następnie po kilkunastu opakowaniach lekach poszedłem żeby mi je zmienił bo bałem się że się od nich uzależnię no i przepisał mu promazin.Ok też mi trochę pomogły i już prawie się wyleczyłem z tych lęków choć nie do końca bo np idziemy z kolegami ja skręcam do domu mówię nara oni odpowiadają ale potem mam"schizy" że mnie obgadują.Dobra ale teraz przechodząc do rzeczy.Po tych dwóch lekach czyli fluanxolu i promazinie jestem taki trochę "przyjebany"(za przeproszeniem).Ja jestem inteligentny(nie chcę byś nie skromny;)) i w ogóle wydaje mi się że mądry ale po tych lekach jestem otępiały raczej jak coś mówię teraz to bardziej na odczepkę nie chce mi się myśleć i w ogóle strasznie mało mówię.Są takie leki oczywiście na receptę którę pozwolą mi być bardziej rozmownym żebym miał "gadkę" i żebym korzystał w 100% z mojego intelektu podczas rozmów i w ogóle myśleniu.

-- 07 lut 2011, 19:39 --

Pomoże ktoś?

przez Paranoja 07 lut 2011, 20:58
a oprócz brania leków to na terapie chodziłeś? Bo tutaj leki to Ci za wiele nie pomogą a terapia
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez loozer21 07 lut 2011, 21:17
Owszem chodziłem tzn na terapie bardziej na spotkania z psychologiem było ich kilkanascie.Ale nie ma takich leków po których czlowiek jest bardziej rozmowny wydaje mi sie że są tata opowiadał kiedyś o takim panu który znim pracował i jak nie wziął leków to siedział jak myszka pod mietłą a jak wział to buzia mu sie nei zamykała.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Paranoja 07 lut 2011, 21:47
Gdyby na wszystko były leki, to nikt by nie miał zaburzeń osobowości, ani nerwicy ani depresji.

No proszę Cię, samymi lekami nie osiągniesz celów, a te Twoje spotkania z psychologiem to niestety zbyt mało.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez loozer21 07 lut 2011, 21:52
No ja rozumiem. Ale myślałem/wsumie dalej myśle że są leki na takie rzeczy będę musiał sie udac do psychiatry i z nim porozmawiał.Teraz może coś głupiego napisze no ale musze napisać kiedyś brałem amfetamine i właśnie po niej idealnie sie czułem tzn idealnie własnie mózg mi idealnie pracował tzn strasznie byłem bystry mówiłem inteligentne zarty i strasznie rozmowny byłem myślałem że jest coś takiego na recepte;p

przez Ray_Ban 07 lut 2011, 22:21
loozer21, po prostu amfetamina działa na ciebie jak na wielu innych ludzi alkohol. Z tchórza robi bohatera, całkowita przemiana. Zamiast iść do psychiatry może najpierw pójdź do zwykłego psychologa, zwykła terapia Ci powinna pomóc. A psychiatra przepisze ci nowe medykamenty od których się uzależnisz zrobi z Ciebie debila którym nie jesteś, i będziesz w gorszej sytuacji niż jesteś.
Pyzatym zacznij pracować nad swoja pewnością siebie to powie Ci każdy terapeuta.
Przemyśl co najbardziej przeszkadza Ci w sobie samym i zacznij to powoli zmieniać. Wtedy zmieni się twoje postrzeganie o sobie samym.
Przychodzi lekarz do baby, a baba rozkłada nogi, a lekarz ręce mówiąc :Nie jestem Ginekologiem:/

przez Zenonek 07 lut 2011, 23:24
No coz. Promazin to dosyc silny lek przeciwpsychotyczny...

Jezeli twoimi problemami jest "tylko" niska samoocena, lęki, brak smialosci....

To na takie objawy raczej podstawa sa leki z grupy SSRI, lekkie antydepresanty.

Mysle, ze Fluoksetyna moglaby byc dobra, lek ten czesto podnosi nastroj, dodaje pewnosci siebie i napedu.

W drugiej kolejnosci Sertralina , Escitalopram , Paroksetyna.

Chociaz mysle, ze powiniens po prostu isc do lekarza powiedziec dokladnie co i jak i to lekarz ma dobrac leki....NIe sugeruj raczej co chcesz.

