Wpływ leków na prowadzenie auta/prawo jazdy

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Wpływ leków na prowadzenie auta/prowadzenie auta/prawo jazdy

przez 3pawel1 09 cze 2008, 11:47
witam !temat jest interesujący.Napiszcie jak to jest u was z tymi lekami i prowadzeniem auta.Ile czasu leczycie sie na nerwice/depresje ile czasu bierzecie leki i jakie - o jakiej porze no i oczywiście jak po nich czujecie się za kółkiem

przez Coltrane 09 cze 2008, 15:24
Witam! Leczę się od pół roku, zażywam sulpiryd, depakine, acespargin i rexetin, w różnych dawkach, 3 razy dziennie. Za fajerką czuję się bardziej spokojny ale też bardziej skoncentrowany i uważny. Chyba czuję się starszy.
Dwa razy udało mi się wjechać pod prąd, ale to było w środku nocy - do proszków dołaczam zatem zmęczenie, w jednym wypadku mega zmęczenie po całodziennej jeździe rozklekotanym landroverem z 1975 po polach i w jakichś krzakach. Ulotki na lekach zakazują mi jazdy, ale lekarz twierdzi, że pacjenci są po lekturze ulotek bardziej skoncentrowani i uważni - jeżdżą wolniej. Tak jest w istocie - przestało mi się spieszyć, ale robotę też rzuciłem, bo to był wyścig szczurów i pogłębiał moją depresję, więc może dlatego bawię się jeżdźeniem, zamiast się spieszyć? Teraz będę śmigał motocyklem, dojdzie adrenalina - jestem ciekaw efektów - spodziewam się postępów w leczeniu ;)
Jezus uzdrawia, serio.

przez mariogangsta 17 cze 2008, 10:41
Ja biorąc sulpiryd,amitryptyline,elenium i estazolam prowadze i wydaje mi sie ze nie ma to wpływu na prowadzenie pojazdu,ale kilka lat temu po clonazepamie miałem dwie kolizje z mojej winy i jeszcze do dziś ściga mnie PZU.
Mysle ,że to zależy jakie leki bierzemy.Każde z grupy antydepresantów wpływają ale po nich nie ma prawie żadnej różnicy.Jednak po mocnych benzo lepiej nie prowadzić......

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kasia081 19 cze 2008, 17:18
mariogangsta! a dlaczego właściwie ściga cię PZU?

przez mariogangsta 22 cze 2008, 11:02
kasia
Ścigaja mnie bo sie oddaliłem z miejsca kolizji(bałem sie ,ze mnie przebadają i wyjdzie na jaw ,że byłem po bezno(clonazepamie))

przez kasia081 23 cze 2008, 10:23
Mariogangstaw dalzsym ciagu nie rozumiem dlaczego ściga Cie PZU /Finansowo?/

przez mariogangsta 23 cze 2008, 13:28
Tak,właśnie finansowo.Po oddaleniu z miejsca kolizji nie ma znaczenia ,ze posiadałeś ważne ubezpieczenie OC.Oni żądają zwrotu kosztów naprawy pojazdu poszkodowanego....

przez kasia081 23 cze 2008, 15:14
mariogangsta!a skąd wiedzieli ze to w sumie ty jak uciekłeś i czy to nie by to gorzej?Jak widac bardzo wiele ludzi prowadzi po lekach antydepresyjnych i ty sam chyba tez w dalszym ciagu zażywasz leki i prowadzisz?i jak to sie ma w razie kolizji czy ktoś wie ?Przecież nawet lekarze pozwalają prowadzic po tych lekach.

przez mariogangsta 24 cze 2008, 10:43
Kierowca spisał numery rej. i mnie znaleźli.A jesli chodzi o to(jazdę po lekach)to badań nie robią.Jedynie wtedy kiedy zachodzi takie przypuszczenie ,że mogłeś być np. pod wpływem narkotyków...
O tym decyduje policja na miejscu zdarzenia(jak widza ,ze jestes zakrecony to moga Cie wziąść na badania!)

przez naamah85 25 cze 2008, 11:18
ja biore Seronil od 5 miesiecy i robie prawko... wczesniej zdazalo mi sie jezdzic po trittico i afobamie i tez bylo ok...obecnie wydaje mi sie, ze jestem nawet bardziej skupiona i rozluzniona podczas jazd niz wczesniej i latrwiej mi skupic sie na wielu rzeczach na raz...

przez 3pawel1 01 lip 2008, 11:08
Nerwicowcy!napiszcie co u Was z lekami i prowadzeniem auta i co lekarze na to?

przez mariogangsta 02 lip 2008, 10:40
3pawel1
Moja lekarka twierdzi ,że to moja prywatna sprawą i się nie wtrąca(choć biore teraz 4 różne leki).Mnie wydaje się,że jestem nawet bardziej rozważny i skupiony po lekach i lepiej (bezpieczniej)prowadze.Nie mam np. tych napadów furii,gdy wkurzy Cie jakiś inny kierowca na drodze i masz ochote wysiąść i dać mu w gębę(bo nawet tak potrafiłem kiedyś robić... -o zgrozo!)
Teraz nawet nie przychodzą mi takie myśli do głowy i wszystko przyjmuje ze stoickim spokojem.... :smile:

przez kasia081 03 lip 2008, 16:17
mojej znajomej/zażywa doxepine 3x dziennie/dwóch lekarzy pozwoliło prowadzić -jeżdzi i nie narzeka na jakieś problemy z prowadzeniem a jezdzi na każdy weekend a nawet za granice-ostatnio Węgry prowadziła na zmiane z mężem.

przez 3pawel1 18 lip 2008, 20:40
ja też znam ludzi którzy leczą nerwice i prowadzą

Sortuj wg