Wpływ leków na prowadzenie auta/prawo jazdy

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Wpływ leków na prowadzenie auta/prawo jazdy

przez Misiek_NL 01 paź 2010, 23:09
W przepisach raczej nic nie ma na ten temat... chociaż niektórzy mogą spojrzeć na leki psychotropowe jak na substancje psychoaktywne na których z resztą ulotkach pisze że nie powinno się po nich prowadzić...

Moje zdanie jest takie że lepiej się nie przyznawać...
Misiek_NL

przez El Chupacabra 01 paź 2010, 23:53
Misiek_NL napisał(a):W przepisach raczej nic nie ma na ten temat... chociaż niektórzy mogą spojrzeć na leki psychotropowe jak na substancje psychoaktywne na których z resztą ulotkach pisze że nie powinno się po nich prowadzić...

Moje zdanie jest takie że lepiej się nie przyznawać...

Jak juz to na ulotkach jest napisane, ze nalezy zachowac ostroznosc/szczegolna ostroznosc przy obsludze maszyn mechanicznych. Nie wiadomo do konca jak to interpretowac.

Lek z tekstem w ulotce "kategorycznie zabraniamy prowadzenia samochodu po naszym leku" raczej by sie nie sprzedal :mrgreen:

wola człowieka jest jego niebem

przez Misiek_NL 02 paź 2010, 10:19
El Chupacabra, Ja nie napisałem że tam pisze "kategorycznie zabrania się" tylko że "nie powinno się"... Chciałem przez to powiedzieć że właśnie należy zachować ostrożność ;)
Misiek_NL

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez namiestnik 07 paź 2010, 17:36
;)

Są leki po których kategorycznie zabrania się prowadzić. I niektórzy muszą je brać.
Są też takie po których należy zachować wzmożoną ostrożność lub nie prowadzić - np. gdy ktoś po lekach czuje się senny.

A tu ciekawy artykuł z ostrzeżeniami:

http://www.doz.pl/czytelnia/a1585-Nie_t ... t=czytaj_1

[Dodane po edycji:]

El Chupacabra napisał(a):
kasia081 napisał(a):Namiestnik gdzie jest ten wątek?

Nie ma. Moderator uznal, ze nie nalezy rozdzielac tych dwoch rzeczy - w pelni to popieram.

Nie wprowadzaj w błąd. Dyskusji na ten temat nie było. IMO prawo to nie tylko prawo jazdy, a nie będziemy tu chyba poruszać tematów prawa pracy, ubezpieczenia, refundacji? Jak ktoś ma inne zdanie to oprócz popieram to warto dać jakieś uzasadnienie, chyba, że zrobimy głosowanie, albo też jakieś kumoterskie skryte rozwiązania - co chyba nie jest zbyt dobre dla forum.

Nie wiem co się stało z wątkiem. Może zapomniałem założyć albo się coś przypadkiem skasowało - tak przynajmniej przyjmijmy.

Wątek jest teraz tutaj: przyjmowanie-lekow-a-prawo-t23821.html

przez 3pawel1 18 paź 2010, 15:58
mam pytanie do Violi 173 i Kasi 000 co u was słychać ?Jak się wam prowadzi? czy dalej zażywacie leki?

Sortuj wg