Czy leki antydepresyjne leczą nieszczęśliwą miłość?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Czy leki antydepresyjne leczą nieszczęśliwą miłość?

przez lady_destroy 09 gru 2010, 20:43
Pytanie jak wyżej, ostatnio wyczytałam, że leki antydepresyjne mogą pomóc osobom, które są nieszczęśliwie zakochane i nie są w stanie zapomnieć o swoim "obiekcie westchnień". Leki te zmieniają częściowo osobowość człowieka i mogą "spłycić" uczucia do danej osoby. Chciałam się zapytać, czy to może być prawda? Mam nadzieję, że potraktujecie moje pytanie poważnie, nigdy nie brałam leków antydepresyjnych, ale mam od bardzo dawna jestem nieszczęśliwie zakochana i nie mogę zapomnieć o tym facecie, nie będę się tu rozpisywać o tym, bo wątek na ten temat już jest na tym forum.

Re: Czy leki antydepresyjne leczą nieszczęśliwą miłość?

przez linka 09 gru 2010, 20:44
lady_destroy, nie leki tego nie dokonają.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez lady_destroy 09 gru 2010, 20:48
Czyli to, co wyczytałam to jest bzdura?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez _Pete_ 09 gru 2010, 20:51
To nie jest bzdura. Zależy jak zadziałają. SSRI u jednych mocniej tłumią uczucia wyższe u innych mniej. Większość staje się jednak po nich bardziej obojętna.

Mam kuzyna, który mocno przeżywał rozstanie, które stało się podstawą do tego, że poszedł do psychiatry i dostał SSRI. Dzisiaj mówi, że leki bardzo mu pomogły odkochać się i zobaczyć z dystansu z kim był i bardzo sobie tą decyzję ceni.
_Pete_

przez nnn 09 gru 2010, 20:57
Z pewnością ci pomogą. Bo te leki nawet tak działają że człowiek taje się zimny.
Po tym leku człowiek dostaje dwagi, agresji i znika moralność no i przestaje kochać( to za sprawą dopaminy)

Fakt jest jeden seroxat(Paroxetyna) bardzo znieczula na wszystkie uczucia , znosi lek ale tez milosc porzadanie i jesli jestescie w zwiazku bedzie zle, u wielu tak bylo stali sie tak zimni ze doprowadzilo to do rozwodu.
nnn

przez *Wiola* 09 gru 2010, 21:02
lady_destroy, Możliwe ,że pomogą, ale czy warto? Nie lepiej iść do psychologa i w ten sposób sobie poradzić. Uważam ,że w takim wypadku naprawdę szkoda się truć bo to trochę tak jakbyś na komara ładowała armatę. Nie chcę umniejszać Twojemu cierpieniu, bo na pewno jest duże, ale jednak to nie to samo co nerwica czy depresja.
Moderator

przez linka 09 gru 2010, 21:03
wiola173, ma rację.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez dekiell 09 gru 2010, 21:18
moim zdaniem jest w tym jakas racja, skoro sami wiecie DEPRESJA to jakies tam załamanie gniew i wogole wiec jak ma być dobrze?? :)

przez Apii 09 gru 2010, 22:40
nnn napisał(a):Fakt jest jeden seroxat(Paroxetyna) bardzo znieczula na wszystkie uczucia , znosi lek ale tez milosc pożądanie i jesli jestescie w zwiazku bedzie zle, u wielu tak bylo stali sie tak zimni ze doprowadzilo to do rozwodu.

Tu bym nie generalizowała - ja wcinam paroksetyne i nie zauważyłam spłycenia uczuc, pożądanie czuje, milosci nie czulam przed braniem leku i nie odczuwam nadal, natomiast tesknote za uczuciem jak najbardziej. Mnie nic nie zmienil ten lek.

