Alkohol i inne używki, a leki.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: seroxat a dwa piwka codziennie

przez linka 23 cze 2010, 15:54
Nikt cię nie nazwał tu alkoholiczką, ale jak widać uderz w stół nożyce się odezwą. :lol:

Cały czas podkreślamy, że nie chodzi nam o picie raz na dwa tygodnie kilku lampek wina czy piw.

Jakiekolwiek picie alkoholu przy braniu leków powinno być krytykowane - bo nigdy nie wiadomo jak dany organizm zareaguje i nic nikomu nie możemy zagwarantować.
Tyle w tym temacie.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Magdaa 23 cze 2010, 16:05
Tak się dziwnie składa że jestem prawie że abstynentką :roll: Nie lubię alkoholu, piję bardzo rzadko i małe ilości. Dlatego nie chcę aby mnie tutaj ktoś strofował, że niby ja 'propaguję' chlanie :roll:
Codzienne picie zawsze jest złe, czy to na lekach czy bez nich. Natomiast wypicie czegoś raz na chiński rok- nawet na lekach- nikomu krzywdy nie zrobi. Więc nie demonizujcie tak. Nie popieram picia na lekach, ale nie mam też zamiaru robić z tego jakiegoś szatańskiego pomysłu. Nie zachowujcie się jak mohery :roll:
Magdaa

przez Korba 23 cze 2010, 16:13
Magdaa, ale jakie mohery?

Przeczytaj co ja napisałam, a dopiero potem ewentualnie ruszaj z atakiem. Napisalam o chlaniu całej butelki wódy!
Napisałam, że raz na jakiś czas piwko, dwa jest ok. Linka napisała podobnie.

Weź przestań please..., gdzie kto napisał, że jesteś alkoholiczką? Czytałaś co pisałyśmy w ogóle...? :roll:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Leki i alkohol!!!

przez Brokuł 23 cze 2010, 16:37
Śmiertelniczka Strofować-udzielać napomnienia,nagany;karać,ganić.
Brokuł

przez El Chupacabra 24 cze 2010, 20:18
wieslawpas napisał(a):Witam,

Wczoraj wieczorem bylem u terapeutki. Wie ona o tym, ze popijam sobie piwo wieczorami jednoczesnie zazywajac seroxat.
Ostatnimi czasy mam trudniejszy okres. Terapeutka powiedziala, ze wynika to ze tego ze piej piwo. Bo podbno jesli pije sie alkohol to hamuje on dzialanie lekow. Czy rzeczywiscie dwa piwa wieczorem moge miec taki skutek na dzialanie lekow?

Pozdrawiam

Wieslaw

Zdecydowanie tak. Dwa piwa dziennie to jest duzo. Albo sie leczysz, albo chlejesz. Pobudka !

Magda - zmien lekarza lepiej, zamiast dawac glupie rady. Autor nie pisze o piciu od czasu do czasu, tylko codziennie... Piszesz nie na temat.

wola człowieka jest jego niebem

Velafax a alkohol?? Bardzo pilne.

przez LadyLuna 07 lip 2010, 10:11
Drugi tydz biorę Velafax 2x 37,5 mg. Na ulotce pisze Alkohol. Wykazano, Ŝe wenlafaksyna nie zmienia stopnia nasilenia zaburzeń czynności umysłowych i
ruchowych powodowanych przez alkohol etylowy. JednakŜe, podobnie jak w przypadku innych leków
działających na ośrodkowy układ nerwowy, nie naleŜy spoŜywać alkoholu podczas stosowania leku
Velafax XL.
utro sa urodziny mojego przyaciela. Moge sie napic czy nie?

Re: Velafax a alkohol?? Bardzo pilne.

przez RafQ 07 lip 2010, 18:16
Ja piłem alko (nieraz po 6 piw) przy dawce 150mg dobowo i nic się nie działo.Nie było to zbyt mądre i nie polecam picia przy jakichkolwiek lekach psychotropowych bo może się to skończyć nieciekawie.Jednej osobie nic nie będzie a inna pijąc może wylądować w szpitalu więc nie ma reguły.
RafQ

Re: Velafax a alkohol?? Bardzo pilne.

przez El Chupacabra 07 lip 2010, 19:06
LadyLuna napisał(a):Drugi tydz biorę Velafax 2x 37,5 mg. Na ulotce pisze Alkohol. Wykazano, Ŝe wenlafaksyna nie zmienia stopnia nasilenia zaburzeń czynności umysłowych i
ruchowych powodowanych przez alkohol etylowy. JednakŜe, podobnie jak w przypadku innych leków
działających na ośrodkowy układ nerwowy, nie naleŜy spoŜywać alkoholu podczas stosowania leku
Velafax XL.
utro sa urodziny mojego przyaciela. Moge sie napic czy nie?

