Alkohol i inne używki, a leki.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: antydepresant, neuroleptyk i aklohol

przez Mattej 23 wrz 2010, 18:44
olanzapinę w formie oryginału Zyprexa 5 mg na objawy psychotyczne, Seroxat na objawy nerwicowe/depresyjne. Problem w tym, że dopóki była sama Zyprexa, nie było tematu alkoholu ( przez 4-5 miesięcy). Po dołączeniu Seroxatu jestem pobudzony i łagodzę to alkoholem, a z drugiej strony lek ten ładnie niweluje symptomy nerwicy/depresji. No i jestem w kropce.

przez Zenonek 23 wrz 2010, 18:52
Mattej,

to bardzo dziwne, bo Seroxat raczej jest uspokajaczem...Zmien Seroxat na cos innego...

przez Mattej 27 wrz 2010, 17:50
Odstawiam alkohol, nie warto, nieprzyjemne efekty z odbicia, zresztą cała masa efektów ubocznych. Poza tym za jakiś czas nie chcę mieć kolejnego problemu, a do tego by to nieuchronnie prowadziło. Pogadam z lekarzem o tej paroksetynie, może zmieni na coś bardziej sedatywnego. Źle toleruję leki, które mają w profilu działanie aktywizujące, po niektórych neuroleptykach mnie wprost rozsadza (chociażby taki ziprasidon).

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Maleńka 01 paź 2010, 21:15
Alkohol na nic nie pomaga :roll: spróbuj z całych sił odstawić i pogadaj z lekarzem..
Bo kiedy tylko staje się
Zbyt ludzka niż byś tego chciał
Wtedy oto widzisz że
Jesteś tak jak ja

przez El Chupacabra 02 paź 2010, 01:03
Mattej napisał(a):Odstawiam alkohol, nie warto, nieprzyjemne efekty z odbicia, zresztą cała masa efektów ubocznych. Poza tym za jakiś czas nie chcę mieć kolejnego problemu, a do tego by to nieuchronnie prowadziło. Pogadam z lekarzem o tej paroksetynie, może zmieni na coś bardziej sedatywnego. Źle toleruję leki, które mają w profilu działanie aktywizujące, po niektórych neuroleptykach mnie wprost rozsadza (chociażby taki ziprasidon).

Jestes na dobrej drodze do choroby alkoholowej. Po co sie ladujesz w ten koszmar ?

wola człowieka jest jego niebem

przez Paranoja 02 paź 2010, 01:08
Mattej, nie widzę sensu Twojego leczenia. Możesz właściwie odstawić leki i wyjdzie na to samo... bierzesz antydepresanty, alkohol to depresant, więc właściwie oprócz niszczenia swojego organizmu to nic więcej nie osiągasz.

Nie mówiąc o tym, że prawdopodobnie jesteś alkoholikiem. Pozdrawiam
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez Misiek_NL 02 paź 2010, 10:14
Odstaw ten syf ( alko ) Ja też piłem i brałem leki i teraz jest ze mną jakaś masakra i muszę zaczynać leczenie od nowa... Jednym słowem NIE WARTO PIĆ !!!
Misiek_NL

przez ewaryst7 02 paź 2010, 18:53
Misiek...ZAcznij dbać o siebie.Czas ucieka..

przez Misiek_NL 02 paź 2010, 21:44
ewaryst7 napisał(a):Misiek...ZAcznij dbać o siebie.Czas ucieka..

Co masz na myśli ??
Misiek_NL

przez Mattej 04 paź 2010, 13:29
Paranoja napisał(a):Mattej

Nie mówiąc o tym, że prawdopodobnie jesteś alkoholikiem. Pozdrawiam

To temat otwarty. Odstawiłem teraz alkohol i to nie jest problem. Gorzej będzie w sytuacjach towarzyskich (np. sylwester). Trudno będzie powiedzieć 'nie piję, bo nie'. Choć z drugiej strony to moje życie i to ja decyduję...

Misiek, rzeczywiście leki przestają działać, jak się pije. Co więcej, człowiek na drugi, i kilka kolejnych dni, czuję się jeszcze gorzej jakby pił bez leków. Tak więc abstynencja to warunek leczenia, nie wiem, może nie każdy tak ma.

przez El Chupacabra 04 paź 2010, 22:21
Jak raz na kilka miechow cos wypijesz, to nie bedzie tragedii. Nikt nie jest swiety :)

wola człowieka jest jego niebem

Re: seronil + alkochol? wasze spostrzezenia

przez kikiwrc 08 paź 2010, 13:27
no tak... Oczywiście, że można się napić alkoholu ale zastanówcie się najpierw czy chcecie żeby lek w końcu zadziałał czy nie?:( Pijąc alkohol, nawet jeden kieliszek lub pół szklanki piwa obniżacie działanie... Dlatego później dziwimy się, że leki nie działają i nie widzimy poprawy... Jak chcemy sobie pomóc to musimy naprawdę wziąć się za siebie bo nigdy sobie nie pomożemy...:) Pozdrawiam:)

przez ksiazebulbo 08 paź 2010, 17:14
ja to brałem jakieś 2 lata temu szczerze to na mnie ten lek nie działał , piłem alkohol i tez nic zero reakcji

przez anwet 08 paź 2010, 18:13
kikiwrc napisał(a): Pijąc alkohol, nawet jeden kieliszek lub pół szklanki piwa obniżacie działanie..

no proszę, a ja zawsze wiedziałam że alkohol wzmaga działanie i psychotropów i antybiotyków..

ewentualnie nie wywiera wpływu..
jaka ja głupia byłam :roll:
anwet

Sortuj wg