Uwazam, ze jesli jedynym problemem jest nieszczesliwa milosc szamanie psychotropow z tego powodu jest glupotą.
Apii

przez lady_destroy 09 gru 2010, 22:50
nie będę tutaj się aż tak rozpisywać na czym dokładnie polega mój problem, zakochałam się bez pamięci w facecie pod 40, który jest w związku ze starszą od siebie kobietą. pracuję razem z nim. był między nami "gorący" epizod, a właściwie kilka "epizodów", to nie był do końca romans, ale bardzo, bardzo blisko. częściowo wykorzystał mnie, to, że tak się w nim zakochałam. od jakiegoś czasu ot tak sobie odsunął mnie od siebie, unika jak tylko może, w ogóle się nawet nie odzywa. a ja już kilka razy dostawałam szału i robiłam mu sceny. nie przy świadkach, ale nie mogłam się powstrzymać, wpadałam do niego, płakałam itd. żal pisać. nie wiem, co ja myślałam, że coś osiągnę w taki sposób? NIE JESTEM w stanie o nim zapomnieć i śmiać się z tego, naprawdę :cry: próbowałam wiele razy, opisywałam to w swoim wątku, niektórzy forumowicze sugerowali nawet, że to nie dzieje się naprawdę, a ja zmyślam. niestety nie zmyślam, to dzieje się naprawdę, sama nie mogę w to uwierzyć, że władowałam się w takie gówno, ubabrałam się w nim po szyję i nie mogę z niego teraz wyjść :( może dla kogoś kto patrzy z boku to tak wygląda, jakbym porywała się na komara z jakąś armatą, ale dla mnie to nie jest jakiś "komar", wydaje mi się, że mam bardzo poważny problem. byłam u psychologa dwa razy, trafiłam do jakiejś dziewczyny w moim wieku (26 lat), która kompletnie nie wiedziała co ma mi powiedzieć w ogóle, mój problem to był dla niej kosmos...

przez Paranoja 09 gru 2010, 22:58
lady_destroy, kochana, Każde uczucie w końcu przemija... możesz w to nie wierzyć ale tak jest.

co do pytania w pierwszym poście, to nie jest prawdą to co piszesz. Leki nie leczą z nieszczęśliwej miłości. Leki zobojętniają, co powoduje, że "nie czujesz" miłości, nienawiści...

Wiem bo od roku biorę paroxetynę i jak najbardziej nie czuję nic. Czy dobrze? Ty pewnie byś tak chciała, a ja chciałabym coś czuć.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez *Wiola* 09 gru 2010, 23:05
lady_destroy,

Ja nie lekceważę Twojego problemu. Tylko ,że miłość to nie to samo co choroba, dlatego to porównanie. Szkoda je brać, bo tak jak pisze Paranoja one mogą zabić wszystkie uczucia, nawet te pozytywne , mają masę skutków ubocznych i mogą nieźle namieszać w chemii organizmu , szczególnie jeśli on ich nie potrzebuje,. Tak wiec moim zdaniem naprawdę z takiego powodu nie warto po nie sięgać. Tym bardziej,że nikt Ci nie zaręczy jak będziesz się czuła po ich odstawieniu.
Moderator

przez kasia000 10 gru 2010, 10:16
ojej straszne rzeczy piszecie o tym seroxacie-ale jak ktoś czuje nieustanny lęk to nie warto go przytłumić?
ja jakos z mężem sie nie rozwodzę i nawet wieksze uczucia miałam jak brałam seroxat 20mg niz teraz jak jestem na 8 mg...nie wiem czy to własnie przez ten lęk -mam blokadę lepiej mi było jak brałam seroxat jednak...ale to juz 6 lat trza sie z nim rozstać,ponieważ był to jedyny sposób radzenia sobie ze stresem i lękiem.

[Dodane po edycji:]

a anafranil też spłyca uczucia?
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez linka 10 gru 2010, 10:23
kasia000, każdy lek działa inaczej na każdą jednostkę, ja też się naczytałam, że fluoksetyna zmniejsza libido ( było dokładnie na odwrót),, zobojętnia ( dokładnie na odwrót było u mnie) itd itd.
Przyjaciel forum

Sortuj wg