lek na padaczke przepisany przez psychiatre

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez sebastian86 01 lut 2011, 12:03
siema. czy ktos z was mial przepisywany kiedykolwiek lek przeciwpadaczkowy przez psychiatre????
We Are The Champions 2016(L)

Re: lek na padaczke przepisany przez psychiatre

przez Michuj 01 lut 2011, 12:24
Ja miałem na skoki nastroju karbamazepinę (Finlepsin).
Michuj

przez Anna R. 01 lut 2011, 12:27
Osobiście nie miałam, ale często przepisuje się teraz te leki do antydepresantów, nie tylko w przypadku CHAD. To tak zwane normotymiki czyli stabilizatory nastroju. Uważam, ze są skuteczne, ale maja zbyt dużo skutków ubocznych. Jako stabilizatory stosuje się tez neuroleptyki, są one na ogól lepiej tolerowane niż leki przeciwpadaczkowe.

http://chad.mam-efke.pl/index.php?go=stabilizatory
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sebastian86 01 lut 2011, 12:33
ja dostalem absenor do lerivonu i anafranilu , mam obawy czy ten zestaw to troche nie za duzo na moja mala glowe :)

przez Anna R. 01 lut 2011, 12:39
Hmmm, jak lekarz przepisał to bierz. W razie jakichś nieprzyjemnych skutków niepożądanych zawsze możesz odstawić. Z leków przeciwpadaczkowych ponoć najlepiej tolerowana jest lamotrygina, ma ona tez działanie antydepresyjne.
Herbert Grönemeyer

Re: lek na padaczke przepisany przez psychiatre

przez Michuj 02 lut 2011, 15:57
sebastian86, Na Anafranilu masz skoki nastroju? Na co się leczysz?
Michuj

przez Anna R. 02 lut 2011, 16:21
Tez mi się trochę dziwne to wydało, ale jeżeli lekarz przepisał, to pewnie wie co robi. Klomipramina z mianseryną jest najlepiej przeze mnie ocenianą kombinacją i żadne stabilizatory nie były mi wtedy potrzebne.
Herbert Grönemeyer

przez sebastian86 04 lut 2011, 13:53
Michuj, narazie jescze nie wykupilem recepty bo musze dokonczyc poprzedni lek.
lecze sie na nerwice lękową

-- 07 lut 2011, 16:41 --

czy wyzej wymieniony zestaw lekow nie sprawi ze stane sie bezuczuciowy i bez emocji?

przez constantly_restless 11 sie 2013, 23:13
Witam.
Widzę, że temat trochę nieaktualny, a nawet nie tak trochę. Znalazłam ten temat i w ogóle to forum szukając informacji o leku Absenor właśnie. Niedawno został mi przepisany przez psychiatrę na zaburzenia lękowe i wybuchy agresji. Zdziwiłam się kiedy przeczytałam, że lek ten stosowany jest na padaczkę i również jako antydepresant. Depresję też kiedyś miałam, ciężką depresję. Byłam nawet w szpitalu psychiatrycznym. Leczyłam się z niej dobre kilka lat. Lek Absenor mam brać dwa razy dziennie, rano połówkę, a wieczorem całą tabletkę. Od kilku lat biorę lek Parogen (wcześniej o nazwie Seroxat) po dwie tabletki rano, właśnie na zaburzenia lękowe. Wcześniej brałam Xanax na krótko, bo lek uzależnia i nie można brać go przez dłuższy czas.
"It can creep up inside you and consume you. A disease of the mind, it can control you"

przez majcyk30 12 sie 2013, 01:08
Ja ostatnio leczyłam półpaśca po wyleczeniu lekarz rodzinny przepisał mi na neuralgie po półpaścu też leki przeciw padaczkowe.

przez barsinister 12 sie 2013, 02:27
constantly_restless napisał(a):Witam.
Widzę, że temat trochę nieaktualny, a nawet nie tak trochę. Znalazłam ten temat i w ogóle to forum szukając informacji o leku Absenor właśnie. Niedawno został mi przepisany przez psychiatrę na zaburzenia lękowe i wybuchy agresji. Zdziwiłam się kiedy przeczytałam, że lek ten stosowany jest na padaczkę i również jako antydepresant. Depresję też kiedyś miałam, ciężką depresję. Byłam nawet w szpitalu psychiatrycznym. Leczyłam się z niej dobre kilka lat. Lek Absenor mam brać dwa razy dziennie, rano połówkę, a wieczorem całą tabletkę. Od kilku lat biorę lek Parogen (wcześniej o nazwie Seroxat) po dwie tabletki rano, właśnie na zaburzenia lękowe. Wcześniej brałam Xanax na krótko, bo lek uzależnia i nie można brać go przez dłuższy czas.

tu masz wątek o tym leku kwas-walproinowy-wal-sodu-depakine-depakine-chrono-convulex-t32954.html
generalnie jest to wysoko ceniony i bardzo skuteczny stabilizator nastroju, może jednak mieć uciążliwe skutki uboczne
gdybyś się po nim źle czuła, albo zaczęła nagle ostro tyć, to zapewne dostaniesz inny stabilizator tego typu - lamotryginę lub karbamazepinę
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Lord Kapucyn 12 sie 2013, 07:47
constantly_restless,

Tzw. leki przeciwpadaczkowe wykorzystuje się w psychiatrii jako normotymiki/stabilizatory nastroju. Jest to powszechna praktyka.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Leki_normotymiczne

Głównym zadaniem normotymików jest normalizacja (stabilizacja) nastroju. Czyli profilaktyka stanów maniakalnych w ChAD, ale też depresyjnych- bo one obniżą nastrój i napęd z podwyższonego do adekwatnego, ale poniżej tej granicy już nie- czyli nie wykazują tendencji depresjogennych. Poza tym stosuje się je w innych przypadłościach, np. z.o., czy własnie w zapobieganiu atakom agresji, nadmiernej labilności emocjonalnej itp.

barsinister podał link do tematu o tym leku. Substancją czynną Absenoru jest walproinian sodu.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg