Alkohol i inne używki, a leki.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Ponoć Escitalopram nie wchodzi w interakcję z alkoholem?

przez linka 28 gru 2010, 23:37
MysiaMarcysia,
Czy alkohol w połączeniu z esci (10mg esci i alkohol w rozsądnej ilości, tj nie do stracenia filmu) może doprowadzić do śmierci albo do poważnych uszkodzeń ?

Nie powinien. Ale nikt cię nie zapewni że w 100% jest to bezpieczne.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: Leki, a alkohol. Wątek zbiorczy.

przez MysiaMarcysia 28 gru 2010, 23:41
No tak, tyle to ja wiem. W zasadzie wszystko wiem w tym temacie a pytam i naiwnie liczę na jakieś naukowe dowody, na to, że ktoś powie mi ''pij, nic ci nie będzie''. A wiadomo, że nikt nie powie.

A czy prawdopodobieństwo wystąpienia zapaści powiedzmy na pięciu piwach 0,5l o średniej mocy jest duże?

przez linka 28 gru 2010, 23:51
Nikt nie prowadzi takich statystyk.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Śnieżka* 30 gru 2010, 15:38
Od kiedy biorę paroksetyne czyli od m-ca do często wieczorem pije góra dwa piwa Tyskie. Dlatego żeby lepiej się poczuć, bo lek jeszcze nie podziałał na mnie. Ale nie odczułam żadnych skutków ubocznych oprócz może szybszego opicia się.
Raz do roku umieram, później rodzę się na nowo, by znowu umrzeć.

Leki, a alkohol. Wątek zbiorczy.

przez harpik 29 mar 2011, 10:37
Ja biorę fluo rano i benzo (xanax sr 0,5mg) przed snem. Niby czytałam ulotkę, ale wcale nie jest w niej mocno zaznaczone, że nie wolno pić. Po przeczytaniu tego tematu widzę, że nieświadomie mogłam sobie zrobić krzywdę :roll:
Kilka dni temu wypiłam tylko jedno piwo, a po około 2 godzinach wzięłam normalnie xanax, bo nie wiedziałam, że nie można tak. Po jednym piwie byłam na sporym rauszu, a wieczorem złapała mnie gorączka i było mi strasznie zimno, a dodatkowo się pociłam. Myślałam, że może mnie przewiało, bo wcześniej tego dnia dużo byłam na dworze dość lekko ubrana...
Drugi raz jak połączyłam benzo z alkoholem (xanax a dwie godziny później jedno piwo) miałam podobne objawy. Czułam się chora po prostu i nie myślałam nawet, że to może być wina połączenia. Dopiero teraz to do mnie dotarło i nie będę już na pewno pić....
the only way to final freedom.

przez Adamo 29 mar 2011, 14:31
Nie piję w ogóle, bo się leczę. Jak dla mnie to normalna postawa.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

XANAX (Alprazolam-Afobam,Alprox,Neurol, Zomiren)

przez Michał 1972 31 mar 2011, 17:42
Jak Xanax reaguje z alkoholem?
Życie jest jak transwestyta, wszystko ładnie pięknie , a tu nagle ch...!

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

przez Miss Worldwide 31 mar 2011, 21:51
xanax to pol biedy gorzej reaguje antydepresant
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Michał 1972 31 mar 2011, 22:27
gorzej to znaczy jak?

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

przez Miss Worldwide 01 kwi 2011, 01:28
sorry ale nie chce mi sie nawet na takie pytania odpowiadac. jak raz sobie wypijesz bo jest jakas impreza, i jak nie przesadzisz to nic ci sie nie stanie. nie wiem czy o to ci chodzi, ze zbliza sie jakas okazja, impreza i nie wiesz czy mozesz wypic. jest tutaj na forum temat leki i alkohol, poczytaj.
nie wiem co sie dzieje z wami ludzie, macie depresje czy nerwice a o narkotykach i alkoholu piszecie?
odradza sie picia alkoholu z antydepresantem czy benzo bo poza oczywistymi prawdopodobnymi powiklaniami moga sie zdarzyc inne rzeczy, te co sa zbadane i te co nie. niby po extazie sie nie umiera jednej a jednak ludzie umieraja bo nie widaomo jak organizm w danym momenice zareaguje, dziewczyna wziela extazy a umarla od wody bo po jej smierci przeprowadzono badania i udowodniono, ze extasy blokuje przyswajanie wody a chce sie pic. dziewczyna w nieodpowiednim momencie napila sie duzo wody naraz i organizm nie przerobil jak trzeba i gdzies w jakas czesc mozgu jej poszla i umarla. nie pamitam jak dokladnie to wyjasnili bo dawno to ogladalam ale mniej wiecej o to chodzilo.
ja nie powiem , ze okazjonalnie sobie nie wypije ale znam swoj organizm juz i jak dzialaja na mnie bezno itd. ale pierwszy rok czy dwa to nie wzielam do ust alkoholu bo wazniejsze mi bylo wyzdrowienie a nie dodawanie sobie zmartwien bo chce mi sie isc na impreze i musze wypic. chodzilam ale nie pilam. nie bylo tak fajnie ale coz. bardziej zalezalo mi na wyzdrowieniu niz super zabawie na imprezie. a tez nieraz sie wkorzalam, ze chce normalnie zyc a nie moge. i tak nie mam tak zle jak inni co np nie maja nogi, bo im nogi nikt nie zwroci a ja moze sie wylecze.

jak masz jakas imprezke to wypij sobie troche i zobaczysz jak sie czujesz. jak masz depresje to wiedz, ze alkohol jest depresantem! jak masz nerwice lekowa to wiedz, ze na kacu czlowiek jest w bardzo podobnym stanie jak na nerwicy lekowek i ja ci zdwoi. chyba ze zamulisz kaca benzo- pomoze i to super tylko powodzenia w dalszym zyciu.
nie bierz tego posta jako cos osobistego do ciebie! napisalam ogolnie co do alkoholu i tabletek bo nie ty pierwszy o to pytasz i inni poprostu pija, a jeszcze inni pisza o narkotykach czy im nie zaszkodza przy kuracji efectinem czy benzo :////////////////////

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez harpik 01 kwi 2011, 09:45
Ja bym raczej powiedziała, że alkohol gorzej reaguje z benzo niż z antydepresantem.
Oczywiście podobno rujnuje leczenie, przy antydepresantach, ale przy połączeniu z benzo (zależy jaka ilość tego i tego) można wylądować w szpitalu. Wszystko zależy od organizmu.
Alkohol i benzo działają depresyjnie na organizm, co może się bardzo źle skończyć.

Osobiście sądzę, że przy braniu leków, w ogóle nie powinno się pić, ale po jednym, dwóch piwkach pewnie nic złego się nie będzie działo. Chociaż odradzam gorąco, bo nigdy nie wiadomo, jak nasz organizm zareaguje.
A jeśli już ktoś koniecznie chce się napić, to lepiej nie brać benzo tego samego dnia!
the only way to final freedom.

przez Miss Worldwide 01 kwi 2011, 15:08
po antydepresancie podwyzsza sie serotonina, po alkoholu spada, organizm wariuje. moze bardzo zle zareagowac. alkohol wzmaga dzialanie benzo, nigdy nie wiadomo do ktorego momentu

Pristiq 100mg

przez Michał 1972 01 kwi 2011, 17:41
Dwa tygodnie temu wypiłem 5 piw biorąc 3 godziny wcześniej Xanax. Byłem już od dwóch tygodni na Bioxetinie 20mg/dzień i powiem szczerze, żadnych zmian nie miałem(trochę skoczyło mi ciśnienie ale to chyba w związku z Xanaxem), ani różnic nie widziałem.Jutro mam urodziny, Xanaxu już nie biorę od tygodnia (nawet doraźnie) cały czas jednak biorę Bioxetin, mam nadzieję ,że nie będzie większego problemu jak wypiję 2-3 piwka? Wiem ,że to głupie, ale nie chcę się po prostu tłumaczyć , dlaczego nie piję.

-- 01 kwi 2011, 17:01 --

Adamo i shinobi też uważam ,że picie podczas leczenia jest głupie ale uważam również ,że czasami można sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa :smile:

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

przez Michał 1972 03 kwi 2011, 21:55
No i po imprezie , załatwiłem się na maksa. Miały być 3-4 piwka a było chyba z 10 :hide: Ale żyję :mrgreen: Kac to jednak okropna rzecz. Odpuszczam sobie alko przynajmniej na jakiś czas. Żadna przyjemność i satysfakcja też żadna. Kac moralny nie mniejszy od tradycyjnego. I po co to było...?

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

Sortuj wg