Do 3-ech piw jednorazowo raz na miesiac nic nie powinno sie stac, ale wiadomo - najlepiej w ogole nie chlac.

przez ruda76 08 lip 2010, 15:45
Biorę seroxat od dwóch miesięcy...wczoraj popiłam sobie piwka..i więcej tego nie zrobię..czuję się okropnie,dołek psychiczny itd.. :bezradny: czy tylko ja tak mam?czy ogólnie są takie skutki picia przy tym leku? :shock:

przez El Chupacabra 08 lip 2010, 17:55
ruda76 napisał(a):Biorę seroxat od dwóch miesięcy...wczoraj popiłam sobie piwka..i więcej tego nie zrobię..czuję się okropnie,dołek psychiczny itd.. :bezradny: czy tylko ja tak mam?czy ogólnie są takie skutki picia przy tym leku? :shock:

...wlasnie dlatego nie powinno sie chlac przy psychotropach ;)

przez Majster 08 lip 2010, 18:28
wieslawpas napisał(a):Wczoraj wieczorem bylem u terapeutki. Wie ona o tym, ze popijam sobie piwo wieczorami jednoczesnie zazywajac seroxat... Terapeutka powiedziala, ze wynika to ze tego ze piej piwo. Bo podbno jesli pije sie alkohol to hamuje on dzialanie lekow. Czy rzeczywiscie dwa piwa wieczorem moge miec taki skutek na dzialanie lekow?

Nawet pół piwa. Jak długo mozna tłumaczyc "mądrym inaczej", ze alkohol i deklowe cukieraski to nie są kompatybilne sprawy? Przy glupiej polopirynie, aspirynie picie alkoholu jest niewskazane. Przy antybiotykach, gripexie tym bardziej, ale łączenie alka i psychotropów to jak zabawa zapalkami nad wiadrem wachy..
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez shadow_no 08 lip 2010, 18:35
Nigdy nie popierałem łączenia leków psychotropowych i alkoholu mimo, że sam tak robię. Niestety.
Również często zdarza mi się wypić wieczorem piwka, czasem więcej niż dwa i poza tym, że szybciej mnie łapie stan upojenia alkoholowego nie widzę u siebie innych negatywnych reakcji. Podczas picia wręcz przeciwnie. Czuje się tak jak kiedyś bez tego. Ale wiem, że ludzie reagują różnie. To co jednym nie szkodzi innym może zaszkodzić. Definitywnie jednak nie polecam łączenia alkoholu z lekami z grupy benzodiazepin.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez Magdaa 08 lip 2010, 18:55
shadow_no napisał(a):Ale wiem, że ludzie reagują różnie. To co jednym nie szkodzi innym może zaszkodzić.

Dokładnie. Jednemu zaszkodzi a innemu nie. Ja się cieszę że mogę się napić na SSRI i nic mi nie jest, czuję się dobrze. Nie zachęcam nikogo, po prostu piszę że ja się dobrze czuję jak coś wypiję na lekach. A Wy róbta co chceta, Wasze zdrowie.
p.s. Picie codziennie jest zawsze niezdrowe !

Chupacabra napisał(a):Magda - zmien lekarza lepiej, zamiast dawac glupie rady. Autor nie pisze o piciu od czasu do czasu, tylko codziennie... Piszesz nie na temat.

Tak się dziwnie składa że mam jednego z pięciu najlepszych psychiatrów w tym kraju, jeśli nie najlepszego. Nie widzę potrzeby zmieniać :smile:
Magdaa

przez Korba 08 lip 2010, 19:48
A którzy to są? Ci pięcioro najlepsi lekarze w kraju? :smile:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Sortuj wg