Alkohol i inne używki, a leki.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Alkohol, a leki...

przez roberto120 21 cze 2010, 22:02
Jak cie to nie tyczy to się nie wypowiadaj.
Ostatnio edytowano 22 cze 2010, 09:55 przez Paranoja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: troszkę kultury
roberto120

przez *Monika* 21 cze 2010, 22:27
roberto120, juz był podobny wątek o lekach i jednoczesnym piciu wódy.
Chłopie! Albo się leczysz, albo pijesz!
Jeszcze nic mądrego nie wyszło z połączenia neuroleptyków z alkoholem. Wpisz w google, wyszukaj, może otworzysz swoje oczy szeroko zamknięte.
A potem ludzie się dziwią,że zamiast wychodzić na prostą , stosujac się do terapii farmakologicznej, coraz bardziej zanurzają się w tym gównie.
Obrazek
Główny Moderator

przez nemis 21 cze 2010, 22:43
Jedno piwo co kilka dni max.
Przy wiekszej ilosci boli watroba i jest chemiczny kac, nie polecam laczenia, tymbardziej ze efekt jest... zajebiscie przyjemny, lecz (nie we wszystkich) lekach polega to poprostu na takiej samej zasadzie jakbys wzial podwojna dawke leku.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez RafQ 21 cze 2010, 22:49
Przy SSRI lub SNRI jeszcze może się nic nie stanie ale np jakbym zażywał TLPD to bym nie tknął alko.Najlepiej wogóle nie pić przy tego typu lekach.
RafQ

przez roberto120 22 cze 2010, 00:24
Nie znam się za bardzo na lekach. Mam zapisany citabax jak ktoś jest bardziej rozgarnięty w tym to prosił bym o uściślenie tego, czy to jest SSRI, SNRI, czy TLPD czy cokolwiek innego.

[Dodane po edycji:]

Piszecie tutaj sporo o problemach z wątrobą ja mam zespół gilberta. Nie jest to jakiś problem w czymkolwiek, ale jest coś na rzeczy. Lekarzowi o tym nie powiedziałem bo zapomniałem, poprzez to że ta choroba w niczym mnie nie ogranicza i jest jak by jej w ogóle nie było, do tego mam podwyższoną kreatyninę w nerkach, ale tu alko jedynie może pomóc( przynajmniej piwo). Ale z drugiej strony patrząc biorąc pod uwagę stres jaki przeżyłem i alkohol jaki wypiłem podczas mego mega dołka gdzie w przypadku z. gilberta jest największym sprzeciwieństwem nic mi nie było pod tym względem, więc i w tym przypadku nie powinienem mieć większych powodów do zmartwień.
roberto120

przez Miniaa 22 cze 2010, 01:12
roberto120 napisał(a):Nie znam się za bardzo na lekach. Mam zapisany citabax jak ktoś jest bardziej rozgarnięty w tym to prosił bym o uściślenie tego, czy to jest SSRI, SNRI, czy TLPD czy cokolwiek innego.

Citabax to SSRI
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

przez Nenaja 22 cze 2010, 02:16
SSRI i ja już ululana :D ale tak szczerze to po tych lekach mogę wypić 2x więcej niż kiedyś...;) Każdy organizm jest inny, więc mimo wszystko lepiej nie próbować, jeśli nie ma takiej potrzeby;)
Nenaja

przez linka 22 cze 2010, 07:54
:szukam:

alkohol-u-ywki-a-leki-t10749.html?hilit=alkohol

leki-i-alkohol-t19971.html?hilit=alkohol
leki-a-alkohol-t19951.html?hilit=alkohol

[Dodane po edycji:]

roberto120, a co ci da jak ci ktoś innej płci, o innej wadze i innym metabolizmie powie ile może wypić? :lol:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: Leki i alkohol!!!

przez Brokuł 22 cze 2010, 19:07
Roberto120,wypijam jedną szklankę ,nucąc piosenkę :Hop,Hop,Hop szklanka piwa,później poczuwam się zestrofowany
i takim pozostaję następny dzień w pracy.
Brokuł

Re: Leki i alkohol!!!

przez *Monika* 22 cze 2010, 22:37
Śmiertelniczka, Popieram.
Obrazek
Główny Moderator

seroxat a dwa piwka codziennie

przez wieslawpas 23 cze 2010, 09:36
Witam,

Wczoraj wieczorem bylem u terapeutki. Wie ona o tym, ze popijam sobie piwo wieczorami jednoczesnie zazywajac seroxat.
Ostatnimi czasy mam trudniejszy okres. Terapeutka powiedziala, ze wynika to ze tego ze piej piwo. Bo podbno jesli pije sie alkohol to hamuje on dzialanie lekow. Czy rzeczywiscie dwa piwa wieczorem moge miec taki skutek na dzialanie lekow?

Pozdrawiam

Wieslaw

Re: seroxat a dwa piwka codziennie

przez linka 23 cze 2010, 10:08
A słyszałeś o tym, że dwa piwa codziennie to alkoholizm? :roll: Jeśli terapeutka ci tego nie wyjaśniła - radzę zmienić.....ale chyba tobie tak wygodniej.

Poza tym, tak alkohol to substancja psychoaktywna która , na dodatek przyjmowana codziennie, skutecznie może blokować działanie leków, do tego może powodować nieuleczalne zmiany w biochemii mózgu, do tego pięknie pogłębia chorobę.........nie wspomnę już o tym jak pięknie może ci się odwdzięczyć wątroba za codzienny koktail z leków i alkoholu.......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: seroxat a dwa piwka codziennie

przez wieslawpas 23 cze 2010, 11:08
moze to i alkocholizm, ale z drugiej strony odsawienie piwa przychdzi mi latwo, moge nie pic tydzie i wcale nie mysle o tym piwie. Tutaj ejst raczej problem ze spedzaniem wolnego czasu. Zawsze chodzilem do pubow i rozmowy muzyka taniec piwo dawaly odprężenie. Kiedy nie pije nie ma juz tych przyjemnosci. I jak tutaj zachwoc jakis sensowy bilans emocjonalny????
Ostatnio edytowano 09 lip 2010, 22:04 przez Paranoja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: sorry, nie mogłam patrzeć na słowo "odpreszenie"

Re: seronil + alkochol? wasze spostrzezenia

przez stracony 23 cze 2010, 11:08
Po 0,7l na 2 w 15 minut to i bez prochów bym miał amnezję totalną :)
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

Sortuj wg