Dodatkowo psychoterapia moze byc wskazana...

Co jeszcze mozesz zrobic ? Regularny trening na silowni automatycznie dodaje pewnosci siebie. I nie chodzi tutaj tylko o poprawe wygladu, postury czy zadowolenia z sylwetki. Takze w czasie treningu zachodza reakcje w mozgo, ktore troche poprawiaja nastroj etc....

przez loozer21 07 lut 2011, 23:30
Z tego co przeczytałem to fluoksetyna to jest potocznie zwany prozac czyli juz lek psychotropowy;/Czy on nie jest zasilny i czy np gdy go biore moge od czasu do czasu wypic piwo z kolezanką?Własnie o to chodzi ze często mam gówniany humor tzn nie mam humoru.A na siłke mam zamiar sie zapisac od II semestru czyli od poczatku marca bo chce poprawic sylwetke na wakacje.A mozesz mi powiedziec w jakiej cenie jest ten lek?

przez Zenonek 07 lut 2011, 23:49
Psychotropowy ? No a jaki bys chcial ?

Fluoksetyna (Bioxetin, Fluoksetyna) to pikus przy neuroleptykach jak Promazyna.

Fluoksetyne czesto biora maklerzy gieldowi i menadzerowie zeby byc w formie.

Lek ten jak dobrze zadziala powinien poprawic nastroj, dodac pewnosci siebie, zredukowac lęki, dac kopa, ponadto moze wlasnie rozjasnic umysl. Z reguly Fluoksetyna nawet dobrze wplywa na lepetyne.

Sam znam przypadek kolesia, ktory dzieki Prozacowi zalozyl firme i znalazl kilka dziewczyn.

Warto sprobowac, oczywiscie po konsultacji z psychiatra.

Nie wiem ile kosztuje, ale mozesz sobie sprawdzic w google.

Ja biore Zoloft i bez problemu wypijam po 3-4 piwa. Oczywiscie picie na lekach NIE jest wskazane i nikt nie zagwarantuje jak zareagujesz.

przez miko84 08 lut 2011, 16:15
Ahahahah, a fluanxol to lek przeciwpsychotyczny, to dopiero cukierki. Kuźwa, to jest właśnie nasz kraj, neuroleptyki na całe zło. A później się dziw człowieku, że dostajesz anhedonii, a Twój poziom inteligencji spada.

Po sobie mogę powiedzieć, że fluoksetyna wyraźnie poprawiła moją koncentrację i pamięć. To uczucie jakby mgła zeszła z Twojej psychiki - jesteś bardziej funkcjonalny. Neuroleptyki, choćby nie wiem jak dobre mogą powodować zaburzenia koncentracji, pamięci, ogólnie zmniejszyć intelekt, bo to blokada dopaminy - a dopamina odpowiada za koncentracje itd (patrz - leki na ADHD to głównie leki dopaminowe).
miko84

przez loozer21 08 lut 2011, 19:47
Miko ja właśnie mam tak samo że poprostu czuje ze mam potencjał itd ale nie moge ich z siebie wydobyć.Byłem kiedyś kozakiem z matmy a teraz miałem warunek;/ W czwartek sie wybiore do psycho i pogadam z nim i moze przepisze mi prozac.A mozecie mi powiedziec ile on kosztuje tak pi razy drzwi bo nie moge znalezc jego ceny w necie;/

przez Zenonek 08 lut 2011, 19:58
Bo w naszym wspanialym kraju gdzie z cudem graniczy zarabianie 3500 zl/ miesiecznie...Nie ma Prozacu, za to jest Bioxetin np (to to samo).

Nastaw sie dobrze do tego leku, bo wydaje sie, ze moze byc dobry dla Ciebie.

Aha i mialbym prosbe, jak bedziesz po wizycie u lekarza to napisz jaki lek zapodal i informuj nas na biezaco o efektach leczenia.

przez loozer21 08 lut 2011, 20:11
Jak to w polskich aptekach nie ma prozacu?

przez Anna Maria 08 lut 2011, 20:14
Solian nie "przymula" nawet poprawia pamięć i koncentracje
Anna Maria

Sortuj wg